Ostatnie prace nad stanem surowym na Śródce OdNowa 2
Praca na Śródce OdNowa 2 wre. Ostatnia kondygnacja budynku postawiona, a już niebawem nad projektem zwiśnie wiecha – to znak, że budowa przedzie do zasadniczego etapu. Równocześnie rozpoczęły się prace nad ściankami działowymi i instalacją elektryczną na częściach wspólnych. Łącznie w ramach całej inwestycji deweloper, Grupa Partner, wzniesie 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu z podziemną halą garażową. Klucze do mieszkań planowo będą przekazane nowym mieszkańcom za blisko rok – w IV kwartale 2021 roku.
Najnowsza inwestycja Grupy Partner, Śródka OdNowa 2 osiągnął już docelową wysokość. Zakończono prace na ostatniej, czwartej kondygnacji i jeszcze w październiku rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Niebawem też zawiśnie nad projektem wiecha, a to symbol osiągnięcia stanu surowego budynku. Budowlańcy rozpoczęli też stawianie ścianek działowych i montaż instalacji elektrycznej na częściach wspólnych. Pod koniec listopada pojawią się też okna, które dostarczy renomowana firma Krispol.
W projekcie Śródka OdNowa 2 znajdą się 83 mieszkania o różnorodnej wielkości (od 28 do 82 mkw) i liczbie pokoi (od kawalerek do czterech). Lokale posiadają aneksy kuchenne, zaś część z nich zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było wydzielenie odrębnej kuchni. Wszystkie mieszkania położone na parterze będą posiadały ogródki, zaś na wyższych kondygnacjach przestronne balkony. Osoby, które zdecydują się na kupno mieszkania przed realizacją prac wewnątrz budynku, mają możliwość przearanżowania lokalu według własnych potrzeb. Deweloper, Grupa Partner zapewnia, w przypadku większości powierzchni, możliwość łączenia lokali zarówno w pionie, jak i poziomie.
Dla mieszkańców Śródki OdNowa 2 zaplanowano halę garażową oraz naziemne miejsca postojowe. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Dookoła budynku znajdą się zielone nasadzenia, chodniki i oświetlenie. Obecnie trwa promocja - do lokali 2-, 3- i 4-pokojowych przypisano darmową komórkę lokatorską, która zapewni mieszkańcom dodatkową, „przydomową” przestrzeń. W pobliżu projektu znajdują się liczne tereny zielone i rekreacyjne, takie jak: Wartostrada, Jezioro Maltańskie i Termy, Tereny nadwarciańskie i Park Szelągowski czy droga rowerowa na Śródkę. Okolica jest też bogata w punkty usługowo-handlowe, restauracje, szkoły i przedszkola. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z innymi częściami Poznania. Wystarczy kilkuminutowy spacer, aby dotrzeć na przystanki komunikacji miejskiej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.