Oczyszczacz powietrza TherapyAir®iOn – certyfikowana ochrona zdrowia
30 czerwca na warszawskim Żoliborzu odbył się pokaz flagowego produktu z rodziny ZEPTER: Therapy Air®iOn. To certyfikowany oczyszczacz powietrza, który jest nie tylko idealnym produktem dla alergików i astmatyków, ale skutecznie redukuje 99,99% znajdujących się w powietrzu bakterii, wirusów i alergenów. Eliminacja przenoszonych drogą kropelkową mikroorganizmów, takich jak SARS-CoV-2, potwierdzona została w kwietniu 2020 roku certyfikatem wystawionym przez inżynierskie laboratorium GUI-LAB pod nadzorem Dr. Andreasa Winkensa. Wirusy, bakterie, pyłki, pleśnie oraz smog, które zostają wyeliminowane w urządzeniu i nigdy nie wracają do powietrza, którym oddychamy. Zapobiega infekcjom, a także dalszemu rozprzestrzenianiu się chorób!
Specjaliści rekomendują ogólnie stosowanie podstawowych środków zachowania ostrożności, które dziś mogą zmniejszyć ryzyko choroby, lecz nie są w stanie powstrzymać przenoszenie wirusa w powietrzu. Dlatego oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach jest uważane za najważniejszy aspekt zapobiegania chorobom wirusowym. Dom bez wirusa… Czy w obecnych czasach takie stwierdzenie ma rację bytu?
Owszem!
Oczyszczacz powietrza Zepter TherapyAir®iOn – krystaliczne powietrza w domu i w biurze
Przeprowadzony w Niemczech test wykazał, że Therapy Air®iOn eliminuje nie tylko kurz i nieprzyjemne zapachy, ale przede wszystkim usuwa z powietrza mikrocząsteczki. Potężny system 5 filtrów (w tym wyjątkowo skuteczny HEPA 13) usuwa z powietrza zanieczyszczenia takie jak: kurz, pyłki, zarodniki pleśni i cząsteczki dymu, odchody roztoczy, a nawet gaz generowany przez kominki i samochody – najdrobniejsze nieczystości o rozmiarze powyżej 0,3 mikrometra, chroniąc nasze zdrowie i poprawiając komfort życia. Filtr antyalergiczny zawiera ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego – środka przeciwwirusowego i mieszaninę srebra, apatytu - środka przeciwbakteryjnego, które są szczególnie efektywne w zwalczaniu bakterii i mikroorganizmów. Wentylator w TherapyAir®iOn zapewnia dodatkową cyrkulację świeżego powietrza.
TherapyAir®iOnchroni przed grypą, zapobiega infekcjom i dalszemu rozprzestrzenianiu się chorób. W niezależnym rankingu oczyszczaczy powietrza Experten Testen/ Niemcy 2016 i 2020 uznany został za najlepsze dostępne na rynku urządzenie w swojej kategorii. W czerwcu br. został uhonorowany Certyfikatem Przyjazny dla Alergika w kategorii Urządzenie 2019, jako produkt rekomendowany dla alergików, astmatyków, dzieci i młodzieży oraz osób unikających zagrożeń wynikających z zanieczyszczeń powietrza.
Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – hormony szczęścia w powietrzu
Hormony szczęścia w powietrzu lub witaminy z powietrza, czyli jony ujemne poprawiają samopoczucie, normalizują poziom serotoniny w mózgu, potencjalnie poprawiając pozytywne nastawienie i nastrój, jakość snu i zdolności poznawcze.
Poprawiają funkcjonowanie rzęsek w drogach oddechowych, które chronią nasze płuca przed podrażnieniami i stanami zapalnymi układu oddechowego, takich jak: przeziębienie, grypa, a nawet katar sienny i astma.
Wpierają walkę ze szkodliwymi wolnymi rodnikami, wchłanianymi z powietrza bezpośrednio do krwi. Oczyszczacz marki ZEPTER wyposażony jest w taki generator jonów ujemnych. Wytwarza 220 tys. jonów ujemnych na cm3, czyli dwa razy więcej niż najczystsze znane naturalne środowisko jakim są okolice wodospadów. W przeciwieństwie jednak do wodospadu, jest bardzo cichy, jest na wyciągnięcie ręki i można go zamontować na ścianie. Ma miły dla oka, nowoczesny design i co ciekawe… pobiera mniej mocy niż żarówka! W tym roku ZEPTER wypuścił serię dedykowanych 18 paneli w różnych kolorach i wzorach, które będą idealnie pasowały do każdego pokoju czy stylu.
Spotkanie, na którym zaprezentowano funkcjonalność produktu i wyniki badań poprowadzili autor opracowań naukowych dr n. med. Mirosław Mastej oraz Tomasz Malara – Dyrektor Centrum Edukacji Zepter International Poland.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.