Pepsi Mango dołącza do odświeżonej rodziny wariantów smakowych Pepsi
Justyna Wrzosek
Questia
ul. Piękna 43/5
00-672 Warszawa
jwrzosek|questiapr.pl| |jwrzosek|questiapr.pl
+48 22 623 07 00
questiapr.pl
W tym roku PepsiCo najsilniej w swojej historii działań promocyjnych stawia na rozwój segmentu produktów bezcukrowych – obecnie firma poszerza ogólnopolską ofertę o nową Pepsi o smaku Mango. W ten sposób marka odpowiada na oczekiwania konsumentów, którzy lubią smak coli, chcą ograniczać spożycie cukru w napojach i są otwarci na nowe połączenia smakowe. Oprócz nowego smaku producent odświeża wizualnie całą rodzinę wariantów smakowych oraz Pepsi MAX i oferuje zupełnie nowe opakowania, o czym mówią aktualne kampanie mediowe dla Pepsi MAX oraz Pepsi Mango.
Jak wynika z raportu Ipsos Trendy w zwyczajach żywieniowych Polaków[1], aż 33% badanych aktywnie próbuje zredukować konsumpcję cukru. Tendencję tę widać również w decyzjach zakupowych konsumentów – aż 48% z nich sięga po napoje z niską lub zerową zawartości cukru. Najnowsze cole smakowe Pepsi, obejmujące Mango oraz Raspberry, wchodzą w skład dynamicznie rozwijającego się segmentu bezcukrowych napojów, sygnowanego hasłem „Maksimum smaku, zero cukru”.
– Pepsi to marka, która unika nudy i stawia na urozmaicenie. Wiemy, że smak klasycznej Pepsi jest absolutnie ponadczasowy, jednakże dostrzegamy rosnącą otwartość na nowe smaki wśród konsumentów. Chęć spróbowania nowości może być kluczowym elementem decyzji zakupowej – powiedział Michał Machaj, kierownik marki Pepsi w PepsiCo. – Pepsi o smaku mango to bezpośrednia odpowiedź na oczekiwania konsumentów. Dostrzegliśmy nadzwyczaj silne zainteresowanie tą propozycją i wyjątkowo pozytywne reakcje konsumentów. Wierzymy, że jest to doskonały dodatek do rodziny uwzględniającej również Pepsi Lime oraz Pepsi Wild Cherry – dodał Michał Machaj.
Nowe opakowania
Kolejną nowością są opakowania oraz odświeżenie wizualizacji dla wszystkich wariantów smakowych Pepsi MAX. To przede wszystkim wyjątkowa „zakręcona” butelka AXL, która zdecydowanie wyróżnia się na półce, intryguje i zachęca do zakupu. Co równie ważne, nowe opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu. Oprócz butelek producent zachęca konsumentów do zakupu Pepsi bezcukrowych w aluminiowych puszkach (standard oraz sleek), które pokryte zostały eleganckim, matowym wykończeniem. Nowe atrakcyjne i czytelne grafiki ułatwiają konsumentom identyfikację wariantów smakowych oraz podkreślają bezcukrowość napoju.
Silna kampania 360°
2020 to rok bardzo silnych kampanii dla Pepsi bezcukrowych. Już od lutego trwa kampania Pepsi MAX, podczas gdy od kwietnia ruszyła Pepsi Mango. Obejmuje ona działania reklamowe w telewizji (https://www.youtube.com/watch?v=kYH5AfIRrsg), mediach społecznościowych (YouTube, Facebook i Instagram), współpracę z influencerami (m. in. Jakobem Koselem, Martą Wierzbicką, Adamem Wiejakiem, Wiktorią Gąsiewską, czy Taste of Warsaw), promocję outdoorową, jak również specjalne materiały POS. Lokalizację spotu reklamowego przeprowadziła agencja BBDO, a formaty cyfrowe przygotowała agencja Artegence. Za zakup mediów odpowiada OMD. Obsługę PR zapewnia Questia Communications Management Consultants.
[1] https://www.ipsos.com/pl-pl/trendy-w-zwyczajach-zywieniowych-food-trends
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.