Odkurzacze marki Electrolux otrzymały nagrodę iF DESIGN AWARD 2020
iF Design Award to jeden z najważniejszych i najbardziej popularnych na świecie konkursów w dziedzinie designu, w którym co roku bierze udział kilka tysięcy firm. Od 67 lat certyfikaty iF Design Award uznawane są jako symbol doskonałości projektowej. W tegorocznej edycji, 78 niezależnych międzynarodowych ekspertów oceniało 7300 zgłoszeń z 56 krajów. Wśród nagrodzonych firm znalazła się marka Electrolux doceniona za dwa produkty: Odkurzacz bezprzewodowy Pure Q9 oraz odkurzacz workowy Pure D8.2.
Za nami wyniki jednego z najstarszych i najbardziej liczących się na świecie konkursów skupiających się na wyjątkowym designie – iF DESIGN AWARD 2020. Konkurs po raz pierwszy zorganizowany został w 1953 r. i od tej pory, co roku w jednej z siedmiu kategorii konkursowych, wyłania najlepiej zaprojektowane produkty gospodarstwa domowego.
W bieżącej edycji, niezależne międzynarodowe jury postanowiło uhonorować nagrodą iF Design Award dwa produkty Electrolux.
Docenione zostały odkurzacze marki, wyróżniające się designem i innowacjami technicznymi na najwyższym poziomie. Jednym z nich jest Pure Q9, czyli najcichszy bezprzewodowy odkurzacz 2w1. Gwarantuje doskonałą skuteczność, sprzątanie bez wysiłku i wygodę użytkowania. A to wszystko dzięki najnowszym technologiom zapewniającym ergonomię na najwyższym poziomie. Co więcej, PURE Q9 to nie tylko niezawodność, ale także wyjątkowy design i nowoczesny wygląd. Urządzenie Electrolux posiada aluminiową ramę ze skórzanym uchwytem, który świetnie sprawdza się jako delikatne wykończenie rączki odkurzacza. Ciekawe wzornictwo produktu powoduje, że może stać w dowolnym pomieszczeniu w domu, będąc zawsze pod ręką i w gotowości do pracy.
Drugi wyróżniony produkt to odkurzacz Pure D8.2, czyli najcichszy odkurzacz workowy
w portfolio Electrolux. Dzięki zaawansowanym technologiom, gwarantuje najwyższy poziom sprzątania, jednocześnie przy maksymalnej redukcji hałasu (jego maksymalny poziom wynosi 57 dB). Pure D8.2 wyróżnia też nowoczesny design, czyli matowe i gładkie wykończenie oraz elementy harmonijnie współgrające z tekstylną strukturą. Co więcej, 55% produktu wykonane jest
z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.
Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu iF DESIGN AWARD 2020 odbędzie 4 maja 2020 w Berlinie w legendarnym Friedrichstadt-Palast.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.