Blisko 10 rejsów sieciowych dziennie z Wrocławia
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Sieciowe linie lotnicze rozbudowują ofertę z Wrocławia. W sezonie zimowym, w tygodniowym rozkładzie, będzie 39 lotów na największe lotniska zagraniczne oraz 29 do Warszawy. To kolejna dobra informacja dla pasażerów w ostatnim czasie.
W tej chwili z wrocławskiego lotniska można polecieć do sześciu hubów, czyli dużych portów przesiadkowych – do Amsterdamu (KLM), Frankfurtu i Monachium (Lufthansa), Zurychu (SWISS), Düsseldorfu (Eurowings) oraz do Warszawy (PLL LOT). Letni rozkład lotów obowiązuje do 30 października.
Wraz z nowym sezonem i rozkładem przewoźnicy sieciowi jeszcze poszerzą swoją ofertę. Przypomnijmy, że powracają połączenia z Wrocławia do Kopenhagi. Loty na tej trasie od 4 listopada uruchamiają linie SAS. Do stolicy Danii polecimy dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Przewoźnik rozpoczął już sprzedaż biletów. Dodajmy, że Kopenhaga-Kastrup to największe w Skandynawii lotnisko przesiadkowe.
Poza tym, od nowego sezonu, do sześciu w tygodniu zwiększy się liczba rejsów na trasie do Amsterdamu (będą realizowane codziennie oprócz sobót). Liczba połączeń do Warszawy zwiększy się z obecnych 20 do 29. Co ważne dla osób podróżujących do stolicy na jeden dzień, dojdzie bardzo wygodny rejs poranny o godz. 8.15, który będzie realizowany w poniedziałki, środy i piątki.
– Cieszy nas, że do listy kierunków z Wrocławia wracają ważne połączenia sieciowe, a poza tym zwiększa się liczba rejsów na już dostępnych trasach. Dzięki decyzjom przewoźników zbliżający się sezon zimowy będzie zdecydowanie lepszy niż poprzedni. Liczba miejsca zajętych w samolotach zbliża się do poziomów z 2019 roku. To pokazuje, że ruch lotniczy systematycznie się odbudowuje – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
W nowym rozkładzie dostępne będą dwa połączenia dziennie do Monachium, podobnie do Frankfurtu (z wyjątkiem niedzieli, kiedy będzie jeden rejs na tej trasie). Do Düsseldorfu oraz Zurychu polecimy dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Łącznie pasażerowie będą mieli do dyspozycji 39 rejsów tygodniowo na trasach międzynarodowych.
– W planach przewoźników widać optymizm, co potwierdza bogaty rozkład zimowy. Cała branża lotnicza liczy na to, że sezon zimowy przyniesie wreszcie stabilizację. Pasażerów zachęci to do planowania podróży z większym wyprzedzeniem, bez obaw o odwołanie rejsów, a liniom lotniczym pozwoli na dalszą rozbudowę oferty. Wszystko to oczywiście przy założeniu, że nie nastąpią żadne niekorzystne i trudne dziś do przewidzenia zmiany sytuacji – zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.
Powody to optymizmu dają również statystyki ruchu pasażerskiego. We wrześniu tego roku wrocławskie lotnisko obsłużyło blisko 215 tys. pasażerów. Podróżnych było co prawda nadal wyraźnie mniej niż w analogicznym okresie 2019, czyli przed pandemią, ale aż o 94% więcej niż we wrześniu 2020 roku.
Liczba operacji lotniczych, czyli startów i lądowań, we wrześniu tego roku wyniosła 2307, co oznacza, że było ich prawie 40% więcej niż w tym samym miesiącu 2020.
Przypomnijmy, że również latem z wrocławskiego portu korzystało dużo więcej pasażerów niż w tym samym okresie przed rokiem. W lipcu ponad 217 tys. (wzrost blisko o 120%), a w sierpniu ponad 247 tys. (wzrost blisko o 68%).
Więcej informacji
Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2019 obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.
Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.
Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.
Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.