Komunikaty PR

AirHelp podsumowuje pierwsze miesiące lata 2024

2024-08-28  |  17:40

AirHelp, największa na świecie firma technologiczna zajmująca się poprawianiem doświadczenia pasażerów lotniczych, publikuje dane za pierwsze miesiące wakacji. Odsetek pasażerów, których loty zostały zakłócone, wyraźnie wzrósł.

 

  • Biorąc pod uwagę ponad 34 tys. lotów rozpoczynających się w Polsce w czerwcu i lipcu 2024, 34,10 proc. korzystających z nich pasażerów doświadczyło zakłócenia (opóźnienie ponad 15 minut lub lot odwołany)  

 

  • W analogicznym okresie poprzedniego roku wskaźnik ten wyniósł 25,79 proc. przy bezwzględnej liczbie ponad 33 tys. operacji lotniczych

 

Z popularnych wśród odlatujących z Polski destynacji najwięcej nieprzyjemności związanych z zakłóceniem lotu doświadczyli podróżujący do Maroka (ponad 80 proc. z nich). W czołówce tej klasyfikacji znalazły się również: Turcja (57 proc.), Portugalia (49 proc.), Grecja (46 proc.), Egipt (46 proc.) i Hiszpania (44 proc.). Dla porównania loty do Chorwacji zostały zakłócone w 36 proc. przypadków (odsetek pasażerów).

 

Z polskich portów największy odsetek pasażerów z zakłóconymi lotami dotyczył startujących z Łodzi (blisko 41 proc. podróżujących). Na kolejnych miejscach w tym zestawieniu znalazły się lotniska w Radomiu (37 proc.) i Katowicach (33 proc.)

 

Zakłócenia lotów pasażerów wracających do Polski w czerwcu i lipcu 2024 dotyczyły blisko 39 proc. z nich. W porównaniu z tymi samymi miesiącami roku poprzedniego jest to również wzrost. Wówczas odsetek ten wyniósł blisko 30 proc. Wśród popularnych turystycznie kierunków najwięcej nieprzyjemności spotkało podróżujących z Turcji i Grecji (odpowiednio 53 i 52 proc. pasażerów).

 

Nasz system pozwala w czasie rzeczywistym monitorować sytuacje związane z zakłóceniami lotów” – mówi Tomasz Pawliszyn, CEO AirHelp. „Jesteśmy przekonani, że dostęp podróżnych do pełnej informacji o tym jak linie lotnicze i lotniska radzą sobie z natężonym w czasie wakacji ruchem, pomaga w optymalizacji planu podróży i skupieniu się wyłącznie na odpoczynku” – dodaje.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić? Biuro prasowe
2025-06-24 | 08:50

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Czerwiec jest miesiącem o którym marzy większość uczniów – oznacza on odpoczynek i planowanie wymarzonych wakacji. Co ciekawe, w tym roku Polacy stawiają na
Podróże Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę
2025-06-05 | 12:20

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Z najnowszych badań serwisu turystycznego e-wczasy.pl wynika, że w 2025 roku Polacy coraz częściej odkładają planowanie wakacji na ostatnią chwilę. Ten trend potwierdzają
Podróże Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre
2025-05-26 | 15:30

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

Corendon Airlines, jeden z wiodących europejskich przewoźników lotniczych, uczcił 20. lecie swojego istnienia podczas wyjątkowej gali zorganizowanej w Antalya Cosmos Theatre.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.