OVAL – Polacy z nagrodą Red Dot 2020!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Devo polski producent mebli łazienkowych zdobył prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie Red Dot 2020 za nowatorski projekt kolekcji OVAL. Autorami projektu są Marta Niemywska-Grynasz oraz Dawid Grynasz z Grynasz Studio.
Konkurs Red Dot ze względu na swój prestiż i międzynarodowy charakter jest porównywany do Oscarów branży wnętrzarskiej. Co roku jury ocenia tysiące zgłoszeń, nagrody są przyznawane w trzech kategoriach: projektowanie produktu, projektowanie komunikacji oraz projekt koncepcyjny.
Tegoroczna edycja konkursu przyniosła sukces polskiemu producentowi mebli łazienkowych marce Devo. Red Dota otrzymała kolekcja OVAL - projekt autorstwa Grynasz Studio. To kolejny sukces tej realizacji - wcześniej została doceniona w konkursie Dobry Wzór 2019 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jedną z najstarszych instytucji w zajmujących się wzornictwem przemysłowym w Europie. Zdobyła również nagrodę Must Have 2019.
Skandynawski urok z loftową nutą
Meble łazienkowe OVAL wyróżnia charakterystyczna dla projektantów, minimalistyczna forma. To dobrze wyważona mieszanka stylu skandynawskiego i loftowego, przykuwająca uwagę subtelnymi opływowymi kształtami. Zastosowano tu naturalne materiały: olejowane drewno oraz malowaną proszkowo stal, dzięki czemu rodzina mebli zyskała ponadczasowy charakter. To propozycja dla ceniących jakość wykonania i niebanalne połączenia.
Drewno, metal, geometria
Miękka naturalna forma drewna w połączeniu z geometrycznymi bryłami i mocnym rysunkiem elementów z metalu nadaje serii OVAL niepowtarzalny charakter. Zastosowanie blatu w szafce pod umywalkę oraz umywalki nablatowej, daje możliwość indywidualnego wyboru jej kształtu. OVAL może występować w różnych konfiguracjach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu daje możliwość zaaranżowania łazienki szytej na miarę.
Ponad trendami
Ponadczasowość i uniwersalna estetyka to najważniejsze zalety mebli OVAL. Naturalne drewno, solidne metalowe konstrukcje i przyjemne dla oka kształty - uzupełnią wnętrza łazienek w różnorodnych stylach. Docenią je zarówno miłośnicy Skandynawii jak i surowych, nowoczesnych przestrzeni. Oszczędne formy, wysokiej jakości materiały oraz możliwość personalizacji z pewnością jeszcze na długo pozostaną w trendach.
Dodatkowe informacje www.devo.pl
O Devo
Firma Devo założona przez Jerzego Karwackiego to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.
O Grynasz Studio
Grynasz Studio założone przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza to multidyscyplinarny zespół projektantów, specjalizujący się w projektowaniu mebli, produktu, wystaw, oraz wspieraniu firm w tworzeniu strategii wzorniczych. Na stałe współpracujący z graficzką Małgorzatą Ćwiek. Wielokrotnie nagradzany we wzorniczych konkursach. Wystawiany w kraju i za granicą min. na Expo Milano, Triennale International Exhibition Milan, Arena Design Poznań, London Design Fair czy Tokyo Design Week. Eksperymentujący z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji.
Ma na swoim koncie realizacje zarówno produktowe i wystawiennicze dla polskich i zagranicznych firm i instytucji, m.in.: Marbet, NAP, MUJI, Devo, Fam Fara, Zaczyn, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Polska Akcja Humanitarna, czy Instytut Adama Mickiewicza.
www.grynaszstudio.com

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.