Accor rozbudowuje portfolio w Albanii - pierwszy Pullman w Albanii
Accor, wiodąca grupa hotelowa, dalej rozszerza i umacnia portfolio uznanych marek w regionie południowo-wschodniej Europy. Grupa podpisała umowę z firmą BlueBay shpk na nowy hotel zlokalizowany przy plaży Drymades, jednej z najbardziej prestiżowych destynacji na wybrzeżu Albanii. Pierwszy hotel marki premium Pullman przywita gości jesienią 2024 roku.
Po ekscytującym otwarciu Mövenpick Lalez Durres Accor ogłasza nową destynację premium w Albanii. Pullman Drymades Beach zaoferuje gościom 132 nowoczesne, stylowe i wyjątkowe pokoje oraz apartamenty w jednym z najlepszych ośrodków turystycznych w kraju. Hotelowa restauracja i zewnętrzny taras wraz z lounge barem i przestrzenią na dachu zapewnią wspaniały relaks i atmosferę idealną do spotkań towarzyskich. Goście będą mogli skorzystać ze strefy SPA z 4 gabinetami zabiegowymi, w tym grotą solną, sauną fińską i prysznicami do chromoterapii. Dla prawdziwego doświadczenia klasy premium nowy hotel zapewni dwa baseny: kryty i zewnętrzny, solarium i prywatną plażę. Dwie sale konferencyjne zaspokoją wszystkie potrzeby gości biznesowych.
Albania staje się coraz bardziej ekscytującym i prestiżowym kierunkiem wakacyjnym w tej części Europy. Każdego roku podróżni są bardziej zainteresowani odkrywaniem skarbów tej turystycznej perełki. Cieszymy się, że możemy być ich przewodnikami po hotelach i kurortach najwyższej jakości. Po udanym otwarciu Mövenpick Lalez Durres, jesteśmy pewni, że Pullman Drymades Beach podbije serca wszystkich turystów. Nowy hotel i jego otoczenie stworzą zapierającą dech w piersiach oazę nad brzegiem albańskiego morza ¬– obiecuje Dilek Sezer, Development Director - Accor South Eastern Europe.
Plaża Drymades znajduje się w pobliżu wioski Dhermi. Mała zatoka zachwyca niesamowicie spokojną i turkusową wodą. Rajska okolica z łagodnym śródziemnomorskim klimatem tworzy idealne miejsca na spokojny wypoczynek w zachwycającej naturalnej scenerii. W bliskim sąsiedztwie znajduje się Park Narodowy Llogara, który jest miejscem uwielbianym przez turystów za swoje piękno dzikiej i naturalnej przyrody.
Cieszymy się ze współpracy ze światowym liderem branży oferującym najwyższej klasy wiedzę hotelarską, której owocem będzie niesamowity hotel działający pod nowoczesną, inspirującą i prestiżową marką premium. Dhermi to lokalizacja, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wraz z rosnącym popytem na najlepsze nieruchomości. Wierzymy, że hotel Pullman Drymades Beach położony nad brzegiem morza będzie doskonałą ofertą dla wszystkich turystów, dzięki niesamowitej lokalizacji, unikalnemu designowi i ofercie klasy premium – dodaje Olgert Gjermeni, project coordinator.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.