Komunikaty PR

Odpoczywaj, ale z pełną ochroną!

2020-08-03  |  11:00

Wybierając się na wakacje oprócz kremu do opalania i kapelusza warto zabrać również polisę ubezpieczeniową. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne CUK Ubezpieczenia przygotował Ubezpieczeniowy poradnik turystyczny, w którym ekspert wyjaśnia, dlaczego warto wykupić polisę i w jakich sytuacjach może okazać się ona przydatna.

1.OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym pokryje koszty związane ze szkodą wyrządzoną przez osobę ubezpieczoną lub jej dzieci. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym uwzględnia również szkody wyrządzone przez zwierzęta. Ochrona zadziała w sytuacji, gdy w czasie przejażdżki potrącimy kogoś rowerem lub zniszczymy pożyczony aparat. Co bardzo ważne, przedmiotem ubezpieczenia jest również mienie w miejscu zakwaterowania i wypożyczony sprzęt sportowy.

2.NNW ochrona w razie wypadku

Ubezpieczenie NNW to rodzaj ubezpieczenia osobowego, którego przedmiotem ochrony jest życie i zdrowie. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony poważnie ucierpi, czyli dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. TU zapewni również środki na leczenie i rehabilitację. Część ubezpieczycieli przewiduje możliwość rozszerzenia polisy o ochronę w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Jeśli planujemy taką aktywność, przy zawieraniu polisy warto zapytać, czy jest taka możliwość.

3.Koszty leczenia i assistance

Assistance to kompleksowa pomoc w kryzysowych sytuacjach. W przypadku problemów zdrowotnych osoba objęta ubezpieczeniem otrzyma informacje o dostępnych rozwiązaniach medycznych w okolicy. W przypadku konieczności dłuższego leczenia, TU zagwarantuje zakwaterowanie na dany czas, zwrot kosztów przyjazdu bliskiej osoby i opiekę nad dziećmi, jeśli będzie taka konieczność. Ubezpieczyciel pokryje również koszty związane z transportem do Polski, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ramach assistance ubezpieczonemu przysługuje również pomoc prawna i wsparcie tłumacza.

4.Ratownictwo

Osoby, które spędzić wakacje  na górskich szlakach lub na jeziorze w ramach ubezpieczenia mogą liczyć na pokrycie kosztów lub organizację ratownictwa. Pomoc śmigłowca czy łodzi ratunkowej jest bardzo kosztowna, jednak mając ubezpieczenie nie musimy martwić się dodatkowymi, wysokimi opłatami.

Wykupienie ubezpieczenia na czas wyjazdu nie jest znacznym obciążeniem budżetu, nie warto więc ryzykować. Kompleksowa ochrona na wakacjach to gwarancja spokojnego wypoczynku.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai Biuro prasowe
2024-09-25 | 01:00

Maksimum zimowej zabawy w dolinie Stubai

Dzięki czterem ośrodkom narciarskim Dolina Stubai po raz kolejny spełnia życzenia wszystkich zimowych wczasowiczów w nowym sezonie zimowym. Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon 20 września
Podróże Wilno przekonuje jedzeniem i kulturą. 1 na 3 Polaków pozytywnie zaskoczonych
2024-09-24 | 09:00

Wilno przekonuje jedzeniem i kulturą. 1 na 3 Polaków pozytywnie zaskoczonych

Blisko połowa Polaków uważa Wilno za typowo historyczne miasto. Turyści wybierają ten kierunek, aby zobaczyć zabytki, architekturę, miejsca związane z przeszłością. Najnowsze
Podróże Celebruj tradycję uprawy oliwek podczas sezonu zbiorów w Türkiye (Turcji)
2024-09-23 | 14:00

Celebruj tradycję uprawy oliwek podczas sezonu zbiorów w Türkiye (Turcji)

Oliwki, których długa historia, liczy niemal tyle samo lat, co ludzkość, są czymś więcej niż tylko owocem – to także sposób na życie na ziemiach Anatolii. Dzięki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.