Komunikaty PR

Pierwsza warstwa - od niej wszystko się zaczyna.

2021-03-12  |  13:20
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Szeflińska
Fly pr

Pl. Solny 15
50-062 Wrocław
anna.szeflinska|flypr.pl| |anna.szeflinska|flypr.pl
784 428 106
budflypr.newslink.pl/, flypr.newslink.pl/

Projektowanie i przygotowania do budowy domu to często długi i trudny proces. Nic więc dziwnego, że gdy możemy przystąpić do wznoszenia ścian, to chcielibyśmy jak najszybciej widzieć efekty. Warto jednak pamiętać, że pośpiech to często zły doradca, a błędy popełnione podczas układania pierwszej warstwy mogą mieć konsekwencje także w późniejszych etapach budowy. Na pierwszej warstwie opierają się wszystkie kolejne, skutecznie ograniczając możliwość późniejszych poprawek - jakość jej wykonania będzie więc miała kluczowe znaczenie.

Zanim przystąpimy do prac murarskich musimy jeszcze pamiętać o poziomej izolacji przeciwwilgociowej, która zabezpieczy ściany przed przenikaniem wilgoci.

Na odpowiednio zabezpieczonych fundamentach wytyczamy zgodnie z projektem osie przyszłych ścian i dokonujemy niwelacji podłoża. Różnica między najwyższym i najniższym punktem nie powinna przekraczać 3 cm. Jeśli jest większa niestety czeka nas jeszcze wykonanie wyrównującej nadlewki betonowej.

Pierwszą warstwę muru powinniśmy ułożyć na zaprawie cementowej o konsystencji zapobiegającej osiadaniu bloczków pod ich własnym ciężarem - nawet jeśli kolejne warstwy chcemy budować na cienką spoinę - tradycyjna zaprawa umożliwi nam wypełnienie ewentualnych obniżeń i ułożenie bloczków w idealnym poziomie.

Układanie ścian rozpoczynamy od najwyższego narożnika. W przypadku H+H Silikatów na zaprawie o grubości 1cm stawiamy bloczek połówkowy i dostawiamy do niego bloczek pełnowymiarowy. W swojej ofercie H+H posiada gotowe silikatowe bloczki połówkowe, dzięki czemu unikamy na budowie kłopotliwego i czasochłonnego docinania materiałów budowlanych. Zastosowanie bloczków połówkowych umożliwia też wygodne przewiązywanie w narożnikach zapewniając mijanie się pionowych spoin w kolejnych warstwach muru. W przypadku H+H Betonu komórkowego murowanie rozpoczyna się od ustawienia pojedynczych bloczków w narożnikach ścian, piórami zwróconymi na zewnątrz budynku. Takie ustawienie bloczków eliminuje powstawanie w narożnikach bruzd wymagających wypełnienia zaprawą naprawczą. Pióra można natomiast stosunkowo łatwo usunąć za pomocą szlifowania lub strugania.

Po ustabilizowaniu pierwszego narożnika ustawiamy kolejne, tak aby ich górna płaszczyzna była na dokładnie tej samej wysokości co narożnik pierwszy - warto tutaj skorzystać z niwelatora. Następnie, gdy wszystkie narożniki są już odpowiednio związane, za pomocą sznurka wyznaczamy linie, wzdłuż których będziemy układać kolejne elementy kontrolując ich ułożenie zarówno w pionie, jak i poziomie. Bloczki powinniśmy stawiać od góry dzięki czemu unikniemy przesuwania mokrej zaprawy i powstawania nierówności. Duże elementy H+H zarówno te z silikatów, jak i betonu komórkowego, występują także w wariancie ze specjalnymi pochwytami, które w znaczący sposób ułatwiają podnoszenie i układanie bloczków w odpowiedni sposób. Ewentualne korekty ułożenia bloczków dokonujemy za pomocą młotka gumowego, który chroni elementy murowe przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dzięki zastosowaniu bloczków połówkowych H+H, bloczków z pochwytami oraz innych udogodnień wchodzących w skład systemów H+H zyskamy mnóstwo czasu, który będziemy mogli przeznaczyć, na zapewnienie większej dokładności prowadzonych prac oraz zmniejszyć koszty związane ze stratami materiałowymi. Także w dłuższej perspektywie przyniesie to nam wymierne korzyści. Równe ściany zapewniają optymalne przenoszenie obciążeń, zapobiegają powstawaniu spękań, czy powstawaniu mostków termicznych.

Materiały budowlane H+H wykonane są z precyzją do jednego milimetra, co przy odpowiednim wykonaniu pierwszej warstwy zapewnia najwyższą precyzję wykonania wznoszonych ścian bez konieczności wyrównywania kolejnych warstw.

Jeśli więc zaczynamy realizację naszych marzeń o domu, to warto sięgnąć po sprawdzone materiały i rozwiązania H+H już od pierwszej warstwy muru, dzięki czemu zyskamy gwarancję wyjątkowej jakości i unikniemy wielu problemów zarówno podczas budowy, jak i późniejszej eksploatacji budynku.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fly pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.