Komunikaty PR

Odwiedź strefę Fundacji Avalon podczas Pol’and’Rock Festival!

2022-07-29  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

To już czwarty raz, kiedy Fundacja Avalon będzie edukować uczestników Najpiękniejszego Festiwalu Świata w zakresie kwestii związanych z niepełnosprawnością. W strefie Fundacji, oprócz ciekawych warsztatów, będzie można skorzystać z porad z zakresu psychologii, savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami czy też seksualności i rodzicielstwa. Nie zabraknie aktywności dla najmłodszych oraz miejsca do odpoczynku!

Warsztaty w strefie Fundacji Avalon

Warsztaty tematyczne to jedna z przyjemniejszych form pozyskiwania wiedzy. Zespół Fundacji Avalon na tegoroczny Pol’and’Rock Festival przygotował kilka takich aktywności.

Strefa Fundacji rozpocznie swoją działalność 3 sierpnia. Codziennie będzie można ją odwiedzić w godzinach 10-20.

Codziennie o godzinie 18.00 Fundacja Avalon zaprasza na porywające zajęcia muzyczne. Warsztaty gry na djembe będą prowadzone przez Noe Nitot, artystę-terapeutę, który sam o sobie mówi, że jego największą pasją są muzyka oraz spotkania z ludźmi. Gra na djembe nie tylko fantastyczną formą ekspresji artystycznej,ale też świetnym rodzajem aktywności fizycznej – angażuje dłonie, poprawia koncentrację i koordynację ruchową a wprowadzając dodatkowe elementy wokalne pomoże zapanować nad oddechem.

W czwartek 4 sierpnia o godzinie 14.30 odbędą się warsztaty “Bezpieczny seks”. Podczas warsztatu będzie można uzyskać odpowiedź między innymi na pytania, czym właściwie jest bezpieczny seks, o co zadbać przygotowując się do aktywności seksualnej, jakie są nasze prawa w kontaktach seksualnych, co to jest świadoma zgoda na seks, jak zadbać o swoje i drugiej osoby granice, jakie są metody antykoncepcji i jak ich używać. Warsztat poprowadzą: seksuolożka Sylwia Wierzbicka i edukatorka seksualna Żaneta Krysiak z Projektu Sekson Fundacji Avalon.

Tego samego dnia, o godzinie 16.30 odbędzie się warsztat o dostępności. Czy festiwal jest dla wszystkich? W jakich momentach osoby z niepełnosprawnościami spotykają się z wyzwaniami wynikającymi z braku dostępności? Jakie są tego skutki? Czy możemy temu jakoś przeciwdziałać? Z tymi pytaniami zmierzą się Katarzyna Szustak oraz Agnieszka Harasim – ekspertka Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon. Dyskusja ma na celu przybliżyć uczestnikom festiwalu podstawowe zagadnienia związane z dostępnością oraz funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnościami w społeczeństwie.

W piątek 5 sierpnia o godzinie 16.00 Fundacja Avalon zaprasza do zapoznania się z zasadami dobrego wychowania. Warsztat zostanie przeprowadzony przez psychologa Jakuba Rafalskiego, który jako osoba doświadczająca niepełnosprawności będzie mógł przedstawić perspektywę dobrych zwyczajów w relacjach z OzN w kompleksowy i wyczerpujący sposób. Na wstępie opowie o statystykach, następnie poruszy kwestie dostosowań architektonicznych, transportu miejskiego oraz związanych z nimi potencjalnych sytuacji. Odpowie na pytania związane z codziennym kontaktem, miejscem pracy czy relacji towarzyskich, w jaki sposób mówić o niepełnosprawności, jak zaoferować pomoc, jak nie krytykować i nie sprawić niepotrzebnej przykrości.

W sobotę 6 sierpnia o 13.30 Fundacja Avalon zachęca festiwalowiczów do podjęcia dyskusji na temat Dlaczego seks osób z niepełnosprawnością to temat tabu?. W trakcie spotkania rozmawiać będziemy o seksualności osób z niepełnosprawnościami, dyskryminacji i wykluczeniu, jakie dotykają tę grupę w obszarze seksualności i rodzicielstwa. Dyskusja ma na celu znaleźć odpowiedzi na pytania: dlaczego tak trudno rozmawia się o seksualności, czym właściwie seksualność jest i dlaczego się jej boimy, dlaczego prawa seksualne są niektórym z nas odbierane i co robić, żeby o seksualności się mówiło rzetelnie, merytorycznie, niepolitycznie i równościowo. Debatę poprowadzą ekspertki z Projektu Sekson.

Aktywności stałe

Oprócz warsztatów, Fundacja Avalon przygotowała stałe aktywności w swojej strefie. Codziennie będzie można spróbować swoich sił biorąc udział w dwóch torach przeszkód. Pierwszy należy pokonać na wózku aktywnym, drugi zaś z zasłoniętymi oczami. Tory przeszkód cieszyły się w poprzednich edycjach ogromnym zainteresowaniem wśród pełnosprawnych uczestników festiwalu. Umożliwiają bowiem empiryczne doświadczenie wyzwań, z jakimi radzą sobie na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. Wśród sportowych wyzwań nie zabraknie z kolei handbike’a - roweru napędzanego za pomocą rąk. Za użyczenie sprzętu dziękujemy Fundacji “Aktywnie do Przodu”.

Na miłośników różnorodnej wiedzy będzie czekać quiz o mitach i tabu związanych z życiem osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę z zakresu seksualności i języka inkluzywnego oraz zapoznają się z często błędnie powielanymi stereotypami. Będzie to również okazja do doskonałej zabawy.

Strefa kolorowanki to z kolei miejsce przewidziane dla najmłodszych festiwalowiczów oraz wszystkich tych, którzy uwielbiają artystyczne i kreatywne zabawy! Pokoloruj wspólnie z innymi maskotkę Helpiannę, która pomaga przy Helpuj.pl – portalu zbiórkowym, stworzonym z myślą o podopiecznych Fundacji Avalon. Jest to narzędzie, dzięki któremu beneficjenci mogą zbierać środki na zbiórki celowe, a także który daje możliwość założenia angażującego wyzwania na rzecz potrzebujących.

Festiwal dostępny dla wszystkich

W strefie Fundacji Avalon na festiwalu, osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z porad z zakresu seksuologii, edukacji seksualnej, psychologii oraz konsultacji poradniczej. Na uczestników festiwalu czekają:

· Coolawy doradca – punkt doradczo – prawniczy prowadzony przez Agnieszkę Harasim, specjalistkę z Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon., która pomaga OzN rozwiązywać bieżące problemy związane z codziennym funkcjonowaniem, odpowiada na wszelkie zagadnienia związane z dofinansowaniami z PFRON (i nie tylko), podpowiada, jak otrzymać wsparcie czy dofinansowanie do sprzętu ortopedycznego, turnusów rehabilitacyjnych itd. To kopalnia cennej wiedzy.

· Psycholog – Jakub Rafalski, psycholog z Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon pomoże każdemu, kto o pomoc w zakresie emocji poprosi. Swoim doświadczeniem pomoże znaleźć źródło problemów, podpowie, jak sobie z nimi poradzić, gdzie udać się po regularne wsparcie – jeśli zajdzie taka potrzeba.

· Seksuolożka – temat seksualności jest tematem drażliwym w naszym społeczeństwie, dlatego Sylwia Wierzbicka, seksuolożka Projektu Sekson, prowadzonego przez Fundację Avalon, odpowie na wszelkie pytania dotyczące życia intymnego oraz rodzicielstwa, a także pomoże każdemu rozwiązać problemy wynikające z niewiedzy, blokad, lęków.

· Edukatorka seksualna – Żaneta Krysiak, specjalistka Projektu Sekson realizowanego przez Fundację Avalon, podczas bezpłatnych konsultacji będzie uświadamiać zainteresowanych w zakresie edukacji seksualnej. Temat bezpiecznego seksu, antykoncepcji, zdrowia intymnego, dojrzewania płciowego, zagrożeń wynikających z chorób przenoszonych drogą płciową – to tylko kilka tematów, które będzie można poruszyć podczas spotkania.

Przez cały czas trwania festiwalu w strefie Fundacji Avalon będzie dostępny także punkt naprawczy. Punkt dostępny będzie dla wszystkich OzN przebywających na terenie Festiwalu i zaopatrzony będzie w niezbędne narzędzia do naprawy wózka, kul. Tutaj otrzymają pomoc wszyscy Ci, którzy znajdą się w patowej sytuacji.

Fundacja Avalon zaprasza wszystkich do swojej strefy podczas trwania Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w Pol’and’Rock Festival, a są zainteresowane tematyką przygotowanych aktywności, będą prowadzone transmisje na Facebooku Fundacji Avalon.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Plenerowa scena muzyki elektronicznej podczas AIR MOTO SHOW Biuro prasowe
2024-04-24 | 20:30

Plenerowa scena muzyki elektronicznej podczas AIR MOTO SHOW

Pilskie lotnisko przygotowuje się na kolejną niezwykłą majówkę! AIR MOTO SHOW 2024, największe w Wielkopolsce wydarzenie motorsportowe i lotnicze, zaprasza wszystkich
Muzyka Koncerty szantowe z widokiem na morze ale 130 metrów nad ziemią
2024-04-23 | 07:50

Koncerty szantowe z widokiem na morze ale 130 metrów nad ziemią

Link onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jM08ILE9K8FzSptHbw?e=q4nyIX Wetransfer: https://we.tl/t-YbQRDVClXF    Koncerty szantowe z widokiem na morze
Muzyka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 12:00

White 2115 pierwszym polskim ambasadorem produktów audio marki Sony

White 2115 pierwszym polskim ambasadorem produktów audio marki Sony w nowej odsłonie kampanii „For The Music”   Sony Europe B.V. Oddział w Polsce oraz Sony Music Entertainment Poland ponownie łączą siły, tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.