Komunikaty PR

Odkryj Islandie Stopem!

2023-01-17  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.18 MB )

Czujesz stres, natłok różnych spraw i obowiązków Cię przytłacza? Jesteś chodzącym kłębkiem nerwów? Brakuje Ci motywacji, weny…? Masz wrażenia, że czas ucieka Ci przez palce, że wszystko, co najlepsze już dawno za Tobą? Czy czasami masz ochotę rzucić wszystko i pojechać … na Islandie? Tak na Islandie, wyspę, gdzie możesz podziwiać zorzę polarną na własne oczy.  Chcesz wiedzieć jak to zrobić?


Dlaczego właśnie Islandia?


Biura podróży mają to do siebie, że pokazują konkretne i najpopularniejsze miejsca. Nie ma w tym nic złego oczywiście, ale… Trudno jest poznać dany klimat miejsca, zjeść regionalne potrawy, porozmawiać z okolicznymi mieszkańcami. Ktoś planuje za nas odpoczynek i możliwość zwiedzania i poznawania danej kultury. Samodzielna wyprawa otwiera nasz umysł, otwiera nasze życie na nowe niespotykane dotąd uczucia. 

Podróż po Islandii wzbudza we mnie jednocześnie zachwyt i olbrzymią pokorę wobec natury przypominając jak człowiek jest maleńki wobec jej siły i możliwości” Mówi podróżniczka, coach finansowy Anna Stepień-Kraska.

Od dawna wiadomo, że podróże kształtują nie tylko nasze życie, ale i wspierają nasz rozwój. Islandia jest na tyle mała, że odległości między różnymi miejscami nie sprawią nikomu problemu. Wyspa jest jedną z najbezpieczniejszych na świecie. Powietrze jest niesamowicie czyste i orzeźwiające. 

Dziennik z podróży na Islandie


Jeśli już poczułeś czy poczułaś zaciekawienie tematem wycieczki na Islandie, to koniecznie musisz przeczytać dziennik z podróży „Islandia Stopem” Anny Stępień – Kraski. Anna jest coachem finansowym, przedsiębiorczynią, inwestorką, szkoleniowcem. Uwielbia podróże, postanowiła wyruszyć na niecodzienną wyprawę na jedną z najdalej umiejscowionych wysp na naszym globie. Z plecakiem, planem, który w trakcie zmienił swoje tory. Udokumentowała swoją wyprawę w formie dziennika, bardzo osobistego, ze swoimi przemyśleniami, wskazówkami i radami. 

Islandia Stopem powstała kilka lat od pierwszej wyprawy i kilka wypraw po Islandii później. Nie jest tylko pamiętnikiem, relacją z wyprawy. Dla mnie była przede wszystkim krokiem poza moje dotychczasowe przekonania i otworzyła przede mną zupełnie inne możliwości.” Mówi podróżniczka, coach finansowy Anna Stepień-Kraska.


To nie jest typowa wycieczka i nocleg w hotelu, posiłek w restauracji. To wskazówki dla osób, które mogą spać gdziekolwiek, jeść cokolwiek i myć się gdziekolwiek. To chwila zatrzymania się, zaczerpnięcia inspiracji z surowej natury, niezwykłych krajobrazów wyspy lodu i ognia. Na własnej skórze Anna (Asanka) postanowiła sprawdzić gościnność Islandczyków, podziwiać piękno wodospadów, zobaczyć na żywo maskonury, pieszo przeprawiać się przez rzekę czy zjeść sfermentowane mięso rekina! 

Zainspiruj się!
Książka do kupienia: https://www.asanka.pl/produkt/islandia-stopem/

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Budujemy domki dla dzikich pszczół – Port Łódź zaprasza na kolejne eko warsztaty Biuro prasowe
2024-08-07 | 12:30

Budujemy domki dla dzikich pszczół – Port Łódź zaprasza na kolejne eko warsztaty

Łódzkie Centrum Handlowe przy Pabianickiej 245 zaprasza na kolejne bezpłatne warsztaty w ramach rodzinnego cyklu zajęć edukacyjnych wspierających bioróżnorodność –
Hobby Targi rękodzieła i warsztaty w Fuzji Łódź - czyli spotkanie pasji z kreatywności
2024-08-05 | 16:15

Targi rękodzieła i warsztaty w Fuzji Łódź - czyli spotkanie pasji z kreatywności

To będzie nie lada gratka dla wszystkich miłośników rękodzieła i mody – Fuzja Łódź zaprasza na wyjątkowe sobotnie wydarzenie. 10 sierpnia odbędą się tutaj Targi
Hobby Wakacyjnych atrakcji w Fuzji ciąg dalszy!
2024-08-01 | 14:15

Wakacyjnych atrakcji w Fuzji ciąg dalszy!

Najbliższe dni w Fuzji pełne będą kolejnych bezpłatnych wakacyjnych aktywności, które z przytupem rozpoczną drugi letni miesiąc. Artystyczny pokaz, filmowe spotkania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.