BON TURYSTYCZNY KOŃCZY WAŻNOŚĆ JUŻ W MARCU
To ostatni moment by wykorzystać bon turystyczny, którego ważność kończy się 31 marca. Wizeprezes sieci hoteli NAT, Aleksander Wierzba, skomentował ilu Polaków dotychczas skorzystało z bonu i jakie kierunki urlopowe wybierali.
1. Czy dużo Polaków wykorzystało dotychczas ten bon?
Do początku marca 2023 roku Polacy aktywowali prawie 4 mln bonów turystycznych, z oferty skorzystało ponad 6,3 mln dzieci. Dla niektórych dzieci, wprowadzenie bonu było pierwszą szansą na spędzenie wakacji poza domem. Wprowadzenie bonu jako rozwiązanie wspierające obiekty turystyczne w trakcie pandemii, pozwoliło polskim rodzinom na wspólne wyjazdy i poznanie przepięknych zakątków Polski. Do końca marca nie pozostało już dużo czasu. Po tym czasie niestety możliwości realizacji bonu nie będzie.
2. Czy hotele zauważyły, że na ostatnią chwilę Polacy zaczęli rezerwować pobyty i wykorzystywać bony?
W siec NAT zauważyliśmy delikatny wzrost zainteresowania wykorzystaniem bonów. Klienci mają możliwość zaliczkowania bonem turystycznym pobytów wakacyjnych w nadchodzącym sezonie. Niestety nie są to już tak duże ilości jak na początku obowiązywania programu.
3. Czego szukają rodziny na wyjazdach?
Każda rodzinna jest inna. Jedne preferują górskie spacery, inne leniwe plażowanie. Choć nad morzem można również aktywnie spędzać czas! Jedni szukają ciszy i spokoju, a inni gwaru większej nadmorskiej miejscowości. W sieci NAT każdy znajdzie dla siebie coś, co sprosta jego oczekiwaniom. Od dużego, turystycznie gwarnego Świnoujścia czy Kołobrzegu po spokój i ciszę Kalborni czy Piwnicznej. Miejscowości ciągle rozwijają swoje bazy, powstają nowe atrakcje - a wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego Klienta.
4. W jakich rejonach Polacy najczęściej wykorzystywali bon?
Bony najczęściej realizowane były w hotelach i ośrodkach nad morzem. Jest to główny kierunek wypoczynku rodzinnego. Piękne lokalizacje naszych obiektów, bardzo dobre jedzenie, sale zabaw w hotelach, ośrodkach, animacje dla dzieci sprawiają, że oferta NAT jest bardzo atrakcyjna. Statystyki wskazują, że najwięcej bonów zostało zrealizowane w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Trend ogólnopolski pokrył się z danymi zaobserwowanymi przez NAT. Realizacja bonów w obiektach nadmorskich stanowiła ponad 70% wszystkich bonów, jakie goście zgłosili podczas rezerwacji.
Wśród obiektów sieci NAT z bonów najwięcej gości skorzystało w Krynicy Morskiej, Sarbinowie i Bukowinie Tatrzańskiej. Krynica Morska i Sarbinowo w okresie wakacji mają charakter rodzinny. Struktury pokoi, domków, oferta animacji i atrakcji dla dzieci sprzyja wypoczynkowi rodzin w tych dwóch obiektach. Trzecie miejsce Bukowiny jest dla nas zaskoczeniem. Uczestnictwo w programie zweryfikowało nasze podejście do tego, który obiekt uchodzi wśród Klientów za rodzinny. Zdanie naszych gości jest najważniejsze, a wybór m.in. Bukowiny pokazał, że obiekty górskie również mogą być atrakcyjne dla gości z dziećmi.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.