Komunikaty PR

Podróż w czasie

2024-06-26  |  01:00
Biuro prasowe

Styl retro to eklektyczna mieszanka  elementów z przeszłości, czerpiąca inspiracje z różnych dekad XX wieku. Powstał z tęsknoty za minionymi czasami i fascynacji unikalnym wzornictwem połowy ubiegłego wieku. W latach 50., 60. i 70. projektanci eksperymentowali z nowymi materiałami i technologiami, tworząc niezwykle kreatywne i innowacyjne formy. Po okresie dominacji minimalistycznych i nowoczesnych trendów, w latach 90. XX wieku nastąpił powrót mody na retro, jako wyraz hołdu dla klasycznego designu. Styl retro łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, tworząc wnętrza pełne ciepła i charakteru. Odważna kolorystyka jest kontrastowa, z odcieniami pomarańczowego, żółtego, zielonego, czerwonego i niebieskiego, co w połączeniu z geometrycznymi wzorami dodaje wnętrzom energii. Grupa Tubądzin w swoich kolekcjach łączy retro z nowoczesnymi elementami, tworząc aranżacje o wyjątkowym stylu i charakterze.

 

Kolorowe ekspresje

Kolekcja Macchia jest esencją włoskiego smaku i stylu. Przyciąga uwagę ciekawą formą i kolorystyką, wprowadzając do wnętrza element świeżości. To nowe wyobrażenie o wzornictwie z lat 80., inspirowane nową odsłoną słynnego lastryko. Kolekcja Macchia, przyciąga wzrok kunsztownym wykończeniem. Kamienny wzór jest bardzo naturalny w swej fakturze, a jednocześnie intrygujący. Gładko wypolerowana powierzchnia kamyków świetliście wycina się z głębokiego matu. Odmiany Blue i Graphite mają mocniejszy charakter, uzyskany przez większy kontrast pomiędzy kawałkami kamienia, a matowym podłożem. Warianty Beige i Grey są delikatniejsze. Kolory bazowe są tu bardziej stonowane, a kawałki minerałów wtapiają się w tło, przez co płytki są bardziej jednorodne.

 

Lekkość stylu

Kolekcja Tissue od Grupy Tubądzin prezentuję delikatność i lekkość stylu retro. Organiczne, miękkie i opływowe formy na płytkach łazienkowych stają się coraz bardziej popularnym trendem w projektowaniu wnętrz. Nawiązują do natury, przywołując uczucie harmonii i relaksu w przestrzeni. Tissue czerpie inspirację z lat 60., z ich charakterystyczną lekkością i odważną stylistyką. W tamtych czasach, rock'n'roll rozbrzmiewał w domach, a świat mody i sztuki był zdominowany przez nurt Optical Art. Przeniesienie tego stylu, z jego geometrycznymi kształtami i fraktalami, do nowoczesnych wnętrz wymaga umiejętnego połączenia klasyki z modernizmem. Urokliwy trawertyn o ciepłych odcieniach beżu działa uspokajająco i relaksująco na zmysły. W zestawieniu z elegancką butelkową zielenią oraz złocistymi akcentami, cała aranżacja nabiera wyrazistości i charakteru.

 

Industrialne spojrzenie

Kolekcja Curio opiera się na zestawieniu industrialnej stylistyki z tradycyjnym rzemiosłem, odkrywając retro na nowo. Inspirowana modernistycznymi, prostokątnymi cegiełkami kojarzącymi się z kultową estetyką podziemnych stacji nowojorskiego metra, Curio łączy dwa pozornie wykluczające się style. Industrialny charakter kolekcji idzie w parze z tradycyjnym iberyjskim rzemiosłem. Technika pokrywania szkliwem i wypalania sprawia, że każda płytka jest subtelnie inna i wyjątkowa. Niesie ze sobą element śladu twórcy i kojarzy się z upływem czasu. To propozycja, która mieni się wieloma odcieniami – delikatny beż oraz mineralne barwy zieleni i niebieskiego dają poczucie ukojenia i zapewniają zastrzyk pozytywnej energii.

 

Styl retro w aranżacji wnętrz to wyjątkowa podróż do przeszłości, która pozwala ożywić wspomnienia i estetykę minionych dekad. Grupa Tubądzin, poprzez swoje kolekcje, doskonale łączy ducha retro z nowoczesnymi akcentami. Kolekcje Funky, Tissue i Curio to świetne przykłady, jak można połączyć nostalgię z nowoczesnością, tworząc wnętrza pełne charakteru i wyjątkowego stylu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.