Komunikaty PR

8 sprawdzonych patentów na efektywne pakowanie

2023-07-26  |  14:50
Biuro prasowe

Urlop dopiero przed Tobą? A może właśnie wracasz i na samo wspomnienie pakowania walizki dostajesz gęsiej skórki? Niezależnie od tego, do której grupy należysz, przygotowaliśmy 8 sprawdzonych zasad, które przydadzą się zarówno na weekendowe wypady, jak i długie wyjazdy. Sprawdź, czy już je znasz!

 

Lato w pełni, czyli czas idealny na podróże. Nieważne, czy wybieramy się na biwak, czy lecimy na zagraniczną wycieczkę – przemyślana organizacja bagażu to lepiej zagospodarowane miejsce i mniej frustracji podczas wyjazdu. O czym warto pamiętać?

 

1. Zrób listę potrzebnych rzeczy

 

Pakowanie na dłuższy wyjazd bez listy może skończyć się tym, że o czymś zapomnimy albo zabierzemy sporo niepotrzebnych rzeczy. Sytuację uratuje „checklista” – możemy zrobić ją w telefonie lub na komputerze, aby korzystać z niej przy okazji różnych wyjazdów.

 

2. Stwórz gotowe zestawy odzieżowe na co dzień

 

Zazwyczaj to odzież zajmuje najwięcej miejsca w bagażu. Dlatego przed wyjazdem sprawdźmy pogodę i zastanówmy się, co będzie nam potrzebne. Rozłożenie ubrań, butów i akcesoriów na podłodze czy sofie pozwoli wygodnie skompletować różne zestawy.

 

3. Nie składaj w kostkę, tylko roluj

 

To sposób na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni – zrolowane ubrania zajmują mniej miejsca i nie gniotą się.

 

4. Pogrupowane ubrania zapakuj do woreczków

 

– Pakowanie gotowych zestawów ubrań czy grup odzieży do plastikowych woreczków ma wiele zalet. Przede wszystkim korzystanie z tak zorganizowanego bagażu na wakacjach jest komfortowe i oszczędza czas. Wystarczy, że wyciągniemy ubrania z woreczka i włożymy je na siebie, bez wertowania zawartości całego bagażu. Dodatkowo zachowujemy porządek w walizce i mimo upływu kolejnych dni na wyjeździe, możemy łatwo znaleźć to, czego potrzebujemy. Dodatkowo woreczek ZIP chroni zawartość przed nieprzewidzianymi sytuacjami – np. otwarciem buteleczki z kosmetykiem czy uszkodzeniem perfum. Weźmy też kilka woreczków na zapas – przydadzą się szczególnie pod kątem brudnej bielizny albo przetransportowania wilgotnego kostiumu czy kąpielówekpodpowiada Marta Krokowicz, związana z marką Paclan i dodaje: często spędzamy dużo czasu na spakowaniu walizki na wyjazd, ale wracając do domu, kierujemy się zasadą – nieważne jak, ważne by zamknąć walizkę. Pamiętajmy, że pogrupowane ubrania w woreczkach ułatwią nam rozpakowanie, dając sygnał, co możemy schować od razu do szafy, a co należy wyprać. Po zakończonym wyjeździe nasze „podróżne” woreczki warto schować od razu do torby lub walizki, by mieć je przygotowane na kolejne pakowanie.

 

5. Wykorzystaj nieoczywiste schowki

 

I nie chodzi o przegródki czy kieszenie w walizce, a np. o buty, w których wnętrzu możemy ukryć zrolowane skarpetki czy bieliznę. Natomiast paski lub krawaty najlepiej rozłożyć wzdłuż ścianek walizki czy torby. W ten sposób nie zajmą dużo miejsca.

 

6. Zabezpiecz kosmetyki

 

Kosmetyki przelejmy z pełnowymiarowych opakowań do plastikowych butelek albo zabierzmy ze sobą próbki, które często zalegają w domu. Podobnie perfumy – wybierzmy praktyczne miniatury. Jeśli chcemy uniknąć przypadkowego rozlania płynów, to pod nakrętką umieśćmy kawałek folii spożywczej. Podobnie zadziała wacik kosmetyczny pod wieczkiem cieni do powiek czy różu w kamieniu, zabezpieczając kolorowe kosmetyki przed pokruszeniem. Umieśćmy wszystko w kosmetyczce lub plastikowym woreczku.

 

Niezależnie od tego, czy mamy oddzielną torbę na kosmetyki, warto je dodatkowo zabezpieczyć. Tu znów przydadzą się woreczki strunowe lub z zamknięciem typu ZIP. Zwróćmy uwagę na rodzaj worka – najlepsze będą szczelne, z wygodnym zamknięciem strunowym, co ułatwi wyciąganie przedmiotów. Dobrze dopasować także ich rozmiar do wielkości transportowanych przedmiotów – np. mniejsze wykorzystać do schowania kolorówki, a większe na kosmetyki i ubrania. Patrząc przez pryzmat naszej oferty, warto wybrać woreczki ZIP w obu dostępnych wariantach – 1L i 3L. Dodatkowym wsparciem mogą okazać się też jeszcze mniejsze woreczki strunowe, które przydadzą się do transportu małych przedmiotów. Taki zestaw w zupełności wystarczy nam na każdy wyjazd – mówi Marta Krokowicz, związana z marką Paclan.

 

7. Zabezpiecz elektronikę

 

Ładowarki i słuchawki niedbale rzucone w bagażu mogą się poplątać, dlatego po zwinięciu warto spiąć je gumką lub specjalnymi opaskami. Aby elektronika była w jednym miejscu, a poszukiwania ładowarki nie zmuszały nas do wyciągnięcia całej zawartości walizki, znów warto sięgnąć po woreczki ZIP.

 

8. Od największych do najmniejszych

 

Układając rzeczy w walizce, zaczynaj o tych największych i najcięższych, a najmniejsze i najdelikatniejsze umieść na wierzchu – np. kosmetyki. W ten sposób wykorzystasz optymalnie wolną przestrzeń i nie przygnieciesz drobiazgów.

 

Bez względu na to, czy pakujemy się na krótki wyjazd do plecaka, czy szykujemy się na długie wakacje z dużym bagażem, warto pamiętać o tych kilku zasadach. Dzięki nim pakowanie będzie o wiele efektywniejsze, a my zabierzemy to, co jest niezbędne i nie będziemy musieli na siłę domykać wieczka walizki lub testować wytrzymałość suwaka. Udanych wakacji!

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.