Ostatni moment na udział w konkursie KOŁO,,Projekt Łazienki 2022”!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To już 24. edycja konkursu KOŁO na projekt łazienki publicznej, w którym mogą wziąć udział studenci i młodzi architekci. Organizator konkursu, firma Geberit, postawiła uczestników przed wymagającym wyzwaniem, jakim jest stworzenie projektu nowoczesnego i funkcjonalnego pawilonu z funkcją toalety publicznej, który powstanie w północnej części ogrodów królewskich Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tegoroczna edycja zbliża się ku końcowi – termin przysyłania zgłoszeń mija 4 maja. Na autora zwycięskiego projektu czeka nagroda w wysokości 25 tys. złotych.
Projektowanie w przestrzeni Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie stanowi wyzwanie, oparte na interdyscyplinarnej wiedzy, rzetelnej interpretacji przeszłości oraz analizie potrzeb współczesności. Udział w konkursie to dla młodych architektów okazja do weryfikacji umiejętności, możliwość zaprezentowania swojego sposobu myślenia na temat współczesnej architektury, a także szansa na wysoką nagrodę pieniężną, staż w znanym biurze projektowym, rozgłos w mediach – i co równie ważne – przepustkę do kariery.
Zasady konkursu ,,Projekt Łazienki 2022”
Zadaniem uczestników tegorocznej edycji jest zaprojektowanie wschodniego pawilonu wystawowo-recepcyjnego z funkcją toalety publicznej, który powstanie w północnej części ogrodów królewskich Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, tuż obok Oranżerii. W projekcie należy wziąć pod uwagę m.in. historyczny charakter miejsca oraz potrzeby różnych grup użytkowników. Warunkiem koniecznym jest uwzględnienie produktów KOŁO i/lub Geberit. To już ostatnia chwila na rejestrację na stronie konkursowej oraz wgranie projektu. Termin przysyłania zgłoszeń mija 4 maja.
Prace oceni znakomite jury
W gronie jurorów tegorocznej edycji konkursu zasiadają: prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz – laureatka Honorowej Nagrody SARP 2021, laureatka Nagrody Specjalnej za całokształt działalności w obszarze architektury portalu PTPW (2018), Złotej Odznaki SARP (2017), sędzia w konkursach Geberit Koło od 2004 r., przewodnicząca wielu składów jurorskich w tych konkursach; arch. Magdalena Federowicz-Boule – prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend; arch. Marta Sękulska-Wrońska – partner w pracowni WXCA, prezes Oddziału Warszawskiego SARP; arch. Robert Konieczny – szef biura KWK Promes; Przemysław Powalacz – prezes Zarządu Geberit Polska; arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys – partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci, wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich do spraw środowiska i ochrony klimatu; Mirosław Nizio – ekspert w dziedzinie projektowania przestrzeni publicznych: architektury, muzeów, ekspozycji historycznych, właściciel Nizio Design International; Paweł Jaskanis – dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie; arch. Marta Gutweter – członek OW SARP, architekt Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie; dr hab. Barbara Kowalewska – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; dr hab. Ewa Zaraś-Januszkiewicz - architekt krajobrazu i dendrolog-arborysta, prodziekan Wydziału Ogrodniczego SGGW, Katedra Ochrony Środowiska i Dendrologii i arch. Marcin Gierbienis – laureat konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”.
Na uczestników czekają wartościowe nagrody pieniężne, w tym także nagrody specjalne. Główną nagrodą w konkursie jest 25 tys. złotych, zaś łączna pula nagród wynosi 60 tys. złotych. Laureatów poznamy podczas uroczystego finału w dniu 14 czerwca 2022 r.
Regulamin konkursu oraz niezbędne pliki do przygotowania pracy konkursowej znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl
Organizator konkursu zachęca do zapoznania się z dodatkowymi materiałami zamieszczonymi na stronie www.konkurskolo.pl: filmami z wypowiedziami jurorów i przedstawicieli Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, artykułami na blogu oraz informacjami i ciekawostkami na temat architektury rezydencjonalnej.
Partner konkursu: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Patronat honorowy: SARP, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz (SAW), Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.