Łowcy vintage, szykujcie się. W niedzielę garażówka w Galerii Północnej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Tej imprezy nie może przegapić żaden łowca skarbów i kolekcjoner. Już w najbliższą niedzielę, 18-go lutego, w Galerii Północnej w Warszawie odbędzie się największa w stolicy wyprzedaż garażowa. Impreza zgromadzi ponad 100 sprzedających z Warszawy i okolic.
Wśród przedmiotów, które będzie można kupić za ułamek ceny, nie zabraknie rzeczy z drugiej ręki, kultowego vintage, prawdziwych antyków i staroci z duszą, a nawet nowych rzeczy, jeszcze w opakowaniach, które okazały się nietrafionym prezentem. Całość dopełni rękodzieło.
– Na wyprzedaży garażowej coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele mody i biżuterii vintage, kolekcjonerzy dobrego dizajnu z PRL, miłośnicy książek i muzyki jak również osoby, których pasją jest zbieranie znaczków, starych fotografii, aparatów czy pocztówek – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.
– To prawdziwa gratka dla każdego, kto lubi zakupy second hand – dodaje. Jak zapowiadają organizatorzy, tradycyjnie najwięcej sprzedawców będzie miało w ofercie ubrania, dodatki i biżuterię. Pojawi się więc okazja do tego, aby kupić nietuzinkowe rzeczy z lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych, dwutysięcznych oraz nowsze.
Stoiska wypełni też kultowe szkło, ceramika i porcelana oraz inne oryginalne dekoracje do domu mające po kilka dekad. Nie wykluczone, że wśród tysięcy rzeczy będzie można wypatrzeć pożądaną dziś paterę z Ząbkowic lub Łysej Góry, czechosłowacką lampę, litografię z XIX wieku czy serwis kawowy z Włocławka, zachęcają organizatorzy.
Impreza ucieszy także wielbicieli książek i czasopism. Garażówka w Północnej to tysiące pozycji, wśród których zawsze znajdą się popularne powieści, kryminały, romanse, książki young adult, bajki dla dzieci czy komiksy z superbohaterami i stare gazety. Także fani muzyki i dobrego kina będą mogli upolować płyty winylowe i CD swoich idoli i kinowe hity na DVD.
Na garażówce kupimy też coś dla dziecka. Wśród sprzedających pojawią się bowiem osoby, u których znajdziemy ubranka, zabawki i pluszaki, figurki Lego, wózki czy puzzle i gry planszowe. – Wyprzedaż garażowa w Północnej to tak naprawdę wielkie wietrzenie szaf, regałów, garaży i stychów w okolicznych domach i mieszkaniach – mówi Barbara Andrzejewska.
– Dla wielu osób to okazja do tego, aby szybko pozbyć się nadmiaru książek, nienoszonych już od dawna, ale uszanowanych ubrań czy ubranek, z których wyrosły dzieci. Dla kupujących to z kolei szansa, aby zgarnąć cieszące oko przedmioty i to za parę złotych – dodaje.
Tym bardziej, że wśród handlujących nie ma drogich, profesjonalnych sklepów z antykami, rzeczami vintage czy starociami. – Garażówka to impreza sąsiedzka, na której każdy mieszkaniec Warszawy i okolic, który zgłosił się wcześniej, może sprzedawać. To czyni wydarzenie przystępnym cenowo, ale też zaskakującym – mówi przedstawicielka Północnej.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Garażówka trwa w godzinach od 12.00 do 16.00.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.