Komunikaty PR

Pięć skutecznych sposobów na sukces w odżywianiu

2024-02-26  |  15:22
Biuro prasowe

Zdrowe odżywianie to nie tylko kwestia wyboru odpowiednich produktów spożywczych, ale także umiejętności i strategii, które pomagają nam osiągnąć sukces w długotrwałym utrzymaniu właściwej diety. W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym pokus i niezdrowych nawyków żywieniowych, poznanie skutecznych sposobów pozwala zaoszczędzić czas i trzymać się dietetycznych wskazówek.

Richard Allison, dietetyk Herbalife i były menadżer odżywiania sportowego w klubie piłkarskim Arsenal prezentuje skuteczne wskazówki pomagające w utrzymaniu odpowiedniej diety.

1.Jak zawalisz przygotowania, przygotuj się, że to zawalisz

Zanim rozpoczniesz nowy plan odżywiania, określ, co i jak chcesz osiągnąć.  Pamiętaj, że prowadzenie zdrowego stylu życia to maraton, nie sprint - nie spiesz się!

Posiadanie planu nie tylko daje Ci narzędzia i strategie do podejmowania lepszych decyzji (i pozostania na właściwej drodze), ale także pomoże Ci poczuć zobowiązanie wobec samego siebie, co zwiększa szansę, że będziesz się go trzymał.

2.Plan musi być wykonalny i realny

Większość osób napotyka trudności w przestrzeganiu swoich planów zdrowego odżywiania, ponieważ ma nierealistycznie założenia. Tworząc plan na nowy rok, przyjrzyj się swojemu stylowi życia, upodobaniom, zobowiązaniom i temu, co jest możliwe w ramach tych parametrów. Prawidłowe odżywianie wygląda inaczej w przypadku każdej osoby i nie ma „właściwego sposobu” na jego osiągnięcie.

Jeśli prowadzisz intensywny tryb życia, koktajle zastępujące posiłek mogą być łatwiejszym sposobem na dostarczenie potrzebnych składników odżywczych, zwłaszcza gdy jesteś w ruchu. Niewielkie zmiany w diecie mogą przynieść ogromne korzyści wielu z nas. Zwiększenie spożycia białka i błonnika oraz zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych mogą znacznie poprawić wygląd i samopoczucie.

3.Wybierz właściwe białka

Białko to modny temat. Często można spotkać się z zaleceniem, by jeść go więcej - ale co to oznacza dla osób rozpoczynających nową podróż wellness?

Każdy może skorzystać na zwiększeniu spożycia białka, nie tylko miłośnicy siłowni i sportowcy. Ma ono bowiem kluczowe znaczenie dla budowania mięśni, naprawy organizmu, a także wspomaga uczucie sytości – genialnie! Zwykle czerpiemy je z posiłków. Jeśli jednak masz trudności z uzyskaniem wystarczającej ilości białka i potrzebujesz czegoś wygodniejszego, koktajle mogą być dobrym rozwiązaniem.

4.Zmień system nagradzania

Zły dzień w pracy? Trzeba pocieszyć się kieliszkiem wina. Awans? Uczcijmy to nie tylko winem, ale także jedzeniem na wynos. Wiele nagród, które sobie przyznajemy, kręci się wokół jedzenia, co może zniweczyć nasze plany zdrowego odżywiania. Chociaż nie należy pozbawiać się tej przyjemności, możesz świętować na różne sposoby.

Nagrodą może być obejrzenie ulubionego serialu lub kupienie sobie bukietu kwiatów. Oczywiście, możesz z umiarem fundować sobie ulubione jedzenie i napoje. Wprowadzanie niewielkich zmian w systemie nagradzania może mieć znaczący wpływ na sposób myślenia i efekty.

5.Jedz świadomie

Wielu z nas pozwala, by zdrowe nawyki żywieniowe zawiodły, ponieważ nie zawsze zwracamy uwagę na to, co jemy. W nerwowe dni bez zastanowienia sięgamy po wysokokaloryczne przekąski ubogie w wartości odżywcze. Jedząc w trakcie oglądania telewizji, zazwyczaj zjadamy więcej, bo nasz mózg skupiony jest na innym zadaniu niż jedzenie. 

W trakcie jedzenia skup się na delektowaniu nim, rozpoznawaniu tego, co jesz, i uważnym przeżuwaniu. Traktując posiłki świadomie jako ważny moment w ciągu dnia, z większym prawdopodobieństwem właściwie ocenisz to, co jesz, oraz jak może to wpłynąć na Twoje cele dotyczące dobrego samopoczucia.

Richard Allison – dietetyk w Herbalife w Wielkiej Brytanii i menadżer ds. odżywiania w drużynie kobiet Tottenham Hotspur. Poprzednio zajmował stanowisko menadżera odżywiania sportowego w klubie piłkarskim Arsenal. Jest zarejestrowanym dietetykiem w Brytyjskim Stowarzyszeniu Dietetyków.

Więcej informacji tutaj: https://www.herbalife.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.