Komunikaty PR

Paradyż Designers - to już ostatni moment na przesyłanie zgłoszeń w konkursie!

2024-02-21  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

To już ostatnie dni na wzięcie udziału w 3. edycji międzynarodowego konkursu Paradyż Designers, organizowanego przez Ceramikę Paradyż. Tylko do 29 lutego do godziny 23.59 można przesyłać zgłoszenia konkursowe. To niepowtarzalna okazja, by zaprezentować swoje projekty i sięgnąć po nagrody o łącznej wartości ponad 40 000 EURO, a także możliwość wyjazdu do Mediolanu na Salone del Mobile.

Ceramika Paradyż, jako pionier produkcji spieków wielkoformatowych TRI-D, wyróżnia się na tle innych firm zastosowaniem innowacyjnej technologii, umożliwiającej uzyskanie efektu barwnych "żył" w całym przekroju płyty. Różnorodne struktury spieków, naśladujące naturalny surowiec, otwierają nieograniczone możliwości projektowe, obejmujące klasykę aż po nowoczesny minimalizm. W tym roku kolekcje TRI-D zostały docenione przez ekspertów z branży w konkursie Perły Ceramiki UE, jako wyróżniające się na rynku pod względem wzornictwa i jakości oraz najlepiej wpisujące się w światowe trendy.

I to właśnie ten piękny i funkcjonalny materiał jest tematem projektów uczestników konkursu. Głównym zadaniem jest zaprojektowanie przestrzeni lub produktu w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D na potrzeby konkursu lub przesłanie projektu wcześniej wykonanego bądź zrealizowanego. Daną wizualizację można zgłosić do kilku kategorii, jeśli spełnia ona określone wymagania. W konkursie wyodrębniono kategorie: Główną (dla architektów i projektantów wnętrz), Projekt studencki (dla debiutantów: studentów kierunków artystycznych i architektonicznych) oraz Specjalną z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze. W każdej z kategorii na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, których łączna wartość wynosi ponad 40 000 EURO.

Ta edycja wyjątkowa jest z kilku powodów. Międzynarodowy zasięg konkursu znajduje odzwierciedlenie także w składzie jury, którego przewodniczącym jest Jürgen Mayer H., światowej sławy architekt i artysta. Prócz atrakcyjnych nagród finansowych, autorzy najlepszych prac będą mieli okazję w kwietniu br. pojechać na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa – Salone del Mobile.

Wybitni eksperci jak Jürgen Mayer H., David Basulto, Didier F. Faustino, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Oskar Zięta, Ewa P. Porębska, Szymon Hanczar, Przemo Łukasik, Magdalena Federowicz-Boule, Jo Jurga, Aldona Chudzicka, oraz Alek Pluta z Nomadd Studio, zasiadają w jury, gotowi wskazać zwycięzców spośród najlepszych nadesłanych projektów. Niebanalnym akcentem tej edycji jest obecność Alka Pluty, zdobywcy pierwszego miejsca w poprzedniej edycji konkursu Paradyż Designers.

Kuratorem merytorycznym Paradyż Designers pozostaje Marcin Szczelina, krytyk i kurator architektury, znany również jako twórca i redaktor naczelny magazynu Architecture Snob. Jego bogate doświadczenie obejmuje również rolę ambasadora Lafarge Holcim Award i udział w grupie ekspertów prestiżowej nagrody europejskiej Mies van der Rohe Award.

Zostało tylko kilka dni dla studentów, projektantów i architektów do wzięcia udziału w tej wyjątkowej edycji, gdzie kreatywność spotyka się z innowacją, a nagrody finansowe oraz szansa na udział w Salone del Mobile w Mediolanie czekają na najlepszych. Termin zgłoszeń upływa już  29 lutego 2024 roku o godzinie 23.59, a wyniki zostaną ogłoszone pod koniec marca 2024 roku. Nie przegap tej wyjątkowej szansy na wyróżnienie w świecie architektury!

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie www.paradyzdesigners.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.