Komunikaty PR

Planujesz wakacje? Zobacz, z którego lotniska w Polsce polecisz najtaniej!

2023-03-08  |  11:00
Biuro prasowe

Choć ferie zimowe niedawno dobiegły końca, to wielu z nas coraz śmielej rozgląda się za atrakcyjnymi opcjami lotów na wakacje.  Im wcześniej zarezerwujemy lot tym większa szansa na upolowanie go w przyjaznej dla portfela cenie. Warto wiedzieć, że jednym z czynników, który determinuje koszt lotu jest port lotniczy, z którego rozpoczynamy podróż. Kiwi.com przygotowało zestawienie lotnisk w Polsce, które oferują najniższe ceny w zależności od tego, jak daleko planujemy spędzić urlop. Lotnisko Modlin, w porównaniu z innymi portami lotniczymi w Polsce, oferuje najniższe loty długodystansowe - średnia cena to 259 EURO. Osoby planujące spędzić wakacje w Azji czy na Bliskim Wschodzie powinny rozpatrzyć wylot z Katowic, które oferuje atrakcyjne ceny i szeroką siatkę połączeń na wschód. Z kolei Gdańsk warto rozważyć na krótkie loty, w granicach Europy - średnia cena to około 52 Euro.

Wybierasz się w daleką podróż?

Kiwi.com, firma travel-tech wykorzystująca swój unikatowy algorytm do wyszukiwania najtańszych opcji podróży, przygotowała cenne wskazówki dla tych, którzy właśnie planują kolejną podróż, włącznie z wakacjami. Analiza wskazuje, że wybierając się w daleką podróż najtaniej polecimy z lotniska w Modlinie, płacąc średnio 259 EURO. Dla porównania ze stołecznego lotniska Chopina za długodystansowy lot zapłacimy ponad 2 razy więcej, średnio 558 EURO. Fani kierunków azjatyckich i bliskowschodnich powinni rozważyć lot z Katowic - lokalne lotnisko ma ciekawą i urozmaiconą siatkę połączeń do krajów egzotycznych.

Do najpopularniejszych długodystansowych kierunków, do których podróżujący udają się z Modlina należą:

  • Kanada
  • Stany Zjednoczone
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Sri Lanka

Z kolei z lotniska w Katowicach pasażerowie najczęściej rozpoczynają podróż do:

  • Zjednoczonych Emiratów Arabskich
  • Tajlandii
  • Stanów Zjednoczonych

 

Dla fanów średnio i długodystansowych lotów…

Osoby planujące urlop w granicach Europy na najtańsze połączenia mogą liczyć z lotniska w Gdańsku, płacąc średnio 52 EURO za lot, a także z Modlina i Katowic - średnio 61 EURO. Warto rozważyć również Kraków, który plasuje się na trzecim miejscu, oferując loty krótkodystansowe w średniej cenie w wysokości 69 EURO.

Kiwi.com wskazuje, że z lotniska Chopina za lot na najkrótszej trasie zapłacimy średnio 111 EURO, a na trasach średnich musimy liczyć się z kosztem około 145 EURO.

Najpopularniejsze kierunki, które turyści wybierają z Modlina to: Włochy, Hiszpania, Portugalia, UK i Francja.

Z Gdańska najchętniej wybieramy się do krajów skandynawskich - Norwegii i Szwecji, a także do UK, z kolei w Katowicach najwięcej pasażerów zaczyna swoją podróż do Niemiec, na Cypr, a także na południe Europy.

 

Czym Polacy kierują się wybierając cel podróży?

Wyniki badań* Kiwi.com wskazują, że Polacy lubią robić dogłębny research i szukać informacji w wielu źródłach, które następnie pomogą w podjęciu decyzji dot. wyboru kierunku wakacji. Research jest szczególnie popularny wśród pokolenia Z (63,4%). Co trzeci z nich czerpie inspiracje z instagrama, niemal co piąty z Facebooka, a nieco ponad 12% z Tik Toka. Okazuje się, że influencerzy nie pozostają bez wpływu - ich relacje z wakacyjnych destynacji są istotne dla niemal 14% przedstawicieli GEN Z.

Osoby w wieku 30+ są mniej podatne na social media czy influencerów. Kierują się przede wszystkim budżetem, researchem, a także rekomendacjami bliskich i rodziny. Choć jak wskazuje Kiwi.com, te ostatnie (rekomendacje bliskich i rodziny) są szczególnie istotne dla pokolenia Z (50,4%), a także osób w grupie wiekowej 45-59 lat (47,9%).

*Badanie przeprowadzone przez Stem/Mark na zlecenie Kiwi.com zostało wykonane metodą CAWI na reprezentatywnej próbie N=1010 Polaków w wieku od 18 do 59 Realizacja badania została przeprowadzona w październiku 2022  roku.

 

O Kiwi.com

  • Kiwi.com to jedna z wiodących firm technologicznych w branży turystycznej z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1500 osób na całym świecie
  • Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji pod kątem tras i cen, których inne wyszukiwarki nie mogą zobaczyć. W tym celu dziennie wykonuje on 2 miliardy kontroli cen w 95% globalnych zasobów lotniczych.
  • Każdego dnia w witrynie Kiwi.com przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań, a dziennie sprzedawanych jest ponad 60 000 miejsc.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Polska coraz popularniejsza wśród turystów z krajów Zatoki Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Polska coraz popularniejsza wśród turystów z krajów Zatoki

Polacy w tym sezonie wakacyjnym najczęściej odwiedzają południe Europy, z Włochami i Hiszpanią na czele, ale wielu zdecydowało się również na bardziej umiarkowane warunki ze
Podróże WORKATION I CALMCATION – GDZIE JECHAĆ, BY WYPOCZĄĆ I NIE REZYGNOWAĆ Z PRACY?
2024-08-05 | 01:00

WORKATION I CALMCATION – GDZIE JECHAĆ, BY WYPOCZĄĆ I NIE REZYGNOWAĆ Z PRACY?

Pandemia przeformatowała model pracy w XXI wieku – bardzo dużo firm przeszło na pracę zdalną lub hybrydową. Co więcej, okazało się, że system ten ma liczne zalety tak
Podróże Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl
2024-07-31 | 13:00

Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl

Lato w pełni, a to oznacza czas wakacyjnych wyjazdów. Jak pokazują dane sprzedażowe Fru.pl Polacy planują podróże i szukają najlepszych ofert już od początku roku. Od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.