Piękny splot zdarzeń. Ręcznie tkane dywany z Indii w polskich domach
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Spotkanie Hinduski i Polaka w Mediolanie, światowej stolicy designu, musiało mieć twórcze konsekwencje. I rzeczywiście – zaowocowało powstaniem firmy Samarth, dzięki której wysokiej klasy dywany wprost ze swej ojczyzny w Nizinie Gangesu trafiają nad Wisłę. Ręcznie wytwarzane wyroby zachwycają tym bardziej, że stare tradycje tkackie łączą się w nich z efektownym nowoczesnym wzornictwem.
Samarth, dynamicznie rozwijająca się marka oferująca wysokiej klasy dywany z Indii, to wspólne dzieło Oskara i Shruti. W czasie studiów we Włoszech oboje zamarzyli o wspólnym przedsięwzięciu z bliskiej im dziedziny aranżacji wnętrz. Wybór padł na niepowtarzalne skarby sztuki tkackiej, w których czar tradycyjnego rzemiosła miękko, gładko splata się z najzupełniej współczesnym wyczuciem stylu, wzoru, koloru. Wielka w tym zasługa Shruti, która na miejscu – w północnoindyjskim stanie Uttar Pradesh – osobiście nadzoruje powstawanie dywanów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że proces ich wytwarzania opiera się na najlepszych praktykach pracy rzemieślniczej i światowych standardach. W efekcie te wspaniałe dzieła ludzkich rąk – piękne, lśniące, zachwycająco grube i puszyste – nadają wnętrzu autentycznie ekskluzywny charakter.
Duże znaczenie ma także szlachetny surowiec, którym posługują się indyjscy mistrzowie sztuki tkackiej. W zależności od modelu sięgają m.in. po jedwab bambusowy (trwały, miękki i lśniący tak jak klasyczny jedwab), jedwab artystyczny (inaczej art silk lub wiskoza, włókno wytwarzane z naturalnej celulozy, charakteryzujące się pięknym połyskiem) i wełnę, w tym niezwykle cenioną nowozelandzką wełnę merino.
Starannie określone proporcje poszczególnych rodzajów włókna są ważnym elementem kreowania znakomitego efektu, który wyróżnia nowoczesne dywany firmy Samarth. Wyroby z linii Basic wykorzystują przede wszystkim jedwab artystyczny, wełnę, a także bawełnę (w osnowie). Te z kolekcji Abstract – ręcznie przędziony jedwab bambusowy, wełnę merino oraz bawełnę. Jedne i drugie są w całości tkane metodami rzemieślniczymi, a dywany z kolekcji Abstract – w których na metr kwadratowy przypada aż 150 tys. węzełków – są dodatkowo ręcznie strzyżone dla uzyskania walorów trójwymiarowości wzoru.
Ta wspaniała praca, wymagająca wielkiego skupienia i cierpliwości, przekłada się na wyjątkowe wrażenia odbiorców – najpierw wizualne, a następnie także dotykowe. Dzięki temu nowocześnie eleganckie dywany Samarth, o modnych delikatnych abstrakcyjnych wzorach i starannie opracowanej kolorystyce, wspaniale wzbogacą dowolne wnętrze klasy premium. Dodadzą mu urody, przytulności, ale i oryginalności, która jest chyba największą wartością autentycznego rzemiosła tkackiego.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.