Poczuj powiew świeżości dzięki wiosennym produktom od IKEA
Dni stają się coraz dłuższe, można zacząć rozważać pierwsze pomysły na wiosnę. Z tej okazji zaprośmy naturę również do naszego domu, najlepiej za pomocą idealnie dopasowywanych do nowej pory roku produktów. Seria inspirowana świeżością pojawi się w Polsce już
w lutym br.
Wraz z nadejściem wiosny uprzątnijmy bałagan, który pozostał po zimie i zróbmy miejsce na nowe. Ten wyjątkowy czas, kiedy wszystko budzi się ze snu to również idealny moment na odświeżenie naszego domu. Odcienie zieleni pozwolą jeszcze mocniej poczuć atmosferę nadchodzących ciepłych dni, a naturalne tkaniny sprawią, że będziemy bliżej natury bez konieczności wychodzenia z domu.
Wiosenne porządki mogą być przyjemne i co najważniejsze wykonywane z troską o środowisko. Wybierając produkty, które powstały w zrównoważony sposób, stawiamy mały krok w walce
o planetę. Do łask wracają przedmioty, które są doskonale znane naszym rodzicom, czy dziadkom. Limitowana kolekcja BORSTAD czerpie z tradycji i proponuje zrównoważone sposoby na porządki. Trzepaczka do dywanów sprawdzi się lepiej niż odkurzacz, a w dodatku pięknie się prezentuje. Naturalne kosze z ratanu pomogą przetransportować pranie z pralki na balkon czy do ogrodu. Butelki z pompką i spryskiwaczem idealnie nadają się na domowe specyfiki do sprzątania albo żeby przelać do nich produkty kupowane w dużych opakowaniach. No i nie można zapomnieć
o bukowych szczotkach, które zadbają o nasze buty oraz ubrania, tak, żeby mogły służyć nam dłużej.
Nowa pora roku to również idealna okazja na ożywienie wystroju naszego domu. Komplet bawełnianej pościeli JUVELBLOMMA lub lniana PUDERVIVA odwdzięczy się nam wprowadzeniem świeżości do naszej sypialni. Łóżko czy kanapę można dodatkowo ozdobić poduszkami odzianymi w wiosenne wzory i kolory. Regał TROFAST, który można łatwo dopasować do wnętrza, ozdobne pudełka oraz inne sprytne sposoby na przechowywanie, pomogą znaleźć odpowiednie miejsce na wszystkie niezbędne przedmioty oraz te nieco mniej ważne, których nie potrzebujemy w nadchodzącym sezonie.
Wkrótce dodamy jeszcze świeże kwiaty w ozdobnym wazonie, rozsuniemy zasłony, otworzymy okna i poczujemy jak pięknie pachnie wiosna!
Produkty z nowych serii dostępne będą już w lutym br. we wszystkich sklepach IKEA w Polsce. Szczegóły na temat nowych produktów znajdują się w ilustrowanych materiałach prasowych.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.