Komunikaty PR

Podłoga do zadań specjalnych. Marmoleum w projektach komercyjnych.

2021-03-11  |  09:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

W ciągu ostatnich dwóch dekad wnętrza punktów usługowych, sklepów, biur, placówek edukacyjnych i medycznych zmieniły się nie do poznania. Zarówno ich właściciele, jak i architekci, którym zlecają zaprojektowanie przestrzeni, doskonale zdają sobie sprawę, że miejsca te – poza oczywistym dostosowaniem do funkcji – powinny być atrakcyjne wizualnie, ciekawe, oryginalne. Dlatego dziś we wnętrzach komercyjnych i użyteczności publicznej coraz częściej spotykamy świetnej jakości materiały, dobry design, ciekawą kolorystykę i niebanalne rozwiązania projektowe.

W projektach przestrzeni, które w ciągu dnia odwiedzają setki, a nawet tysiące ludzi, kluczową sprawą jest jakość zastosowanych materiałów. Niejednokrotnie muszą spełniać rozmaite normy czy posiadać konkretne atesty potwierdzające wytrzymałość i inne parametry techniczne. Dotyczy to m.in. podłogi – w punktach usługowych powinna być odporna na ścieranie i zniszczenia, łatwa do utrzymania w czystości i – co nie mniej ważne – atrakcyjna wizualnie. W tej roli doskonale sprawdza się Marmoleum, chętnie wybierane przez architektów nie tylko ze względu na estetykę, ale też doskonałe właściwości.

Liczy się pierwsze wrażenie

Kolory używane w biurze powinny być dostosowane do rodzaju działalności w nim prowadzonej. Pierwsze wrażenie na temat przestrzeni zapada w pamięć już w momencie przekroczenia drzwi wejściowych. Właściwy wybór kolorów może zatem pomóc w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy, zarówno w oczach osób odwiedzających biuro, jak i pracowników. Doskonałym przykładem jest siedziba firmy GetResponse (dostarczającej najwyższej jakości rozwiązania dla online marketerów) autorstwa biura projektowego Tabanda, zlokalizowana w nowoczesnym kompleksie biurowym Arkońska Business Park w Gdańsku. Wykorzystano w niej Marmoleum Modular marki Forbo. Podłoga stanowi jeden z mocniejszych akcentów we wnętrzu. Wyznacza poszczególne przestrzenie: biurową, gastronomiczną, strefę wypoczynku, salę konferencyjną i recepcję. Do każdego pomieszczenia wybrano inny zestaw kolorystyczny płytek Marmoleum. Dynamiczne i słoneczne barwy w kuchni, szarości i czerń w sali konferencyjnej oraz zielenie w pokoju relaksu dobrane zostały tak by wpływać na samopoczucie pracowników i gości biura. Oryginalności i charakteru dodała forma ułożenia płytek w tzw. jodełkę.

Przyjazny punkt obsługi klienta

Projektując punkty usługowe, przyjmujące jednocześnie wielu interesantów w jednej przestrzeni, takie jak np. oddziały banków czy urzędy, trzeba zwrócić uwagę na akustykę pomieszczeń. W uzyskaniu odpowiedniego efektu – wyciszenia i wytłumienia dźwięków – należy użyć odpowiednich materiałów, dlatego na podłodze doskonale sprawdzają się łatwe do utrzymania w czystości wykładziny podłogowe czy akustyczne panele ścienne. Modernizacja Banku Spółdzielczego „Pałuki” w Żninie zakładała zwiększenie jakości i komfortu obsługi klientów, jak również zmiany estetyki głównej placówki banku. Obejmowała salę obsługi klientów, pomieszczenia biurowe oraz zaplecze socjalne. Nowoczesna aranżacja wnętrza nawiązuje do rolniczej historii banku poprzez powtarzające się elementy imitujące kłosy. W oczekiwaniu na swoją kolej klienci mogą zrelaksować się w komfortowej i przyjaznej strefie wypoczynkowej wykończonej wykładziną Flotex. Na podłogę Sali Obsługi Klienta wybrano Marmoleum, w którym wycięto znaki wskazujące kierunek poruszania się. Za projekt wnętrz odpowiedzialna była Pracownia Projektowa ZW.

Higieniczna podłoga w placówkach medycznych

W szpitalach, przychodniach i innych placówkach medycznych higiena jest na pierwszym miejscu. Łatwa do utrzymania w czystości podłoga jest więc jednym z priorytetów podczas projektowania tego typu przestrzeni. Architekci z Pracowni Architektonicznej ATRIUM wybierając materiały wykończeniowe do Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi (jeden z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce i wiodący ośrodek referencyjny w zakresie położnictwa i neonatologii, ginekologii oraz pediatrii) sięgnęli po Marmoleum marki Forbo – higieniczną wykładzinę podłogową, która jest łatwa do czyszczenia i konserwacji, a także trwała, bezpieczna i wygodna dla ruchu pieszego i na wózkach z kółkami. Udowodniono, że produkty Marmoleum hamują wzrost i rozprzestrzenianie się bakterii i infekcji, takich jak MRSA, Norovirus i C Difficile, przyczyniając się do zdrowszego i bardziej higienicznego środowiska w każdym miejscu szpitala. Ponadto wykładziny te są przyjazne dla alergików, nie zawierają szkodliwych związków chemicznych, takich jak ftalany. Marmoleum zastosowano w rozbudowywanym pawilonie wschodnim, na łącznej powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych. Wykładziny wykorzystane na korytarzach i w salach szpitalnych nie tylko odpowiadała szpitalnym wymaganiom, ale też oferowała duże możliwości w zakresie doboru kolorów. Na podłogach umieszczono strzałki, które są wyraźnym oznaczeniem dla personelu i pacjentów wskazującym kierunek do trzech głównych obszarów SOR-u: resuscytacyjno-zabiegowego, konsultacyjnego i terapii natychmiastowej. W projekcie zastosowano także inne produkty marki Forbo - wykładziny Flotex w poczekalniach i pokojach zabaw dla dzieci, wykładziny PCV Safestep Aqua w pomieszczeniach mokrych oraz Colorex w salach zabiegowych i serwerowni. W strefie wejściowej budynku znajdują się maty Coral, które skutecznie chronią przed wnoszonym do wnętrza brudem i zanieczyszczeniami.

Naturalne rozwiązanie do każdej przestrzeni

Trzy powyższe przykłady pokazują, że Marmoleum to produkt, który fantastycznie sprawdza się we wnętrzach komercyjnych i użyteczności publicznej o różnej specyfice i przeznaczeniu. W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie ma fakt, że jest to materiał w pełni naturalny, powstający z surowców pochodzących ze sprawdzonych, certyfikowanych źródeł. Proces produkcyjny Marmoleum nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Ponadto produkt ten ma właściwości akustyczne, nie zawiera plastiku, ftalanów ani styrenu, zapewniając bezpieczną i niskoemisyjną podłogę. Co bardzo istotne, Marmoleum może także pomóc w uzyskaniu punktów w certyfikacji LEED, Well i ILF Living Building Challenge.

Więcej: www.forbo-flooring.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wejdź w wir wiosennych przygotowań z Foxy Tornado Biuro prasowe
2024-04-30 | 10:30

Wejdź w wir wiosennych przygotowań z Foxy Tornado

Wiosenna nieodmiennie kojarzy nam się z wiosennymi porządkami.Jak zdążyć ze wszystkim zanim w drzwiach staną goście? Z pomocą przychodzi Foxy Tornado – uniwersalny, niezwykle
Dom Trwałość i elegancja - gresy na elewacji
2024-04-30 | 01:00

Trwałość i elegancja - gresy na elewacji

Elewacje stanowią nie tylko nieodłączny element architektury, ale także wizytówkę każdego budynku, definiując jego charakter, styl i estetykę. Architekci
Dom Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację
2024-04-30 | 01:00

Gresy na meblach - nowe spojrzenie na aranżację

Początkowo płytki kojarzyły nam się głównie z podłogami i ścianami w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości czyniły je

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.