Komunikaty PR

Planujesz fotowoltaikę? Koniecznie zacznij od rekuperacji!

2023-01-24  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Koszty użytkowania budynków jednorodzinnych, w których znaczącą pozycję zajmuje energia elektryczna nieustannie rosną. Sprawia to, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o fotowoltaice jeszcze na etapie projektowania budynku, łącząc ją wtedy, zresztą słusznie, z systemem rekuperacji.

Dzięki fotowoltaice można pozyskać energię elektryczną ze słońca. Dzieje się tak za sprawą zjawiska konwersji promieniowania słonecznego w prąd stały. Aby było to możliwe, konieczne jest wykorzystanie w tym celu paneli słonecznych. Natomiast tak często łączona z fotowoltaiką – rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskaniem ciepła. Opiera się ona na ruchu powietrza, wytwarzanym przez rekuperator. To właśnie on umożliwia sprawowanie kontroli zarówno nad ruchem powietrza nawiewanego, jak i usuwanego z pomieszczeń. Za sprawą rekuperacji, możliwe jest oddychanie oczyszczonym z kurzu i alergenów powietrzem, rezygnując przy tym z konieczności otwierania okien. To ogromna zaleta takiego rozwiązania, ponieważ zapobiega stratom energii, a także chroni użytkowników przed szkodliwym dla zdrowia smogiem, który przybiera na sile szczególnie w okresie zimowym. Nie są to jednak jedyne zalety rekuperacji. Korzyści, jakie płyną z wyboru takiego rozwiązania, to m.in. dobroczynny wpływ na samopoczucie i zdrowie, systematyczne usuwanie wilgoci oraz niższe zapotrzebowanie budynku na ciepło.

To tylko niektóre z  zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie rekuperatora w budynku. Co ciekawe, może być ich znacznie więcej, jeśli połączy się go z instalacją fotowoltaiczną.

Fotowoltaika i rekuperacja –  duet doskonały

Połączenie instalacji fotowoltaicznej z rekuperacją, zapewnia budynkowi niezależność zarówno pod kątem energetycznym, jak i grzewczym. To doskonałe rozwiązanie, które pomaga w uzyskaniu  oszczędności na eksploatacji budynku. Ma również niemały wpływ na ochronę środowiska naturalnego.

Stwórz własny system smart-home

W nowoczesnym, inteligentnym domu zamontowanie kontrolowanej, mechanicznej wentylacji z rekuperatorem umożliwi połączenie energooszczędności z komfortem zdrowia i bezpieczeństwa. Podstawowy system sterowania można rozbudować nawet do 20 różnych przełączników i czujników w celu pełnej automatyzacji i optymalizacji pracy wentylacji. Opcjonalne rozszerzenia sterują pracą urządzenia automatycznie i kontrolują zawartość dwutlenku węgla w powietrzu lub poziom wilgotności. Dodatkowo, jeśli w domu zainstalowany jest system inteligentnego budynku, rekuperator może być sterowany kablowo sygnałem generowanym przez ten system w zakresie intensywności wentylacji.

Zintegrowanie ze sobą innych instalacji znajdujących się w domu i podłączenie ich do aplikacji VASCO CLIMATE CONTROL przynosi pełną kompatybilność kontroli ogrzewania i wentylacji domu. Działanie rekuperatora, ogrzewania podłogowego i grzejników może być zarządzane przez jeden system.

Dzięki rozwiniętym technologicznie sieciom urządzeń domowych nasze życie codzienne może stać się bardziej komfortowe, bezpieczniejsze i oszczędne. Instalacja inteligentnej automatyki budynkowej przynosi szereg korzyści zarówno mieszkańcom jak i środowisku.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/rekuperacja

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.