Branża turystyczna rozkwita na nowo!
Malownicze, górskie szlaki, nadmorskie plaże, modne deptaki i trasy rowerowe, które jeszcze do niedawna świeciły pustkami, dziś zapełniają się ludźmi. Sytuacja powoli się zmienia, a część hoteli otwiera swoje drzwi dla stęsknionych gości. Znamy daty otwarcia najpiękniejszych, zakopiańskich resortów.
Po dłużących się tygodniach spędzonych w domu, wielbiciele podróży w końcu mogą odetchnąć z ulgą i wyjechać, by móc ponownie nacieszyć się malowniczymi krajobrazami Polski. Zgodnie z rozporządzeniem Rządu obiekty noclegowe otrzymały możliwość, by na nowo powitać swoich gości, a w ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki, otworzyć dla nich także hotelowe restauracje. Choć obowiązywać będą pewne ograniczenia, właściciele obiektów dokładają wszelkich starań, by sprostać wszystkim nałożonym wymaganiom i zagwarantować turystom bezpieczny wypoczynek na najwyższym poziomie.
Coraz częściej słyszymy o akcjach wspierających ojczyste marki, które jako na cel nadrzędny stawiają sobie zachęcenie Polaków do zakupu krajowych produktów. Takie inicjatywy mają dziś wyjątkowe znaczenie – pomagają budować rodzimą gospodarkę. W tym roku pieniądze pozostawione w kraju mogą mieć szczególnie ważny wpływ na branżę turystyczną, która przez ostatnie miesiące zupełnie wstrzymała swoją działalność. Podróżowanie po ojczystej ziemi dla wielu może okazać się nie tylko najbezpieczniejsze, ale będzie również ukłonem w stronę rodzimych hotelarzy. Być może właśnie teraz nadszedł czas na ekonomiczny patriotyzm także dla branży turystycznej, a nie da się jednak ukryć, że Polacy mają przed sobą cały wachlarz kuszących propozycji. Piaszczyste plaże nadmorskich kurortów, mazurskie jeziora, słynne Parki Narodowe i miasta, które zauroczyły swoją architekturą ludzi z całego świata. Na deser malownicze krajobrazy Tatr, które każdego roku przyciągają do Zakopanego tłumy. Najpopularniejsza, górska destynacja to także od lat zachwycające turystów wspaniałe hotele i restauracje. Wśród nich Hotel Mercure Kasprowy Zakopane, który na swoją markę pracował latami, co poskutkowało długimi listami stęsknionych gości, a także wyróżniający się nowoczesnym designem Bachleda Resort Zakopane. Wyjątkowo zlokalizowane obiekty już niebawem powitają turystów na nowo – oferując niezapomniane wspomnienia wśród malowniczej scenerii.
„Niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy ponowie powitać Gości w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane. Planowana data otwarcia obiektu to 4 czerwca. Choć spotkamy się w nowej rzeczywistości – z zachowaniem restrykcji sanitarnych, nasza gościnność – tak ceniona przez turystów, pozostaje dla nas priorytetem. Dbamy i zawsze będziemy dbać, by nasi Goście czuli się wyjątkowo. Nasz hotel niezmiennie oferuje odwiedzającym wiele atrakcji, ale tymi najważniejszymi i najbardziej cenionymi po tygodniach zamknięcia w domach, są: przestrzeń z pięknym, zapierającym dech w piersiach widokiem, hotelowe tarasy, gdzie można rozkoszować się panoramą Tatr, spacerowe ścieżki wokół hotelu, a także nasza perła – Restauracja Grand Kasprowy z wyśmienitymi sezonowanymi stekami i daniami z pieca opalanego węglem drzewnym w akompaniamencie win z najlepszych winnic świata. Spa & Wellness Kasprowy zapraszają na zabiegi i masaże. Siłownia, sauny, baseny oraz taras z piaszczystą plażą zapewne już wkrótce otworzą się na nowo. Dla odwiedzających przygotowaliśmy także możliwość korzystania z licznych atrakcji na terenie Podhala. Wśród nich loty balonem, spływ tratwami Dunajcem, letnie kuligi, a na stęsknionych za zakupami niezmiennie czeka najsłynniejszy deptak Krupówki z licznymi sklepami i butikami”. – mówi Sebastian Nocuń, Dyrektor Generalny Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.
W nowej rzeczywistości odwiedzający powinni spodziewać się kilku zmian, które zostały wprowadzone z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu podróżujących. W hotelach Mercure Kasprowy Zakopane oraz Bachleda Resort Zakopane przed przystąpieniem do pracy każdy z pracowników przechodzić będzie obowiązkową kontrolę zdrowia. Siłownia, sauny oraz baseny, a także pokoje dla dzieci pozostaną tymczasowo zamknięte. Dla komfortu gości na recepcjach zamontowano szyby oddzielające obsługę od klientów, ograniczono ilość pracowników w obiektach, a usługa sprzątania będzie dostępna wyłącznie na życzenie gości. Restauracje hotelowe także otworzą swoje drzwi dla turystów. By zachować najwyższe standardy higieny obsługa kelnerska oraz kucharze będą wykonywać swoją pracę w maskach lub przyłbicach, a także jednorazowych rękawiczkach. Wprowadzona zostanie także regularna dezynfekcja pomieszczeń oraz zachowanie dwumetrowych odstępów pomiędzy stolikami. Reorganizacje hoteli oraz wprowadzenie nowych zasad, a także przeszkolenie personelu wymagają sporej elastyczności, a przede wszystkim czasu, dlatego też na niektóre otwarcia będziemy musieli jeszcze chwilę zaczekać.
„W Bachleda Residence Zakopane pierwszych Gości przywitaliśmy 20 Stycznia 2020 roku. Z niecierpliwością czekamy na datę 29 Maja, kiedy to obiekt wznowi swoją działalność, a nasi Goście pomimo aktualnej sytuacji będą mogli cieszyć się wypoczynkiem i korzystać z uroków przyrody tatrzańskiej. To właśnie lokalizacja resortu, który znajduje się w centrum Zakopanego, a równocześnie w bliskiej odległości do szlaków turystycznych, jest jednym z jego atutów. Mamy ogromną nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy i będziemy mogli udostępnić Gościom pełną infrastrukturę obiektu”. – mówi Teresa Różak, Dyrektor Hotelu Bachleda Resort Zakopane.
Choć zagrożenie epidemiczne, z którym przyszło nam się zmierzyć, poważnie wpłynęło na wiele sektorów gospodarki, nie da się ukryć, że branża turystyczna jest jedną z tych, która ucierpiała najbardziej. Z drugiej jednak strony istnieje szansa, że w tym roku Polacy tłumie wyruszą, by podziwiać uroki rodzimych destynacji. Taki obrót spraw pozwoli na odpracowanie start, a być może nawet na godziwe zyski.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Damian Janikowski: Radosław Majdan to jest superkompan na wyprawy, na zakupy i megagość do pogadania
Były zapaśnik podkreśla, że udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” nie był dla niego szczególnie trudnym wyzwaniem, ponieważ wiele z konkurencji przypominało mu codzienne treningi. Mimo to Damian Janikowski nie czuł się pewnie, gdyż rywalizował z utalentowanymi sportowcami, takimi jak Adam Kszczot czy Jakub Rzeźniczak. Zauważył też, że Radosław Majdan, a prywatnie jego sąsiad, nie był groźnym przeciwnikiem, ale raczej świetnym towarzyszem wyprawy.
Zdrowie
Eksperci: e-papierosy to poważny problem wśród dzieci. Nowe przepisy to dobry krok, ale absolutnie niewystarczający
Konsumpcja e-papierosów wśród młodzieży rośnie alarmująco: statystyki pokazują, że sięga po nie już ponad 20 proc. nastolatków w wieku 13–15 lat. Eksperci alarmują, że takie produkty są specjalnie zaprojektowane pod młodych użytkowników, oferując atrakcyjne smaki, opakowania i marketing. Rząd skierował do Sejmu projekt nowelizacji przepisów, który wprowadza zakaz sprzedaży wszystkich e-papierosów i woreczków nikotynowych nieletnim oraz ogranicza możliwość ich używania w miejscach publicznych. Jednak specjaliści podkreślają, że konieczne jest dalsze uszczelnienie przepisów, zwłaszcza w zakresie sprzedaży internetowej. Konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego, prof. Łukasz Balwicki, mówi wprost, że należy wyeliminować z obrotu jednorazowe e-papierosy, jako produkty najbardziej atrakcyjne dla dzieci i młodzieży.
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.