4 powody, dla których warto mieć woreczki strunowe podczas wyjazdu
Woreczki strunowe to prawdziwy „game changer” przechowywania i organizacji. Foliowe torebki ze szczelnym zamknięciem znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, jak i przestrzeniach biurowych. Świetnie sprawdzą się także podczas wyjazdów. Poznaj 4 powody, dla których warto mieć je ze sobą, wyjeżdżając na urlop, ferie czy wycieczkę za miasto.
Skąd taki fenomen woreczków zamykanych na suwak, że praktycznie w każdym domu znajduje się paczka z zapasem na różne sytuacje? Odpowiedź jest prosta – woreczki są praktyczne, wytrzymałe i szczelne.
– Wydaje się, że woreczki strunowe są z nami od zawsze, a tak naprawdę pojawiły się w latach 50. ubiegłego wieku, co miało związek z wynalezieniem folii polietylenowej. Wyróżniał je mechanizm zamykania, który pozwalał na wielokrotne otwieranie i zamykanie woreczka bez uszkodzenia produktu czy straty szczelności. Dzięki suwakowi torebki wydają się wręcz idealne do przechowywania drobiazgów, a dodatkowo nie zajmują dużo miejsca, jak w przypadku pudełek czy innych opakowań. Często chowamy w nich przedmioty, które nie mają swojego stałego miejsca i trudno je gdzieś przypisać – np. guziki, gumki recepturki – ale także produkty spożywcze czy drobne zabawki. Dzięki różnym pojemnościom spektrum ich zastosowania znacznie się rozszerza. Przykładowo w naszej ofercie możemy znaleźć zarówno małe, jak i większe woreczki strunowe o pojemności 1 i 3 litra oraz woreczki śniadaniowe z podwójną struną dopasowane do wielkości standardowej kanapki czy przekąski. Bez wątpienia stały się niezbędnym elementem codziennej organizacji – mówi Marta Krokowicz związana z marką Paclan.
Jednak torebki sprawdzą się nie tylko w domu, czy w szkole, ale także poza nimi. Zobacz, w jaki sposób ułatwią Ci życie na wyjeździe.
Miejsce na przekąski na wynos i nie tylko…
Mieszanka orzechów, herbatniki, ciasteczka zbożowe czy warzywne cząstki to znakomite pomysły na pożywne przekąski podczas jazdy samochodem czy podróży samolotem. Jednak zawsze pojawia się pytanie – w co je spakować? Aby po pierwsze zajęły mało miejsca, a po drugie nie rozsypały się w trakcie podróży i można było łatwo je wyjmować. Tutaj woreczki strunowe zdadzą egzamin na 5! Możesz w nich zapakować różne sypkie produkty, ale i warzywa czy wilgotne owoce, bez obawy o to, że się rozsypią czy zamoczą resztę ekwipunku. Dzięki suwakowi można je wielokrotnie otwierać i nawet dziecko sobie z nimi poradzi. Mówimy TAK przekąskom w praktycznym woreczku na awaryjne sytuacje i wielki głód podczas jazdy autem!
Remedium na mokry strój po kąpieli
Często wychodząc z kąpieliska miejskiego, jeziora czy morza mamy problem, co zrobić z mokrymi kąpielówkami czy strojem kąpielowym. Kiedy będzie spakowany z innymi rzeczami w torbie czy plecaku, prawdopodobnie zamoczy wszystko dookoła, a to raczej mało przyjemne. Rozwiązaniem jest zabranie ze sobą woreczka strunowego w większym rozmiarze i spakowanie do niego mokrych ubrań. Dzięki szczelnemu zamknięciu wilgoć nie przedostaje się na zewnątrz, co pozwala utrzymać inne przedmioty w torbie suche. To idealny pokrowiec na mokrą odzież plażową czy klapki.
„Mobilny” śmietniczek
Jedzenie w trasie czy podczas pikniku często kończy się pytaniem: czy mamy do czego wyrzucić śmieci? …o ile w parku czy kempingu nietrudno o kosz na śmieci, to już podczas jazdy samochodem staje się to nie lada wyzwaniem. Sprytnym rozwiązaniem jest właśnie paczka worków strunowych w schowku auta – bez problemu przechowamy w nim torebki po kanapkach czy opakowania po słodyczach, ale także schowamy skórki po owocach czy po prostu resztki jedzenia. Woreczek ma szczelne zamknięcie, dlatego nic nie wydostanie się na zewnątrz.
Na słuchawki, ładowarki i inną elektronikę
Ładowarki, powerbanki czy słuchawki to od jakiegoś czasu nasz „bagaż powszedni” – zabieramy elektronikę wszędzie, aby móc z niej skorzystać. Jednak nie jest ona najprostsza w transporcie przez swój kształt – długie kable i słuchawki często się plączą. Dodatkowo zawsze warto je zabezpieczyć, aby przypadkowo nie zamoczyły się czy zabrudziły, jeśli na przykład wybieramy się na plażowanie. W takiej sytuacji warto spakować elektronikę do torebki strunowej. Takie rozwiązanie jest praktykowane podczas podróży samolotem, dlatego warto je stosować także w innych okolicznościach, aby cenne przedmioty mogły być bezpiecznie przetransportowane.
Wytrzymałe i tanie, chronią przed wilgocią, piaskiem, kurzem i pozwalają zapanować nad organizacją przestrzeni, wreszcie – można ich używać praktycznie bez ograniczeń. Czy trzeba więcej argumentów, aby udowodnić, że warto je zabrać ze sobą na weekendowy wypad, jak i dłuższe wakacje?
Handwritten Collection z debiutem w Niemczech i Chorwacji
Świętuj Światowy Dzień Kawy po Turecku
Świąteczne jarmarki w Rydze – tradycja, która rozświetla zimę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy
Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.
Uroda
Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę
Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.