Komunikaty PR

Oczyszczacz powietrza TherapyAir®iOn – certyfikowana ochrona zdrowia

2020-07-02  |  01:00

30 czerwca na warszawskim Żoliborzu odbył się pokaz flagowego produktu z rodziny ZEPTER: Therapy Air®iOn. To certyfikowany oczyszczacz powietrza, który jest nie tylko idealnym produktem dla alergików i astmatyków, ale skutecznie redukuje 99,99% znajdujących się w powietrzu bakterii, wirusów i alergenów. Eliminacja przenoszonych drogą kropelkową mikroorganizmów, takich jak SARS-CoV-2, potwierdzona została w kwietniu 2020 roku certyfikatem wystawionym przez inżynierskie laboratorium GUI-LAB pod nadzorem Dr. Andreasa Winkensa. Wirusy, bakterie, pyłki, pleśnie oraz smog, które zostają wyeliminowane w urządzeniu i nigdy nie wracają do powietrza, którym oddychamy. Zapobiega infekcjom, a także dalszemu rozprzestrzenianiu się chorób!

Specjaliści rekomendują ogólnie stosowanie podstawowych środków zachowania ostrożności, które dziś mogą zmniejszyć ryzyko choroby, lecz nie są w stanie powstrzymać przenoszenie wirusa w powietrzu. Dlatego oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach jest uważane za najważniejszy aspekt zapobiegania chorobom wirusowym. Dom bez wirusa… Czy w obecnych czasach takie stwierdzenie ma rację bytu?

Owszem!

Oczyszczacz powietrza Zepter TherapyAir®iOn – krystaliczne powietrza w domu i w biurze

Przeprowadzony w Niemczech test wykazał, że Therapy Air®iOn eliminuje nie tylko kurz i nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim usuwa z powietrza mikrocząsteczki. Potężny system 5 filtrów (w tym wyjątkowo skuteczny HEPA 13) usuwa z powietrza zanieczyszczenia takie jak: kurz, pyłki, zarodniki pleśni i cząsteczki dymu, odchody roztoczy, a nawet gaz generowany przez kominki i samochody – najdrobniejsze nieczystości o rozmiarze powyżej 0,3 mikrometra, chroniąc nasze zdrowie i poprawiając komfort życia. Filtr antyalergiczny zawiera ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego – środka przeciwwirusowego i mieszaninę srebra, apatytu - środka przeciwbakteryjnego, które są szczególnie efektywne w zwalczaniu bakterii i mikroorganizmów. Wentylator w TherapyAir®iOn zapewnia dodatkową cyrkulację świeżego powietrza.

TherapyAir®iOnchroni przed grypą, zapobiega infekcjom i dalszemu rozprzestrzenianiu się chorób. W niezależnym rankingu oczyszczaczy powietrza Experten Testen/ Niemcy 2016 i 2020 uznany został za najlepsze dostępne na rynku urządzenie w swojej kategorii. W czerwcu br. został uhonorowany Certyfikatem Przyjazny dla Alergika w kategorii Urządzenie 2019, jako produkt rekomendowany dla alergików, astmatyków, dzieci i młodzieży oraz osób unikających zagrożeń wynikających z zanieczyszczeń powietrza.  

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – hormony szczęścia w powietrzu

Hormony szczęścia w powietrzu lub witaminy z powietrza, czyli jony ujemne poprawiają samopoczucie, normalizują poziom serotoniny w mózgu, potencjalnie poprawiając pozytywne nastawienie i nastrój, jakość snu i zdolności poznawcze. 

Poprawiają funkcjonowanie rzęsek w drogach oddechowych, które chronią nasze płuca przed podrażnieniami i stanami zapalnymi układu oddechowego, takich jak: przeziębienie, grypa, a nawet katar sienny i astma. 

Wpierają walkę ze szkodliwymi wolnymi rodnikami, wchłanianymi z powietrza bezpośrednio do krwi. Oczyszczacz marki ZEPTER wyposażony jest w taki generator jonów ujemnych. Wytwarza 220 tys. jonów ujemnych na cm3, czyli dwa razy więcej niż najczystsze znane naturalne środowisko jakim są okolice wodospadów. W przeciwieństwie jednak do wodospadu, jest bardzo cichy, jest na wyciągnięcie ręki i można go zamontować na ścianie. Ma miły dla oka, nowoczesny design i co ciekawe… pobiera mniej mocy niż żarówka! W tym roku ZEPTER wypuścił serię dedykowanych 18 paneli w różnych kolorach i wzorach, które będą idealnie pasowały do każdego pokoju czy stylu.

Spotkanie, na którym zaprezentowano funkcjonalność produktu i wyniki badań poprowadzili autor opracowań naukowych dr n. med. Mirosław Mastej oraz Tomasz Malara – Dyrektor Centrum Edukacji Zepter International Poland.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.