Komunikaty PR

Odwodnienie prysznicowe z opcją przycięcia profilu - montaż

2022-01-31  |  09:00

Odkąd pojawiły się na rynku pojęcie funkcjonalności w łazience zmieniło swoją definicję. Odwodnienia prysznicowe, bo o nich mowa, stały się doskonałą alternatywą dla brodzików i umożliwiły projektowanie stref prysznicowych bez barier. Gwarancją ich niezawodności jest m.in. prawidłowy montaż. Na przykładzie systemu z możliwością przycięcia profilu prezentujemy krok po kroku, jak go wykonać.

Odpływ od linijki

Kabiny prysznicowe możemy spotkać już niemal w każdej łazience. Na przestrzeni lat zmienił się nie tylko ich wygląd, ale także funkcjonalność. Stały się bardziej przestronne, mniej zabudowane, a przede wszystkim pozbawione barier. U podstaw ich funkcjonalności leżą rozwiązania, które w istotnej mierze wpłynęły na komfort użytkowania – odwodnienia liniowe. Do montażu przy ścianie, na środku strefy prysznicowej, narożne, z rusztami ze szkła, stali lub do wypełniania kamieniem naturalnym czy płytkami – możliwości jest wiele. Niemniej ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się profile z opcją przycięcia po obu stronach, dzięki czemu możemy dopasować je do szerokości przestrzeni prysznicowej. Zlicowany montaż przekłada się na jednolity spadek, estetykę realizacji oraz brak widocznych fragmentów płytek po bokach. Warto przyjrzeć się poszczególnym etapom montażu.

Instalacja bez błędów

Decydując się na profil prysznicowy należy przemyśleć tę kwestię jeszcze na etapie projektowania budynku lub prac remontowych. Konieczne będzie wygospodarowanie miejsca na kolano odpływowe, które – w zależności od wybranego rozwiązania – zajmie głębokość od 6 do 12 cm licząc od górnego lica wykończonej posadzki w strefie odpływu. Znając projektowane wymiary kabiny bierzemy pod uwagę spadek posadzki. W systemie TECEdrainprofile wystarczy spadek wartości 1-2%. To znaczy, że w przypadku kabiny długości 100 cm posadzka przy odpływie będzie obniżona względem poziomu łazienki o 1-2 cm – wyjaśnia Dominik Kasprzyk, ekspert marki TECE.

Na czystej odkurzonej posadzce montujemy matę wygłuszającą i rozkładamy taśmę brzegową. Odcinek profilowanej pod syfon taśmy dylatacyjnej (do montażu przyściennego) znajduje się w zestawie z kolanem odpływowym.

Kolejnym etapem jest instalacja syfonu. Możemy wykorzystać tu mocowanie ścienne lub stopki montażowe. Po wypoziomowaniu podłączamy do kanalizacji z minimalnym spadkiem 1% oraz sprawdzamy szczelność połączeń. Następnie wykonujemy wylewkę jastrychową z dokładnym wypełnieniem przestrzeni wokół syfonu.

Do posadzki wysezonowanej według wskazań producenta, odkurzonej i zagruntowanej, przyklejamy kołnierz uszczelniający połączenie syfonu z hydroizolacją. Wymagane jest uszczelnienie styków ścian i posadzki w łazience z odciętą dylatacjami posadzką pod prysznicem za pomocą taśm dylatacyjnych w warstwie hydroizolacji. Nakładamy drugą warstwę hydroizolacji na całej powierzchni części prysznicowej. Kolejny krok to montaż profilu prysznicowego. Należy jednak pamiętać, że przed tym etapem wymagane jest położenie płytek ściennych. Ustalamy długość rynny do zamontowania i przy pomocy piłki ręcznej z brzeszczotem do stali nierdzewnej skracamy ją do wymaganej długości. W przypadku systemu TECEdrainprofile mamy do wyboru profile o różnej długości – od 700 do 1 600 mm – w zależności od modelu i wykończenia, z możliwością skrócenia go do ≥ 500 mm.

Dopasowaną rynnę wklejamy zgodnie z wysokością montowanej okleiny (kafle, kamień). Konstrukcja połączenia rynny i syfonu umożliwia wykonanie korekty montowanych elementów w każdym kierunku. Ostatnie kroki to: przyklejenie płytek, zdemontowanie maskownicy, montaż wkładów syfonowych i ułożenie rusztu.

Profile prysznicowe oferują nie tylko walory wizualne. Są również komfortowe w użytkowaniu oraz łatwe w montażu – jednak pod pewnymi warunkami. O wyborze systemu odwodnienia z możliwością przycięcia profilu decydują względy estetyczne, jak również łatwość bezstopniowego dopasowania do każdej szerokości kabiny. Sposób uszczelnienia syfonu umożliwia płynną regulację położenia rynny we wszystkich kierunkach, gwarantując estetyczne i szczelne połączenie podsumowuje ekspert TECE.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Finaliści konkursu Young Design 2024 – teraz w DOMOTECE! Biuro prasowe
2024-10-04 | 15:00

Finaliści konkursu Young Design 2024 – teraz w DOMOTECE!

Young Design 2024 to wyjątkowa inicjatywa, której celem jest wsparcie młodych projektantów na ich drodze do sukcesu zawodowego. Tegoroczni finaliści zaprezentowali niezwykle
Dom 25-lecie sofy Indivi
2024-10-04 | 10:30

25-lecie sofy Indivi

Pierwsza w historii sofa modułowa BoConcept cieszy się nieustającą popularnością już od 25 lat. Odkryj historię tego klasycznego projektu i dowiedz się, jak został on udoskonalony w 2024
Dom Targi Nieruchomości w Galerii Jurajskiej
2024-10-03 | 13:00

Targi Nieruchomości w Galerii Jurajskiej

Kupno wymarzonego mieszkania to nie lada wyzwanie. Jeszcze większym może być znalezienie dobrej ekipy remontowej, która wykona pracę na czas, lub urządzenie swojego "M". Z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Farmacja

Szybko rośnie liczba osób z ostrą infekcją układu oddechowego, w tym grypy. Szczyt zachorowań przypadnie już na drugą połowę października

Centrum e-Zdrowia podaje, że od początku września odnotowano blisko 1,8 mln porad ambulatoryjnych udzielonych z powodu ostrych infekcji układu oddechowego, w tym grypy. Najlepszą metodą walki z chorobą jest szczepionka – najlepiej przyjęta między wrześniem a listopadem. Wciąż jednak na taki krok decyduje się zaledwie kilka procent Polaków, tymczasem grypa jest jedną z 10 najczęstszych przyczyn zgonów u osób powyżej 65. roku życia.

Żywienie

Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk: Na Filipinach spałyśmy z karaluchami i innymi robakami. Brakowało nam moskitiery na całe ciało

Chociaż podczas pełnej emocji wyprawy przez Filipiny do Tajwanu nie brakowało trudnych momentów, w których górę brało zmęczenie, to jednak mimo wszelkich niedogodności Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk starały się nie narzekać, tylko wyciągać z tej podróży to, co najlepsze. Uczestniczki „Azja Express” przyznają, że nie mogły się przekonać do miejscowego jedzenia, ale za to zachwyciła je aromatyczna kawa. W bagażu zabrakło miejsca na moskitierę, dlatego też z czasem przyzwyczaiły się także do spania w jednym pomieszczeniu z karaluchami.