Piotr Kozłowski w muzycznym katharsis - słuchaj "Kuszenie"
Piotr Kozłowski debiutuje utworem “Kuszenie”. Singiel to bardzo osobista spowiedź artysty, która powstała na bazie osobistych doświadczeń Piotra w zmaganiu się z uzależnieniami. Singiel ma zwrócić uwagę na niezwykle istotny i powszechny obecnie problem wysokofunkcjonujących alkoholików i narkomanów.
Słuchaj w serwisach cyfrowych: https://emuzeme.link/PiotrKozlowskiKuszenie
Tekst piosenki to głos człowieka przeżywającego bardzo intensywne głody alkoholowo – kokainowe. Stanowi metaforę walki, którą toczy człowiek, pomiędzy wewnętrznymi popędami a uczuciami wyższymi uosabiającymi piękno człowieczeństwa. To pojedynek opisywany w wielu nurtach współczesnej psychologii. Okazał się być dla mnie najbardziej skuteczną bronią w poszukiwaniu choćby odrobiny ulgi w walce z uzależnieniem. Miotając się nerwowo po pokoju w szpitalu psychiatrycznym na oddziale odwykowym, sięgnąłem po laptopa i starając się być jak najbliżej prawdy o sobie, zacząłem pisać. Tak powstało kuszenie. Proces nagrań, produkcji i podejmowania decyzji o jego publikacji, był żmudny i obarczony wieloma wątpliwościami. Koniec końców, w nadziei, że może pomóc choćby jednej osobie, właśnie ujrzał światło dzienne - mówi artysta.
Do singla powstał niezwykle wymowny i mocny w swoim przekazie teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=57SEAApgJm8
Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione to osoby uzależnione od różnorodnych substancji i/lub zachowań, które mimo nałogu radzą sobie w codziennym życiu
Jeśli zmagasz się z problem uzależnień, lub zmaga się z nim ktoś z Twoich bliskich,
warto sięgać po pomoc:
Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia: 800 199 990
— wsparcie psychologiczne oraz informacje na temat leczenia, terapii i innych form pomocy dla osób zmagających się z uzależnieniem (bez względu na rodzaj substancji, od której są uzależnione) oraz członków ich rodzin
— czynny codziennie w godzinach 16:00 – 21:00, bezpłatnie.
*
Piotr Kozłowski - absolwent Wydziału Psychologii Stosowanej UJ. Prywatnie ojciec dwójki dzieci i dziadek. Od czasów nastoletnich wykazywał żywe zainteresowanie aktorstwem i śpiewem. Po nieudanej próbie dostania się na wydział aktorski krakowskiej PWST i w wyniku wczesnego rodzicielstwa porzucił ścieżkę artystyczną na rzecz biznesu oraz psychologii zarządzania. Już jako siedemnastolatek związał się z szeroko rozumianym biznesem, ze szczególnym naciskiem na sektor odzieży użytkowej i reklamowej. Przez prawie 8 lat pracował jako Trener Umiejętności psychospołecznych uprawiając psychologię w biznesie i pomagając pracownikom i managerom firm w rozwijaniu miękkich kompetencji zawodowych. Ponieważ DNA nie da się oszukać - biznesowego również - na powrót jest przedsiębiorcą. Aktualnie wspólnik w 4 spółkach z branży budowlanej, cyberbezpieczeństwa, oraz odzieży reklamowej. Z sukcesami pełni rolę CEO lub członka zarządu.
Piotr, który pozostaje w abstynencji od dłuższego czasu postanowił przekuć swoje ciężkie doświadczenia w coś pozytywnego i na ich kanwie zwrócić uwagę na ten trudny społecznie i pomijany temat. Wysokofunkcjonujące osoby uzależnione, poza uzależnieniem zmagają się z różnymi zaburzeniami, takimi jak depresja, zaawansowane stany lękowe czy trauma, które leżą u podłoża albo zostały wywołane lub nasilone przez nałóg. Debiutancki singiel “Kuszenie” to zdecydowanie powrót do wczesno młodzieńczych pasji artysty i wynik silnie odczuwanego braku ekspresji artystycznej oraz potrzeba podzielenia się własnym doświadczeniem z innymi, cierpiącymi z powodu lęków i uzależnień.
Social media
Facebook:
https://www.facebook.com/piotrshantaram
Instagram:
https://www.instagram.com/piotrshantaram
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.