Operacja Rzeka 2020 odwołana. Rusza zbiórka Operacja Rzeka dla Szpitali
Operacja Rzeka Sztab Główny
ul. Zamkowa 1
21-505 Janów Podlaski
iza|operacjarzeka.pl| |iza|operacjarzeka.pl
+40609900492
www.operacjarzeka.pl
Pandemia koronawirusa zmusiła organizatorów Operacji Rzeka 2020 do odwołania tegorocznej edycji sprzatania polskich rzek i okolic.
"Dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali swoją gotowość do działania. Jeszcze uda nam się posprzątać ten świat!" - czytamy w komunikacie do szefów sztabów i wolontariuszy na stronie internetowej.
Jednocześnie nie chcąc obojętnie stać z boku w obecnej sytuacji, postanowil wesprzeć tych, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem, uruchamiając publiczną zbiórkę "Operacja Rzeka dla Szpitali". Zebrane fundusze przeznaczą na zakup podstawowych środków ochronnych dla pracowników szpitali z miejsc, gdzie były zarejestrowane sztaby.
Organizatorzy nie narzucają limitów darowizn, bo według nich nie da się wycenić ludzkiego życia i bezpieczeństwa. Liczą się dobre intencje i szczodre serca darczyńców. Do akcji włączyło się Stowarzyszenie „Wspólnota Arche” z Siedlec, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie zbiórki. Akcję można wesprzeć przelewając dowolną kwotę na konto stowarzyszenia.
60 2030 0045 1110 0000 0246 7190
tytuł przelewu: Operacja Rzeka dla Szpitali – darowizna
Stowarzyszenie Wspólnota Arche, ul. Brzeska 134, 08-110 Siedlce
W podziękowaniu za finansowe wsparcie akcji Operacja Czysta Rzeka dla Szpitali osoby wpłacające otrzymają pakiety Operacji Czysta Rzeka (m.in. koszulki, chusty (buffy), rękawiczki, worki na śmieci).
"Trzeba działać szybko, dlatego zbiórka odbędzie się w dniach 1 – 8 kwietnia. Liczymy na Was! Pozostańcie niezawodni jak dotychczas!" - zachęcają do działania koordynarzy akcji.
Na poczatek konto zbiórki Operacja Rzeka dla Szpitali przekazano całą kwotę z Banku Kontenerów (7125 zł).
Więcej informacji o akcji dla szpitali na https://www.operacjarzeka.pl/dlaszpitali/
Komunikat do wolontariuszy i szefów sztabów: https://youtu.be/XkAVC8YppJo

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.