Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie pacjentów, sieć klinik okulistycznych Optegra zdecydowała się otworzyć nową placówkę, dedykowaną wyłącznie do korekcji wad wzroku.
– Nowa klinika Warszawa Centrum to miejsce wyjątkowe pod każdym względem. Funkcjonując na polskim rynku już ponad 25 lat, poznaliśmy doskonale potrzeby naszych pacjentów. Dzięki temu mogliśmy zaprojektować klinikę „idealną”, w której każdy szczegół ma znaczenie – zaczynając od lokalizacji w centrum miasta, zapewniającej wygodny dojazd z każdej części Warszawy – mówi Agnieszka Szpara, prezes zarządu klinik okulistycznych Optegra – Już w lutym przyjmiemy pierwszych Pacjentów na kwalifikacje i zabiegi korekcji wad wzroku - dodaje
Doświadczony zespół gwarantem bezpieczeństwa
Pacjenci zainteresowani chirurgiczną korekcją wad wzroku podkreślają, że przy wyborze kliniki okulistycznej kierują się przede wszystkim bezpieczeństwem. Dlatego tak duże znaczenie mają dla nich kwalifikacje lekarzy i innych specjalistów. Zespół nowo otwartej kliniki Optegra tworzą lekarze chirurdzy i okuliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy przeprowadzili już kilkadziesiąt tysięcy zabiegów korekcji wad wzroku. Zespół kierowany przez dr n. med. Aleksandrę Wlaź wraz dr n.med. Katarzyną Skonieczną i prof. nadzw. dr hab. Joanną Wierzbowską będzie przeprowadzał kwalifikacje do sprawdzonych i bezpiecznych metod korekcji.
– W Optegra do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, biorąc pod uwagę nie tylko jego wiek, wielkość wady wzroku czy parametry diagnostyczne, ale również jego oczekiwania po zabiegu oraz wpływ na ewentualne przyszłe zabiegi okulistyczne. Tu kluczowe jest doświadczenie całego naszego zespołu, od osób wykonujących badania diagnostyczne, przez nieocenionych i bardzo doświadczonych optometrystów aż po chirurgów, którzy ostatecznie biorą odpowiedzialność za pacjenta – mówi dr n. med. Aleksandra Wlaź, kierownik medyczny Kliniki Optegra Warszawa Centrum.
Wszyscy chirurdzy pracujący w klinice są członkami Sekcji Chirurgii Refrakcyjnej Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich (SCOP) lub Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz są członkami międzynarodowych stowarzyszeń chirurgii refrakcyjnej (np. Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej).
„Złoty standard” technologiczny
Dla pacjentów flagowej placówki Optegra w centrum stolicy dostępne są zaawansowane technologie laserowej korekcji wzroku, w tym metody opracowane przez producenta laserów niemiecką firmę Zeiss. Metoda Smile/Lentivue, w której na całym świecie wykonano już ponad 10 milionów zabiegów, jest uznawana za „złoty standard” w okulistyce. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego lasera femtosekundowego ta precyzyjna technologia zapewnia doskonałe wyniki korekcji przy minimalnej inwazyjności i najkrótszym możliwym czasie rekonwalescencji.
– Pacjenci bardzo doceniają fakt, że czas powrotu do większości codziennych aktywności po tych zabiegach jest wyjątkowo szybki i nie muszą znacząco zmieniać swoich planów w okresie rekonwalescencji – mówi dr n. med. Aleksandra Wlaź, kierownik medyczny Kliniki Optegra Warszawa Centrum.
Komfortowe warunki mają znaczenie
Klinika o powierzchni ponad 500 mkw. została zaprojektowana zgodnie z europejskimi standardami, które mają zapewnić pacjentom i personelowi medycznemu wygodę i funkcjonowanie w przyjaznej przestrzeni. Zaplanowano w niej komfortową poczekalnię oraz strefy wypoczynku dla pacjentów czekających na zabieg lub osób po zabiegach. W klinice do dyspozycji pacjentów jest 9 gabinetów, w tym 2 gabinety lekarskie, 5 gabinetów optometrycznych i 2 gabinety diagnostyczne, oraz sala zabiegowa.
– Tworząc na mapie Warszawy nową klinikę, oferujemy pacjentom chirurgię refrakcyjną w „złotym standardzie”, do którego zaliczamy nowatorski sprzęt firmy Zeiss, najnowocześniejsze metody korekcji, bezpieczeństwo zarządzania procesami, dedykowany personel i profesjonalną opiekę – mówi Agnieszka Szpara. – Spełniamy rygorystyczne normy ISO, posiadamy certyfikat jako centrum referencyjne firmy Zeiss, a nasze procedury i opieka nad pacjentem odpowiadają wytycznym Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich. Stale utrzymująca się wysoka 95% satysfakcja pacjentów to efekt pracy naszych zespołów.
Źródło: Biuro Prasowe Newseria

Premiera najnowszych produktów soundcore w Polsce - słuchawki Liberty 5 oraz Aeroclip zadebiutowały podczas eventu w stylu coffee party

W sytuacjach stresowych wolimy spędzać czas ze swoimi zwierzętami

Husqvarna prezentuje przełomowe pilarki łańcuchowe dla profesjonalistów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Bryska: W Sopocie nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zjedzenia gofra. Cena nie gra roli
Wokalistka zapewnia, że nieco wyższe ceny w kawiarniach, restauracjach czy nawet w zwykłych budkach z przysmakami tuż przy plaży nie zniechęcają jej do wypoczynku nad Bałtykiem, bo po prostu lubi tam bywać. Często wraca do Sopotu, chociażby po to, żeby zjeść pysznego gofra z syropem karmelowym. Na ten przysmak Bryska nie żałuje pieniędzy. Jej zdaniem nieco wyższe ceny w lokalach gastronomicznych w sezonie letnim są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla właścicieli takich punktów, to jedyna okazja żeby zarobić.
Polityka
Lekarz: Karol Nawrocki zapewne sporo papierosów w swoim życiu wypalił. Stwierdził, że w kampanii lepiej będzie je zastąpić woreczkami nikotynowymi

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas ostatniej debaty w TVP wykonał nietypowy gest, wsuwając do ust saszetkę, co wywołało dyskusję na temat alternatywnych produktów nikotynowych. Były wiceminister zdrowia przypomina, że stosowanie takich woreczków to jedna z metod walki z uzależnieniem od palenia tytoniu, wpisująca się w strategię redukcji szkód, a przykład osoby publicznej może podnieść świadomość społeczną na ten temat. Jednocześnie lekarz zwraca uwagę, że tego typu produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Reguluje to przyjęta w maju nowelizacja ustawy tytoniowej.
Zdrowie
Coraz więcej alergików korzysta z immunoterapii podjęzykowej. Nie jest ona dostępna dla najmłodszych pacjentów

Immunoterapia alergenowa, polegająca na 3-5-letnim podawaniu preparatu zawierającego alergeny, jest jedyną uznaną i skuteczną metodą przyczynowego leczenia alergii. Jej zastosowanie w najmłodszym wieku pozwala uchronić pacjenta przed rozwojem poważniejszych chorób o podłożu alergicznym, takich jak astma oskrzelowa. W Polsce refundowane są głównie immunoterapie podawane podskórnie, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się postać podjęzykowa. Doustna forma jest refundowana tylko u dzieci i młodzieży w wieku 12–18 lat oraz dla dorosłych w odczulaniu na roztocza kurzu domowego. Alergolodzy i organizacje pacjenckie apelują o rozszerzenie wskazań o inne alergeny wiatropylne i refundację preparatów od szóstego roku życia.