Komunikaty PR

Piknik jesienią? Czemu nie! Sprawdź, o czym warto pamiętać

2022-11-29  |  01:00
Biuro prasowe

Jesienne dni mogą być piękne i ciepłe. Korony drzew przybrały swoje najpiękniejsze barwy – mienią się żółcią, pomarańczem i czerwienią. Ostatnie promienie słońca delikatnie muskają skórę, ciepłe powietrze przyjemnie ogrzewa ciała, a ptaki, które jeszcze nie wyleciały na zimę do ciepłych krajów, cicho przyśpiewują. Warto wykorzystać wspaniałą jesienną pogodę i spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu. Jesienią można zorganizować piknik z rodziną lub przyjaciółmi. Być może to ostatni taki moment przed mroźną i śnieżną zimą. Jak zaplanować takie wydarzenie? W co warto się zaopatrzyć? Podpowiadamy.

 

Przepis na idealny piknik

 

Jesienny piknik można zorganizować na piaszczystej plaży, na uroczej polanie gdzieś nad jeziorem, w lesie, w którym unosi się przepiękny zapach grzybów, a nawet we własnym ogrodzie. Na pikniku nie może zabraknąć dobrego jedzenia. Jesienne pumpkin spice latte, muffiny z dynią, placki z jabłkiem i cynamonem, kanapki z serkiem i łososiem, świeże croissanty i domowe konfitury, przygotowane latem – najlepiej postawić na przekąski inspirowane jesienią. Do kosza piknikowego trzeba koniecznie zapakować naczynia – sztućce, talerzyki, kubeczki i inne. Dodatkowo przyda się kocyk, na którym będzie można wygodnie usiąść. Warto jednak pamiętać, że jesienią ziemia mocno się wychładza. Aby zapewnić sobie dobrą ochronę przed przenikaniem chłodu i wilgoci, należy wybrać kocyk z izolowanym spodem, wykonanym ze specjalnej folii.

 

Na wszelki wypadek można zaopatrzyć się w pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową – pogoda jesienią bywa nieprzewidywalna. Co jeszcze może się przydać? Ulubiona książka, piłka, frisbee, karty do gry i inne gadżety, które umilą czas spędzony na świeżym powietrzu.

 

O czym pamiętać?

 

Nie można zapomnieć o praktycznej stronie pikniku. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o odpowiedni transport jedzenia. Doskonale nada się do tego lodówka turystyczna, wyposażona w specjalne wkłady chłodzące. Alternatywą jest torba termoizolacyjna, która utrzyma odpowiednią temperaturę i uchroni jedzenia przed zepsuciem.

 

Na pikniku może przydać się przenośna stacja zasilania. Poza domem czasem też potrzebujemy źródła prądu. Dobrym wyborem na jesienny piknik jest River Mini, czyli stacja, która jest w stanie naładować w jednym momencie telefon, kamerę, radio i oświetlenie. Wszystko dzięki wbudowanym ośmiu portom zasilającym i mocy znamionowej 300W, którą można rozszerzyć do 600W za pomocą technologii X-Boost – podkreśla X z EcoFlow. Przenośna stacja ładowania jest poręczna i kompaktowa. Bez problemu można spakować ją do samochodu i zabrać wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna. River Mini zapewni przyjemną oprawę muzyczną podczas pikniku czy oświetlenie, kiedy szybko zrobi się ciemno.

 

Przenośna stacja zasilania to także świetny gadżet na romantyczną, filmową randkę pod gołym niebem. Można podłączyć do niej laptopa i oglądać ulubione filmy przez wiele godzin, tuląc się do ukochanej osoby. Randka w formie pikniku pośród malowniczych jesiennych krajobrazów bez wątpienia będzie wspaniałym przeżyciem dla zakochanej pary.

 

Ostatni jesienny grill

 

Jesień to ostatni moment na to, by zorganizować grilla. Grilla gazowego czy węglowego nie zabierzemy wszędzie. Dodatkowo potrawy przyrządzane na takich urządzeniach nie należą do najzdrowszych. Alternatywą jest grill elektryczny, który w połączeniu z przenośną stacją zasilania stworzy idealny zestaw na jesienny piknik. Urządzenie o mocy 1260 Wh może zasilić grill elektryczny o mocy 1150 W przez około 1 godzinę. Natomiast te o mocy 3600 Wh jest w stanie zapewnić energię niemal na 3 godziny pracy grilla.

 

Stację zasilania można podłączyć do paneli fotowoltaicznych, które będą ją ładować. Dzięki temu nie tylko wydłużymy czas korzystania z urządzenia, ale także będziemy użytkować go w sposób w pełni ekologiczny, co w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie – wyjaśnia X. – Dzięki panelom możemy delektować się zdrową grillową ucztą przez wiele godzin – dodaje.

 

Chociaż lato dobiegło końca, to jesień może być równie piękna i beztroska. Piknik w słoneczny jesienny dzień to doskonały przepis na odprężenie i odstresowanie. Warto złapać ostatnie promienie słońca, które naładują nas pozytywną energią przed zimą.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.