Perły Ceramiki UE 2019 – 7 nagród dla marki Opoczno
Już po raz 16. zostały przyznane Perły Ceramiki UE dla najlepszych kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku. Organizatorem konkursu co roku jest kwartalnik Wokół Płytek Ceramicznych. Marka Opoczno zdobyła aż 6 nagród oraz Wielką Perłę Ceramiki UE z diamentami dla właściciela marki – Cersanit S.A.
Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest od 2004 r. Jego głównym celem jest wyłonienie kolekcji płytek ceramicznych polskich producentów, które wyróżniają się na tle innych oryginalnym wzornictwem, kolorystyką, dekoracjami czy dużym wyborem formatów. Uhonorowane zostają także zespoły zaangażowane w projektowanie oraz wdrażanie i promowanie płytek. Konkurs organizowany jest przez kwartalnik Wokół Płytek Ceramicznych - fachowe czasopismo upowszechniające wiedzę na temat rozwoju branży płytek ceramicznych oraz zasad prawidłowego ich doboru i stosowania.
Nowe kolekcje z nagrodami
W tym roku niewątpliwie prym wiodły nowe kolekcje marki Opoczno. Love You Navy zdobyła aż 3 nagrody: Perłę Ceramiki UE 2019, Perłę Ceramiki Dystrybutorów (kolekcje, które odniosły na rynku największy sukces sprzedażowy) oraz Perłę Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, bowiem przyznawana jest przez architektów i projektantów wnętrz. Jak przyznali jurorzy: kolekcja doskonale wpisuje się w aktualne trendy kolorystyczne. Świetny pomysł z wykorzystaniem wzoru chevron zarówno w dekoracjach strukturalnych, jak i mozaikach. Atrakcyjności kolekcji dodaje ładna kolorystyka i ciekawa satynowa powierzchnia.
2 Perły Ceramiki UE 2019 zostały przyznane kolekcji Grey Blanket oraz Arego Touch.
Kolekcja Grey Blanket uznana została jako: bardzo interesująca, piękna kolekcja o wyjątkowej kolorystyce i kamiennej grafice powierzchni. Płytki zachwycają szarością i strukturą gniecionego papieru. Atrakcyjności kolekcji dodaje różne świecenie mikrostruktury na powierzchni płytki w zależności od kąta padania światła.
Kolekcja Arego Touch poza Perłą Ceramiki UE 2019 zdobyła również wyjątkowe dla marki Opoczno - Wyróżnienie Specjalne SARP, wręczone przez Prezesa SARP Bohdana Lisowskiego. Seria ta została opisana przez jury jako: nowatorska, przepiękna, doskonale zaprojektowana kolekcja. Zachwyca mikrostrukturalną, delikatną powierzchnią przypominającą fakturę skóry. Atutem kolekcji jest kolorystyka i niezwykle atrakcyjny dekor. Kolekcja daje możliwości tworzenia różnorodnych aranżacji.
Wielka Perła Ceramiki UE 2019 z Diamentami dla Cersanit
Najważniejsze wyróżnienie, czyli Wielką Perłę Ceramiki UE 2019 z Diamentami otrzymał Cersanit S.A. – właściciel marek Opoczno oraz Cersanit. Nagroda ta przyznawana jest dla producenta, którego kolekcje płytek ceramicznych zdobyły najwięcej nominacji i nagród, a dodatkowo w poprzednich dwóch edycjach konkursu był już zdobywcą Wielkiej Perły Ceramiki UE.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.