Komunikaty PR

Blogerzy z Austrii i Szwajcarii zachwyceni polskimi miastami

2024-03-26  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania Warszawa ( 4.06 MB )

City break to cieszące się niesłabnącą popularnością kilkudniowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miast. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu chce przekonać Austriaków i Szwajcarów, by na tego typu wypad wybrali właśnie polskie metropolie. Szlaki do Wrocławia, Warszawy, Gdańska i Krakowa przecierają zagraniczni blogerzy i influencerzy. 

„Jeśli szukasz wygodnych i zrównoważonych wakacji, Polska jest bliskim celem podróży. (...) Warto przyjrzeć się bliżej najciekawszym polskim metropoliom i zaplanować podróż pełną przygód. To destynacje często polecane przez blogerów na krótkie wypady” – donosi portal tai.at, największe medium podróżnicze w Austrii. Opublikowany tam artykuł pt. „Polskie miasta, które zawsze warto odwiedzić” to zbiór z fragmentami recenzji austriackich i szwajcarskich blogerek, które odwiedziły największe polskie miasta.

„Majestatyczne Stare Miasto w Warszawie” i „bajkowy Wrocław”

„Rynek główny jest sercem miasta. Wyróżniają go kolorowe kamienice i zamek. Turyści lgną tu jak ćmy do ognia, ponieważ jest tu po prostu magicznie pięknie" – zachwyca się blogerka podróżnicza Kathrin Schlager (www.sevenandstories.net). Jako najważniejsze punkty wizyty na Starym Mieście w Warszawie wymieniono pomnik Syrenki, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Zamek Królewski, który został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej, a następnie odbudowany.

„Wyglądają zza budynków, czają się w przejściach, a nawet zwisają z latarni. W mieście są już setki małych figurek, a ich szukanie to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych” – Wrocław zapadł w pamięć Viktorii Urbanek za sprawą wszechobecnych krasnali. Autorka bloga Chronic-Wanderlust zapewnia, że stolica Dolnego Śląska jest znana ze swojej nietypowej atrakcji, ale liczba skrzatów zaskoczyła nawet ją. „Przy następnej wizycie postaram się znaleźć je wszystkie. Jak na razie moim ulubieńcem jest ten, który robi zdjęcie innemu goblinowi na rynku".

Sztuka klasyczna i nowoczesna w Krakowie oraz fotogeniczny Gdańsk

Gudrun Krinzinger z pobytu w Krakowie zapamiętała widok z wieży Kościoła Mariackiego, a jako fanka miejskich targowisk wizytę na Starym Kleparzu. „To urokliwy plac położony nieco na uboczu” – opisuje autorka bloga Reisenbloggerin. Krinziger zapowiada, że podczas kolejnej wizyty w stolicy Małopolski odwiedzić muzeum Collegium Maius oraz słynny obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem" w Muzeum Czartoryskich. Ale Kraków to też sztuka nowoczesna, a jedną z najnowszych atrakcji miasta są murale i sztuka uliczna.

Gdańsk zachwycił z kolei Anitę Brechbühl ze Szwajcarii. „Spacer promenadą nad Nową Motławą nie tylko prezentuje prestiżowy front centrum miasta w najlepszy fotograficzny sposób, ale także daje ekscytujący wgląd w nowsze projekty urbanistyczne" – napisała autorka bloga Travelita. Recenzje zebrano na potrzeby kampanii City Breaks in Poland, realizowanej przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu. Na marzec, kwiecień i maj zaplanowano kilkanaście kolejnych wyjazdów do Polski dla dziennikarzy i influencerów z Austrii i Szwajcarii.

City Breaks in Poland. Coraz więcej turystów z Austrii i Szwajcarii odwiedza Polskę

- Dogodne połączenia lotnicze i kolejowe sprawiają, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla Austriaków i Helwetów, nawet na krótkie, kilkudniowe pobyty. Pobyt typu city break w Polsce jest dla nich wciąż niedrogi i wygodny logistycznie — do Warszawy, Wrocławia lub Krakowa można dojechać pociągiem z Wiednia w kilka godzin — wyjaśnia Marcin Płachno, dyrektor ZOPOT w Wiedniu i pomysłodawca kampanii prowadzonej we współpracy z austriackimi i szwajcarskimi mediami i influencerami turystycznymi.

Urzędnik podkreśla, że m. in. dzięki staraniom ZOPOT w Wiedniu uruchomiono nowe połączenie kolejowe Wiedeń-Wrocław oraz dodatkowe loty pomiędzy Szwajcarią i Austrią a Krakowem i Warszawą. Dane GUS z 2023 roku wskazują, że Austriacy i Szwajcarzy to czołowe nacje pod względem powrotu do liczby odwiedzin w Polsce, który notowano przed pandemią, w najlepszym dla polskiej turystyki roku 2019. 

Potwierdza to sukces innej kampanii organizowanej przez ZOPOT w Wiedniu — Poland Soul Travel. Pierwsza odsłona projektu dotarła w 2022 roku do niemal trzech milionów odbiorców, którzy mieli okazję poznać Góry Izerskie, Beskid Niski, Górny Śląsk, Kaszuby i Podlasie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Ryga: odkryj nieznane oblicza stolicy Łotwy Biuro prasowe
2024-07-02 | 11:00

Ryga: odkryj nieznane oblicza stolicy Łotwy

Ryga, mimo, że położona zaledwie kilka godzin drogi samochodem od granicy Polski, pozostaje wciąż miastem nieodkrytym. A stolica Łotwy może zaskakiwać - bogactwem atrakcji, pięknymi
Podróże To nie cena lotu jest dla Polaków kluczowym czynnikiem przy wyborze wakacji
2024-07-01 | 12:00

To nie cena lotu jest dla Polaków kluczowym czynnikiem przy wyborze wakacji

Czym Polacy kierują się głównie przy wyborze kierunku podróży? Cena lotu jest nadal istotna, tym kieruje się aż 29% respondentów badania przeprowadzonego dla Kiwi.com
Podróże Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch
2024-07-01 | 12:00

Południowy Tyrol: niezwykły region Włoch

Południowy Tyrol (Südtirol/Alto Adige) – północna prowincja we Włoszech – może zachwycić turystów nie tylko alpejskimi krajobrazami

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.