Będzie nowe połączenie z Wrocławia do Skandynawii
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Polecimy na lotnisko Sztokholm Arlanda. To największy port lotniczy w Szwecji. Od marca 2022 roku połączenie uruchamiają linie Ryanair. Bilety już są w sprzedaży.
Na nowej trasie z Wrocławia dostępne będą cztery rejsy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Sztokholm Arlanda to główny port Szwecji i jeden z trzech najważniejszych w Skandynawii. Połączenie rusza 28 marca 2022 roku, czyli wraz z letnim rozkładem lotów. Bilety są już jednak dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.
– Cieszymy się, że w naszej siatce pojawia się kolejna europejska stolica. To połączenie będzie atrakcyjne dla turystów, ponieważ Sztokholm jest bardzo ciekawą metropolią. Z lotniska Arlanda łatwo dostać się również do innych miast w Szwecji i całej Skandynawii. Z nowego kierunku skorzystają również osoby podróżujące w celach biznesowych. Tym bardziej, że z aglomeracją wrocławską związanych jest wiele dużych firm szwedzkich – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Lotnisko Sztokholm Arlanda znajduje się niespełna 40 km od centrum stolicy Szwecji. Pasażerowie mają do dyspozycji m.in. szybkie połączenie kolejowe – pociąg Arlanda Express pokonuje trasę do Dworca Głównego w Sztokholmie w 20 minut.
– Sztokholm Arlanda to pierwsza z wrocławskich nowości zaplanowana na sezon letni, ale na pewno nie ostatnia. Jesteśmy przekonani, że wkrótce będziemy mogli zakomunikować kolejne nowe połączenia z naszego lotniska. Przewoźnicy systematycznie otwierają i ogłaszają nowe kierunki, co pokazuje, że ruch lotniczy w Europie szybko się odbudowuje. Obserwujemy też duże zainteresowanie ze strony podróżnych. Są więc powody do optymizmu – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.
5 nowości już jest, kolejna od grudnia
Przypomnijmy, że w rozpoczętym już sezonie zimowym w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska znajdują się 54 połączenia: 7 sieciowych, 42 w ofercie przewoźników niskokosztowych (w tym wiele kierunków południowych) oraz 5 czarterowych. Nowe kierunki to Lizbona, Pafos, Piza, Billund i Bournemouth (wszystkie uruchomiły linie Ryanair), a powróciły Kopenhaga (SAS) i Bruksela Charleroi (Ryanair). Zwiększyła się również liczba rejsów do Amsterdamu (KLM), do Warszawy (PLL LOT), a Lufthansa zapowiedziała wprowadzenie większych samolotów na trasie do Monachium.
Od 22 grudnia wystartuje szósta nowość z Wrocławia: Lanzarote, w archipelagu Wysp Kanaryjskich. To połączenie uruchamiają linie Wizz Air. Samoloty na tej trasie będą latały w każdą środę do 11 maja. Wrocław jest jedynym lotniskiem w Polsce, z którego dostępne jest połączenie tanich linii na Lanzarote.
W styczniu ruszą loty czarterowe (czyli z biurem podróży) na inną popularną wyspę na „Kanarach”, czyli Fuerteventurę. W tej chwili w ofercie biur podróży do wyboru są Antalya (Turcja) oraz Hurghada i Marsa Alam (kurorty egipskie). Od grudnia dostępne będą Zanzibar i Lanzarote.
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.