Komunikaty PR

Po co nam aż 9 szybkich programów prania?

2021-07-29  |  16:00
Biuro prasowe

Jeszcze kilkanaście lat temu pralki oferowały kilka podstawowych programów, z których z reguły używaliśmy jednego, nie zastanawiając się nad tym czy to dobrze czy źle. Z biegiem lat zmienił się nasz tryb życia, a co za tym idzie także nasze wymagania dotyczące prania. Z jednej strony mamy coraz mniej czasu, z drugiej coraz częściej ważne są dla nas takie kwestie jak oszczędzanie energii, czy dbanie o środowisko naturalne. Często także nie chcemy już prać ubrań ręcznie, oczekując, że nasza pralka będzie umiała „zająć się” także najdelikatniejszą odzieżą. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom marka Candy w serii pralek i pralko-suszarek RapidO przygotowała aż 9 szybkich programów prania, które skutecznie poradzą sobie z codziennym czyszczeniem naszej różnorodnej odzieży. Zobaczmy kto i w jakiej sytuacji powinien je zastosować.

 

Dla tych, którzy mają bardzo mało czasu

Najkrótszy program prania dostępny w pralkach i pralko-suszarkach Candy RapidO – Szybki 14' – trwa zaledwie 14 minut. Możemy w nim wyprać każdy rodzaj tkaniny, ponieważ pranie następuje w średniej temperaturze 30°C. Szczególnie sprawdzi się, gdy mamy mało czasu i nie za dużą ilość lekko zabrudzonej odzieży. Dwoma innymi wariantami tego programu, trwającymi nieco dłużej, są Szybki 30' i Szybki 44', w których długość cyklu to odpowiednio 30 i 44 minuty. Dzięki nim uzyskamy doskonałe efekty przy jednoczesnym oszczędzaniu wody, energii, detergentu oraz czasu.

Dla tych, którzy cenią sobie higieniczne pranie

W dzisiejszych czasach znacznie częściej zwracamy uwagę na higienę w różnych aspektach naszego życia. Chcemy także, aby nasze pranie po wyjęciu z bębna było higieniczne. Z pomocą przychodzi nam program Higiena+ 59'. Jest to najlepsze możliwe połączenie wysokiej temperatury (60°C), czasu (59 minut) i perfekcyjnego efektu prania, pozbawionego bakterii i zarazków. Docenią go z pewnością wszyscy dbający o higienę swoją i swojej rodziny.

Dla tych, którzy piorą mniejszą ilość odzieży

Idealnym połączeniem oszczędności czasu i skuteczności jest program Specjalny 39', który zapewnia doskonałe pranie połowy wsadu w temperaturze 40°C i w ciągu zaledwie 39 minut. Jeżeli zatem musisz szybko wyprać mniejszą ilość odzieży warto skorzystać z tej opcji.

Dla aktywnych

Szczególnie w lecie uprawiamy różnorodne sporty: biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze, wspinamy się po górach, czy chodzimy na siłownię. W każdej z tych aktywności najlepiej sprawdza się specjalna odzież sportowa, która zapewnia nam większy komfort i lepsze samopoczucie. Po skończonych aktywnościach warto skorzystać ze specjalnego programu Sportowy 39', który jest stworzony do prania właśnie takiego rodzaju odzieży. Program trwa zaledwie 39 minut, a po jego zakończeniu możemy przygotować nasze stroje sportowe do użytku kolejnego dnia.

Dla zwolenników delikatnych tkanin

Już nie musimy prać naszych jedwabnych bluzek, czy koronkowej bielizny ręcznie. Z powodzeniem poradzą sobie z tym zadaniem pralki i pralko-suszarki Candy RapidO. Opracowany specjalnie w tym celu program Delikatne 59' już w 59 minut skutecznie i bezpiecznie wypierze naszą najbardziej delikatną odzież, oszczędzając nasz czas, który możemy przeznaczyć dla rodziny czy na przyjemności.

Dla miłośników bawełny

Jeśli większość naszych ubrań jest uszyta z bawełny, to z pewnością ucieszy nas program Idealna Bawełna 59', który gwarantuje doskonałe rezultaty, właśnie w przypadku prania tego rodzaju tkanin. Czas prania to zaledwie 59 minut, a cały cykl odbywa się w temperaturze 40°.

Dla wszystkich

Nasze pranie to często mieszanka różnorodnych tkanin i kolorów. W takim przypadku najlepiej użyć programu Mieszane i Kolorowe 59'. Zapewnia on swobodę prania wszystkich rodzajów tkanin i trwałych kolorów razem, przy pełnym wsadzie, dając doskonałe rezultaty w ciągu zaledwie 59 minut. Oszczędzamy zatem czas i nie musimy sortować naszych zabrudzonych ubrań – po prostu wszystkie wrzucamy do bębna i w niecałą godzinę wyjmujemy czyste i pachnące pranie.

Dla chodzących własną drogą

Jeśli chcemy stworzyć swój własny program prania lub nie wiemy do końca który program wybrać, warto posłużyć się aplikacją Candy Simply-Fi. Pralki i pralko-suszarki Candy RapidO mają wbudowany moduł wifi, dzięki któremu można nimi sterować zdalnie za pomocą smartfona i wspomnianej aplikacji. Pozwala ona między innymi stworzyć własne programy prania. Co więcej, aplikacja wraz z funkcją Snap&Wash podpowie nam jaki program jest optymalny dla naszego prania. Wystarczy zrobić zdjęcie brudnej odzieży, a aplikacja podpowie najszybszy i najbardziej odpowiedni program prania, ustawiając automatycznie temperaturę i prędkość wirowania.

Dla jeszcze większych oszczędności

W pralkach Candy RapidO dostępna jest także zaawansowana technologia automatyki wagowej KG Detector, która dostosowuje parametry prania – takie jak ilość wody, długość cyklu prania i szybkość wirowania – do wielkości wsadu. A gdy wykryje obecność piany, w razie potrzeby zwiększa ilość wody podczas płukania. Wybierając zatem odpowiadający nam program warto włączyć tę funkcję, aby jeszcze bardziej oszczędzić wodę i energię oraz przyczynić się do ochrony naszego środowiska naturalnego. Warto przy tym wspomnieć, że pralki i pralko-suszarki Candy RapidO należą do tych najbardziej oszczędnych. W funkcji prania mogą się pochwalić nową, najwyższą klasą energetyczną A.

Dostępność

Pralki, pralko-suszarki Candy RapidO dostępne są w sieciach sklepów RTV EURO AGD, Media Markt i Media Expert.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.