Komunikaty PR

Pakowanie próżniowe – potrzeba naszych czasów

2021-06-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Krzysztof Malcher
Rumour PR

Sueska 12
02-761 Warszawa
krzysztof.malcher|rumour.pl| |krzysztof.malcher|rumour.pl
791 791 838
www.rumour.pl

Marnowanie żywności jest ogromnym problemem współczesnego świata. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa na świecie marnowane jest 1,3 miliarda ton żywności w ciągu roku. Stanowi to około jednej trzeciej globalnej produkcji jedzenia. 

W wielu regionach, szczególnie w krajach rozwiniętych, ludzie przejawiają tendencję do kupowania zbyt dużych ilości żywności. Ta często odkładana jest na „dno lodówki”, a następnie o niej zapominamy. Produkty, które znajdujemy po paru tygodniach nie nadają się do spożycia i muszą zostać wyrzucone do kosza. Zapobiec temu mogą systemy próżniowego przechowywania żywności, które utrzymają ją w przydatności do spożycia przez dłuższy czas.

Pionierem w tej kategorii jest marka FoodSaver. Jej produkty pozwalają na zachowanie świeżości żywności do 5x dłużej , przy zachowaniu pełni aromatów i składników odżywczych. Warzywa, owoce, czy mięso i wędliny zachowają swój intensywny kolor, świeżość i przede wszystkim smak. 

Urządzenia zapewniają nie tylko ochronę przed bakteriami, ale także pozwalają spożywać produkty sezonowe o każdej porze roku. Istotne jest również to, że pakowanie próżniowe jest procesem odwracalnym, co pozwala na ponowne ugotowanie czy włożenie do lodówki. To wszystko przekłada się na oszczędność i stopniowe wprowadzanie ekologicznych standardów dla świata. 

Zgrzewarki próżniowe dbają o świeżą żywność do pięć razy dłużej niż tradycyjne metody przechowywania. W zamrażarce, mięso kurczaka, dzięki technologii próżniowej, może być przechowywane nie 6 miesięcy a od 2 do 3 lat. Natomiast owoce kupione prosto z sadu mogą być przechowywane nie ok. 6 dni, lecz nawet 2 tygodnie. Są to zmiany, które przynoszą ogromny komfort gotowania dla firm gastronomicznych jak i domowych użytkowników. 

Szeroki wybór modeli FoodSaver daje możliwość dobrania produktu do własnych potrzeb. FoodSaver to także szeroka gama akcesoriów takich jak pojemniki, worki i folie, które umożliwią przechowywanie żywności bez dostępu powietrza.

Pakowanie próżniowe pozwala na minimalizowanie marnotrawstwa żywności, co stanowi ulgę dla planety, ale również dla naszego portfela. FoodSaver to nie tylko zdrowe, smaczne i świeże produkty, ale przede wszystkim udział w zmianie świata na lepsze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rumour PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.