Piękno lasu i inteligentnych rozwiązań dla domu od IKEA
Październikowe nowości od IKEA czerpią z tego, co najlepsze – z natury. Stonowane kolory ziemi: szarości, zieleń mchu i ciepłe drewniane akcenty wprowadzą do wnętrz wyjątkowy klimat lasu. Z kolei połączenie naturalnych materiałów z industrialnym, prostym stylem pozwoli na zachowanie harmonii oraz spokoju. W czasie chłodniejszych dni warto również zadbać o ciepło i przytulność w domu – pomogą w tym akcesoria projektu Ilse Crawford, a nowy oczyszczacz powietrza do domu pomoże nam oddychać świeższym powietrzem.
Inspirowane naturą w trosce o planetę
Zimne wieczory to idealny moment, aby odprężyć się w salonie pod kocem z kubkiem ulubionej herbaty. Dostępna w kilku wariantach sofa ÄPPLARYD pomieści dwie osoby, a miękkie poduszki dopasowujące się do ciała i przyjemny w dotyku materiał sprawią, że nie będziecie chcieli jej opuszczać. Mebel jest nie tylko stylowy i wygodny, ale także przyjazny dla planety – jego pokrycie wykonane zostało z poliestru pochodzącego z recyklingu. Wystroju dopełni gęsty wełniany dywan SVÄRDBORG. Został utkany ręcznie przez rzemieślników w Indiach i Bangladeszu, co sprawia, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i opowiada swoją własną historię!
Leśny spokój bez wychodzenia z domu
Są takie momenty, kiedy potrzebujemy uciec od hałasu i zgiełku. Nowa w ofercie IKEA zasłona dźwiękochłonna GUNNLAUG to odpowiedź na tę potrzebę. Wystarczy zawiesić ją w wybranym miejscu, aby stworzyć cichą, bezpieczną przystań. Produkt jest lekki, wykonany z przędzy szenilowej i dzięki specjalnemu splotowi dobrze tłumi dźwięki oraz filtruje światło. Spokój zapewnią również dodatki przywołujące nastrój leśnych zakamarków, jak komplet pościeli SVAMPMAL, w przeskalowany nadruk inspirowany blaszkami grzybów, projektu Moniki Mulder. Wyjątkowe poczucie komfortu, jakie zapewnia pościel, to zasługa materiału – miękkiej wiskozy połączonej z chłonącą wilgoć mieszanką bawełny z bardziej zrównoważonych źródeł. Teraz wystarczy ułożyć obok poduszkę z tej samej serii w ciemnożółtych radosnych barwach, by błogo śnić o leśnych wędrówkach. Udanego grzybobrania!
Oświetlenie i zapach – przewodnik do lepszego samopoczucia
Nic tak nie kształtuje nastroju jak odpowiednio dobrane oświetlenie i przywołujące wspomnienia zapachy. Lampa wisząca STORSLINGA, z imponującymi 8 ramionami, to nowocześniejsza wersja klasycznego żyrandola. Nastrojowe świece zostały tu zastąpione kulistymi kloszami z energooszczędnymi żarówkami LED, dzięki czemu łatwiej uzyskać równomierne oświetlenie. O wyjątkowy klimat w mieszkaniu zadbać można także ze świecą o zapachu ogniska BEHJÄRTAD, projektu Ilse Crawford, z którą szwedzka marka współpracowała już w 2015 roku przy kolekcji SINNERLIG. Wybór woni nie był przypadkowy – według projektantki jest on na tyle rozpoznawalny i uniwersalny, że wiele osób z łatwością będzie mogło poczuć się jak na łonie natury. Świeca będzie czymś więcej niż tylko łagodnym źródłem światła, wprowadzi do domu przyjemny zapach dymu i sosny, co pozwoli na chwilę zapomnieć o codzienności.
Czyste powietrze w efektownym wydaniu
Im chłodniej, tym chętniej zostajemy w domu, ale nie oznacza to, że musimy rezygnować z czystego powietrza niczym w środku okazałego lasu. A ponieważ jakość powietrza w mieszkaniu wpływa na zdrowie i samopoczucie, ważnym jest zadbanie o jego poprawę. Unoszące się pyłki, kurz, sierść zwierząt i zapachy to coś, czego nie powinniśmy wdychać. IKEA proponuje więc nowość – oczyszczacz powietrza STARKVIND. Inteligentne rozwiązanie, bazujące na zaawansowanej technologii to jednocześnie estetyczny element wyposażenia domu dostępny w dwóch wersjach. Zarówno czarno-biały model ustawiany na podłodze, jak i ten zabudowany w stoliku wykończony jasno- lub ciemnobrązową okleiną drewnianą, zaprojektowane zostały tak, aby pasowały do każdego wnętrza i były jak najbardziej funkcjonalne. Oczyszczacze współpracują z bramką TRÅDFRI, będącą częścią asortymentu inteligentnego domu oraz aplikacją IKEA Smart Home, co zapewnia jeszcze większą kompatybilność i łatwość obsługi.
Nowości będą dostępne w sklepach stacjonarnych IKEA, na IKEA.pl oraz w Aplikacji Mobilnej IKEA już od 1 października 2021 roku. Szczegóły na temat nowych produktów znajdują się w ilustrowanych materiałach prasowych.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.