Komunikaty PR

Parawaning w łazience

2020-07-24  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Parawan kojarzy się przede wszystkim z latem i jest nieodzownym elementem wakacji nad polskim morzem. Nie bez powodu – ochrania przed wiatrem, słońcem oraz zapewnia intymność. Między innymi dlatego jest tak lubiany. Coraz większą popularnością cieszy się jego analogiczna wersja stosowana w łazience. Parawan nawannowy ma wiele zalet szczególnie latem, gdy szybki prysznic bywa na wagę złota. Dlaczego warto zamontować go u siebie w domu?

 

Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają wannę, a chciałyby korzystać także z prysznica. To także świetna propozycja na gorące dni, gdy ma się ochotę na szybkie odświeżenie.

 

- Parawan nawannowy może być również kompromisem w domach, gdy jedna osoba lubi szybki prysznic, a druga woli długie relaksujące kąpiele. Sprawdzi się w małych łazienkach, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca, by zmieścić oba elementy – przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

 

Czym jest parawan nawannowy?

Parawan montowany jest do krawędzi wanny tak, by spełniał rolę ochrony podczas kąpieli. Na rynku dostępne są modele jednoczęściowe, wieloczęściowe oraz w pełni zabudowane, nieskładane lub składane na kilka sposobów: wahadłowo, harmonijkowo lub przesuwnie. Mogą mieć też różne szerokości, dzięki czemu możemy dobrać je do niemal każdej wanny.

 

- To, na który wariant się zdecydujemy zależy od osobistych upodobań oraz sytuacji aranżacyjnej łazienki. Warto podczas jego wyboru zwrócić uwagę na pewne detale, dzięki którym korzystanie z parawanu będzie komfortowe – dodaje Hanna Błaszak.

 

O czym należy pamiętać?

Warto, by szyba parawanu była pokryta hydrofobową powłoką EasyClean® ułatwiającą czyszczenie. Można zastanowić się również nad zamówieniem parawanu z wieszakiem relingowym, dzięki któremu ręcznik zawsze będzie w zasięgu naszych rąk. To jednak nie wszystko. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy sposób montażu parawanu jest odpowiedni dla naszego wnętrza. Ważna jest lokalizacja baterii, która zdeterminuje wybór modelu pod względem sposobu otwierania. Standardowo parawan montuje się za pomocą klamer lub profilu doszczelniającego. Istnieją jednak modele, które można zamontować bez profilu.

 

- W ofercie Radaway pojawił się ostatnio nowy model parawanu Arta QL PNJ I. Jego wyróżnikiem jest możliwość montażu bezprofilowego za pomocą zawiasów mocowanych bezpośrednio do ściany. Dzięki takiemu rozwiązaniu model staje się niezwykle elegancki, subtelny, a wnętrze wydaje się być bardziej przestronne i lżejsze. Należy jednak pamiętać, że zamawiając parawan z tej kolekcji, musimy dysponować idealnie równymi ścianami – mówi Hanna Błaszak.

 

W propozycjach marki Radaway znajdują się też modele dostępne w programie „Na Miarę” umożliwiającym dopasowanie jego rozmiarów do indywidualnych potrzeb. Parawan na miarę spełni wszystkie wymagania – zarówno te związane z funkcjonalnością, jak i estetyką.

 

Parawan formą ozdoby

Parawan nawannowy może pełnić rolę ciekawej dekoracji. Swoim designem jest w stanie podkreślić charakter wnętrza. Czarne profile lub szprosy świetnie sprawdzą się w industrialnych łazienkach, białe detale podkreślą minimalizm i uniwersalność, złote dodadzą oryginalności i elegancji, a elementy chromowane subtelnego błysku. Wartym uwagi rozwiązaniem będzie też zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. grafitowego, brązowego, Pixarena czy Mirror lub skorzystanie z usługi laserowego grawerowania na szkle. Dzięki niej każdy może spersonalizować parawan i mieć w domu produkt unikatowy, z niebanalnym ozdobnym wzorem na szybie.

 

- Laserowe grawerowanie na szkle to niezwykle trwała metoda. Motyw nanosi się zawsze po zewnętrznej stronie tafli, co ułatwia czyszczenie, i dzięki czemu wzór nie ściera się utrzymując nieskazitelny wygląd na długie lata - przekonuje Hanna Błaszak.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.