OSAVI jako pierwszy kontroluje w tak szerokim zakresie swoje suplementy diety

Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
Nowy standard na rynku – polska marka suplementów diety OSAVI jako pierwsza w pełni upublicznia wyniki najobszerniejszych niezależnych badań laboratoryjnych. Wszystkie partie produkowanych przez nią preparatów poddawane są analizom w Laboratorium Badawczym J.S. Hamilton Poland, które posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji. OSAVI udostępnia 168 certyfikatów analizy jakości suplementów diety w formie nowej wyszukiwarki dostępnej na stronie internetowej.
W ostatnich latach rynek suplementów diety dynamicznie rośnie – w 2021 roku liczba producentów suplementów diety wzrosła o 4,4 proc., co było najwyższym wynikiem na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Z reprezentatywnego badania przeprowadzonego przez OSAVI w pierwszym kwartale 2022 roku wynika, że dwóch na trzech Polaków deklaruje zażywanie suplementów diety, a wśród nich trzech na czterech robi to regularnie. Co czwarty respondent przyznał, że zażywa więcej preparatów niż przed pandemią.
W suplementacji bardzo ważna jest jakość zażywanych preparatów. Niestety jak pokazuje raport NIK, aż 9 na 10 suplementów diety dostępnych na naszym rynku nie skontrolowano pod kątem zgodności substancji. Ponadto w Polsce nadal nie jest powszechne upublicznianie wyników badań tych preparatów. Taka analiza jest obecnie dobrowolna, ale i trudna, skomplikowana oraz czasochłonna. W OSAVI dokładamy wszelkich starań, by rozwiewać wątpliwości co do jakości naszych suplementów diety. Stawiamy na transparentność i upubliczniamy wyniki niezależnych badań laboratoryjnych naszych preparatów – mówi Armand Przygodzki, CEO OSAVI.
Wyszukiwarka certyfikatów jakości suplementów diety
Wszystkie suplementy diety OSAVI są przebadane przez międzynarodowy podmiot, a wyniki badań są upublicznione w wyszukiwarce certyfikatów analizy jakości dostępnej na stronie marki. Po wpisaniu numeru seryjnego dowolnego produktu OSAVI umożliwia ona sprawdzenie wyników niezależnych laboratoryjnych badań jakości w tym zawartości deklarowanych składników poszczególnych preparatów. Certyfikat analizy to potwierdzenie parametrów produktu określonych w specyfikacji jakościowej. Szczegółowo przedstawia on rodzaj wykonanych badań oraz ich zgodność z wymaganiami.
W OSAVI stawiamy na przejrzystość informacyjną, zależy nam, by konsument, sięgając po preparaty naszej marki, miał pewność, że są one bezpieczne, a w ich składzie znajdują się składniki najwyższej jakości. Dlatego wszystkie partie produktów przechodzą niezależne badania w akredytowanych laboratoriach J.S. Hamilton Poland, co potwierdza znajdujące się na każdym opakowaniu logo LabTested – mówi Armand Przygodzki, CEO OSAVI.
Niezależne badania laboratoryjne
W laboratoriach J.S. Hamilton Poland przeprowadzane są badania wszystkich partii produktów OSAVI wprowadzanych na rynek. Suplementy diety są badane akredytowanymi metodami badawczymi opartymi na polskich i międzynarodowych normach (PN & ISO). Produkty podlegają wielu analizom w zakresie kontroli bezpieczeństwa i jakości, są to m.in. poszerzone badania czystości mikrobiologicznej, zawartości zanieczyszczeń metalami ciężkimi i zawartości substancji odżywczych (witamin, minerałów, aminokwasów, profile kwasów tłuszczowych), a także zanieczyszczenia pestycydami czy wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi oraz specyficzne badania dotyczące postaci i zawartości. J.S. Hamilton Poland, który jest akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji laboratorium badawczym, posiada potwierdzenie kompetencji w zakresie m.in. laboratoryjnych analiz żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, a także farmaceutyków, opakowań oraz próbek środowiskowych.
Specyfika suplementów diety oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa produktu, jakości handlowej, a także konkurencyjności, wymaga szczególnego nadzoru laboratoryjnego. Badania w naszych laboratoriach są wykonywane przez ekspertów o wysokich kompetencjach, potwierdzonych akredytacją oraz przeprowadzane z zastosowaniem uznanych powszechnie norm, standardów i procedur badawczych, z wykorzystaniem wysokiej klasy wyposażenia pomiarowo-badawczego – mówi Beata Doroszkiewicz, Dyrektor Branży Badań Suplementów Diety J.S. Hamilton Poland.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.