Pencil black apartament
Nowicki PR
ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com
Miejski teatr, filharmonia, szkoły muzyczne, unikalne kamienice w stylu berlińskiej secesji i modernizmu, a w sercu zabytkowy park Kochanowskiego. Trudno jest w Polsce znaleźć wiele równie magicznych miejsc. Bydgoska Dzielnica Muzyczna pełna jest cichych uliczek, ale na pewno nie ma tu czasu na nudę. Tutaj zamieszkał młody człowiek, który nie wyobraża sobie życia bez miasta i swoich przyjaciół. Nieprzypadkowo więc jego mieszkanie przypomina nieco kameralny lounge bar.
Właściciel apartamentu uwielbia gotować, dlatego często podejmuje gości. Przestrzeń musiała być więc zaaranżowana tak, by można w niej było organizować przyjęcia, ale równocześnie dawać poczucie intymności. Realizacji tej wizji podjęła się Anna Gostomczyk z pracowni 2form. Osiemdziesiąt metrów kwadratowych wyraźnie dzieli się na dwie strefy. Ta w głębi to prywatny azyl pana domu. Do dyspozycji ma tu kameralną sypialnię z garderobą, łazienkę, pralnię oraz zapewniający spokój gabinet do pracy. Ale tuż po przekroczeniu progu wkracza się do pomieszczenia, które łączy w jedno kuchnię, jadalnię i strefę relaksu. Tutaj, podobnie jak w całym mieszkaniu, ton aranżacji nadają „nocne” kolory. Aby jednak zbytnio nie przeładować wnętrza czernią, szarością i antracytem, dodano tu sporo naturalnej barwy i faktury drewna. A przytulny nastrój wieczorem wzmacnia oświetlenie w miękkich, ciepłych tonacjach.
Miejscem kulinarnych popisów jest elegancka kuchnia. Czarną, matową zabudowę urozmaicono dużą witryną ze zbrojoną szybą. Lekko industrialne motywy pojawiają się też w innych miejscach. Są nimi metalowe krzesła, podstawa stołu i stolik kawowy. Wzrok przyciąga też niska komoda telewizyjna, której fronty zastąpiono … metalową siatką. W mieszkaniu, które często jest sceną bogatego życia towarzyskiego, nie mogło zabraknąć dużego stołu. Podczas obiadu czy kolacji wygodnie zasiądzie przy nim kilka osób. A gdy ktoś wpadnie na popołudniowy aperitif, sprawdzi się przypominający bar półwysep z podręcznym schowkiem na wino. Barowego charakteru dodają mu też hokery i wisząca nad blatem półka, na której swoje miejsce znalazły kieliszki, po które łatwo jest sięgnąć.
Najlepszym jednak miejscem dla długich rozmów i wspólnego spędzania czasu jest wygodna i obszerna sofa. W tej roli występuje model Enjoy marki Nobonobo. Jest wyjątkowo miękka, dlatego łatwo jest się w niej po prostu zatopić, gdy ogląda się telewizję lub czyta ulubioną książkę. Jak podkreśla autorka projektu nie tylko komfort i nowoczesny design spowodowały, że mebel znalazł się w tym mieszkaniu. Enjoy to także modułowa konstrukcja. Dowolne dodawanie kolejnych elementów to duża swoboda dla projektanta, który może idealnie dopasować mebel do aranżacji. W tak konsekwentnie kolorystycznym wnętrzu, które sama architektka nazywa pencil black apartament, ważna była również możliwość idealnego dopasowania tapicerki, którą oferuje polska marka Nobonobo. www.nobonobo.pl

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.