Komunikaty PR

Opóźniony lub odwołany lot w trakcie urlopu! Uzyskaj odszkodowanie nawet 600euro

2024-05-23  |  01:00

Opóźniony lub odwołany lot w trakcie urlopu! Sprawdź, czy masz prawo do odszkodowania!

 

W okresie długich weekendów, ludzie chętnie podróżują samolotami. Oznacza to większy ruch na lotniskach, a także więcej opóźnionych i odwołanych lotów. Z jakimi niespodziewanymi sytuacjmi muszą mierzyć się wówczas podróżni?

 

Odwołany i opóźniony lot, a urlop

Odwołania i opóźnienia lotów szczególnie w okresie urlopowym wywołują frustrację i złość podróżnych. Pasażerowie od miesięcy wyczekują wytęsknionych wakacji, a po przyjeździe na lotnisko lub podczas przesiadki okazuje się, że ich lot został opóźniony lub odwołany.

 

Różne przyczyny odwołanych i opóźnionych lotów w wakacje

W miesięcach wakacyjnych, czyli w czasie kiedy większość osób leci na wymarzony urlop, bardzo często pojawiają się utrudnienia w realizacji siatki połączeń samolotów. Wśród przyczyn odwołanych i opóźnionych lotów wymienić można trudne warunki pogodowe, problemy techniczne, strajk pracowników linii lotniczych, zamknięcie części przestrzeni powietrznej, czy też większy popyt na podróże lotnicze.

 

Odwołany lub opóźniony lot - prawa pasażera

 

W przypadku ponad 2-godzinnych opóźnień lotów zadaniem przewoźnika jest zapewnienie pasażerom posiłku i napojów. Niewielu przewoźników wywiązuje się jednak z tego obowiązku. W przypadku dłuższego opóźnienia lub odwołania lotu, przewoźnik lotniczy dodatkowo ma obowiązek umożliwić wysłanie e-maila albo skorzystanie z telefonu, zaproponować bilet na inny lot lub zwrot pieniędzy za bilet, zorganizować nocleg i transport do hotelu.

 

Zwrot pieniędzy czy odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot

 

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 pasażer, którego lot został odwołany lub opóźniony z winy przewoźnika lotniczego, ma prawo do odszkodowania. Przysługuje ono każdemu pasażerowi i w zależności od dystansu, na którym miał odbyć się lot, może wynieść 250, 400 lub 600 EUR.

 

Nieprzewidziane przeszkody w dotarciu do miejsca wakacyjnego wypoczynku generują mnóstwo stresu u pasażerów samolotów. Długie oczekiwanie oraz trudności z dotarciem do celu, brak zwrotu pieniędzy za zakupiony bilet czy zwrot kosztów noclegu i transportu to jedynie garść problemów, z którymi borykają się podróżni.

AirCashBack to firma, która z sukcesami od lat w imieniu pasażerów występuje o odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot służbowy, prywatny, rejsowy i czarterowy.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://aircashback.com/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-23 | 13:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

  Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.