Komunikaty PR

Oszczędzanie może być proste - jak oszczędnie gotować?

2021-01-13  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Rodzaj paliwa zasilającego sprzęt kuchenny czy ekonomiczne podejście do procesu przyrządzania posiłków mogą przynieść wiele znaczących korzyści, które szybko przekładają się na zasobność naszego portfela.  Kamila Prałat - ekspertka z firmy SOLGAZ podpowiada, jak oszczędnie gotować, by na talerzu i w portfelu było „na bogato”.

Odpowiednio zaplanowana i wyposażona kuchnia każdego dnia przyczynia się do prowadzenia oszczędnego życia. Robienie przemyślanych zakupów, przyswojenie ekonomicznych nawyków w przyrządzaniu posiłków czy gotowanie na nowoczesnym sprzęcie minimalizującym rachunki nie tylko podreperuje nasz aktualny budżet, ale pozwoli także w perspektywie czasu na odłożenie pewnych oszczędności. Jakie codzienne nawyki zmienić, aby móc cieszyć się dobrymi posiłkami bez nadmiernych wydatków?

Tanie gotowanie

Przyrządzanie posiłków może być oszczędne – i wcale nie chodzi o rezygnowanie z wartościowych produktów. Optymalizacja kosztów codziennego gotowania polega również na świadomym przygotowywaniu posiłków.

- Ekonomiczne gotowanie pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. By szybciej oraz taniej przygotować posiłek, warto zwrócić uwagę na nasze przyzwyczajenia. Wlewanie letniej lub ciepłej wody do garnka pozwoli zdecydowanie szybciej ją zagotować niż w przypadku bardzo zimnego płynu. Warto też sprawdzić, czy do gotowania makaronu lub ryżu nie wlewamy kilkukrotnie większej ilości wody, niż jest wymagana. W efekcie nie tylko dłużej się ona gotuje, ale też jest później po prostu wylewana do zlewu. – mówi Kamila Prałat, ekspertka z firmy SOLGAZ, polskiego producenta innowacyjnego sprzętu AGD i dodaje - Warto pamiętać, że w skali roku każda drobna zmiana może przynieść zaskakujące efekty. Wypracowanie dobrych nawyków pozwoli nie tylko na zmniejszenie opłat eksploatacyjnych, ale również będzie miało dobry wpływ na środowisko.

Gotuj z głową

Budowanie oszczędności w kuchni polega nie tylko na minimalizowaniu kosztów przyrządzanych posiłków, ale także na optymalizacji samego procesu gotowania. Nowoczesne sprzęty AGD oferują najwyższe klasy energetyczne i funkcjonalne rozwiązania, które doskonale pomagają w tanim gotowaniu. A do wyboru mamy kuchenki elektryczne, indukcyjne, jak i modele zasilane gazem. Wybierając jednak te pierwsze lub drugie, musimy zmierzyć się z pojawiającym się problemem rosnących cen prądu. Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, ceny prądu w Polsce dla gospodarstw domowych wzrosły w ostatnich czterech latach aż o 10 % - z 46 gr do 53 gr za 1 kWh. W przypadku cen gazu, od 1 lipca 2020 roku spadły one dla gospodarstw domowych o 10,6 %. Gaz wciąż więc pozostaje najtańszym paliwem zasilającym sprzęt kuchenny, a - co więcej - w wielu polskich domach gaz wliczany jest ryczałtowo w czynsz. Z tego względu wiele osób planujących remont kuchni lub wymianę sprzętu AGD wraca do tradycyjnego gazu.

Gotuj na gazie

Warto mieć na uwadze to, że kuchenki gazowe z otwartym płomieniem generują dużo mocy, która nie trafia bezpośrednio do ogrzania garnka lub patelni, tylko rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Rozwiązaniem, które umożliwia maksymalne wykorzystanie potencjału gazu jako najtańszego surowca, są płyty gazowe bez płomieni produkowane przez polską firmę SOLGAZ. Płyty gaz-pod-szkłem działają w taki sposób, aby cała moc stworzona pod ceramiką trafiła wprost do pola grzewczego i została wykorzystana do jak najszybszego przygotowania posiłku bez strat paliwa.

Połączenie nowoczesnej i innowacyjnej w skali światowej technologii wraz z jednym z najtańszych w Polsce paliw, czyli gazem, zaowocowało stworzeniem kuchenki gazowej bez płomieni. Według niezależnych badań, płyta gaz-pod-szkłem SOLGAZ zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka gazowa. Palniki kuchenek pracują cyklicznie, co oznacza, że wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają pobór paliwa wtedy, gdy jest to konieczne. Ponadto, kuchenki gazowe bez płomieni od SOLGAZ oferują darmowe pola grzewcze, w których kumuluje się niewykorzystane ciepło. Dzięki temu możemy podgrzać potrawę bez dodatkowego poboru gazu.

Nowoczesne płyty gazowe bez płomieni to rozwiązania czerpiące z zaawansowanej techniki, które gwarantują użytkownikom wygodę, bezpieczeństwo i stałe koszty. Kuchenki gaz-pod-szkłem SOLGAZ oferują także szereg funkcjonalności, które ułatwiają codzienne gotowanie. Jedną z nich jest możliwość manualnego ustawienia parametrów pracy płyty – na przykład stałej temperatury i czasu pracy sprzętu. Innym ciekawym narzędziem jest funkcja STOP&GO, która umożliwia nagłe zatrzymanie pracy płyty, a następnie wznowienie gotowania przy zachowaniu wcześniej ustawionych parametrów.

W poszukiwaniu optymalizacji domowych kosztów bardzo często rezygnujemy z przyjemności życia codziennego. Jednak wzbogacanie domowego budżetu można rozpocząć od właściwego wyposażenia domu i wyuczenia pewnych nawyków, również tych, związanych z ekonomicznym gotowaniem. W perspektywie czasu pomogą nam one zbudować niemałe oszczędności.

_________________

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.