Oferta wellness w gospodarstwach Roter Hahn
Gorąca kąpiel w sianie, mleku czy w miękkiej owczej wełnie, masaże, kuracje oczyszczające i ćwiczenia relaksacyjne – właśnie tak wygląda wypoczynek w duchu „slow life” w gospodarstwach agroturystycznych Roter Hahn położonych w malowniczym Południowym Tyrolu. Na odwiedzających to wyjątkowe miejsce czeka więc prawdziwa uczta dla ducha i ciała – zdrowe, domowe produkty, zabiegi poprawiające formę i samopoczucie oraz sprzyjające wyciszeniu otoczenie majestatycznych gór.
Gospodarstwo Niederhof oferuje swoim gościom szereg zabiegów, które pomogą się zrelaksować i zregenerować siły. Będąc w tym miejscu zdecydowanie warto pokusić się o kąpiel w sianie. Dla okolicznych mieszkańców nie jest to żadna nowość, ponieważ korzystają oni z jego dobrotliwego działania od ponad wieku. Siano do kąpieli układane jest w specjalnych wannach, a następnie podgrzewane do temperatury 40-50 stopni i podlewane jednocześnie wodą. Siano zaczyna w ten sposób fermentować, co dobroczynnie wpływa na stan naszej skóry. Oprócz kąpieli w sianie na gości czeka jeszcze wiele innych atrakcji, w tym ogrzewany basen ze słodką wodą, jacuzzi na świeżym powietrzu ze ścieżką sensoryczną, spa z saunami czy oferta masaży.
Kolejnym miejscem z bogatą ofertą zabiegów spa jest Weidacherhof – gospodarstwo położone w samym sercu Południowego Tyrolu. Gospodarze tamtejszej farmy zadbali o najwyższą jakość wypoczynku, a do alpejskich zabiegów używają produktów pochodzących z własnej lub miejscowej produkcji. Można tu skorzystać z kąpieli w serwatce i ziołach, która zregeneruje i wzmocni skórę. Koniecznie trzeba też wypróbować kąpieli w wełnie. Jej włókna zawierają lanolinę, która ma wiele właściwości leczniczych – łagodzi podrażnienia skóry, delikatnie ją natłuszcza i poprawia stan bariery ochronnej. Gospodarze hołdują stwierdzeniu, że prawdziwa siła pochodzi z natury – oferują więc peeling z ziół z własnych zbiorów, masaż miodowy i masaż z okładami ziołowymi.
Wyjątkowym punktem wellness na mapie Południowego Tyrolu jest również gospodarstwo Naturoase-Stegerhof. Można się tu pokusić o wizytę w nietypowej chłopskiej saunie z prysznicem wykonanym z… młyńskiego koła! Korzystanie z sauny poprawia krążenie, odporność i pomaga oczyścić skórę, a dodatkowo odpręża – redukuje stres i zmęczenie. W tutejszej ofercie wellness znajduje się też m.in. kąpiel w algach, które dzięki zawartości cennych witamin i mikroelementów poprawiają jędrność skóry oraz oczyszczają organizm z toksyn.
Zwolennicy tradycyjnych saun powinni wybrać się do Widmannhof, gdzie znajduje się też kabina na podczerwień. Z kolei w gospodarstwie Ansitz Zehentner można skorzystać z nowej strefy Alpine Wellness Farm, czyli sauny fińskiej, biosauny i parowej łaźni aromatycznej. Gospodarze przygotowali też bar ze zdrowymi napojami i przekąskami, a w cieplejsze dni zapraszają do leżakowania i opalania na łące. Miłośników natury z pewnością przyciągnie kąpiel w naturalnym stawie, którą oferuje gospodarstwo Im Kranzhof. To prawdziwy relaks pośród dzikiej przyrody i w dodatku z pięknym widokiem na góry.
Pełna lista gospodarstw, a także propozycje sposobów spędzania zimowego urlopu w Południowym Tyrolu dostępne są pod linkiem.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.