Komunikaty PR

City break w pałacowym stylu

2023-08-23  |  09:04
Biuro prasowe

Wszyscy widzimy jaką popularnością cieszą się city breaki. Na kilkudniowy weekend poza miejscem zamieszkania podróżni wybierają najczęściej duże miasta, które proponują wiele atrakcji. Planując wyjazd do Warszawy warto dobrze zaplanować trasę zwiedzania i zatrzymać się w wyjątkowych wnętrzach hotelu Bellotto – wizyta w historycznym pałacu zdecydowanie wzbogaci odpoczynek, a lokalizacja obiektu zadowoli wszystkich, nawet najbardziej wymagających gości.

Aby poznać dobrze Warszawę trzeba by było spędzić w niej kilka tygodni. Jeśli jednak praca nie pozwala na dłuższy urlop warto zatrzymać się w niej, chociaż na weekend. Nawet tak krótki wypoczynek w stolicy pozwoli oderwać się od codzienności.

TOP miejsca w Warszawie

Latem w stolicy warto odwiedzić Multimedialny Park fontann. W weekendy odbywają się w nim spektakularne pokazy światła, dźwięku i wody.

Miłośników historii miasta zachęci Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętniające wydarzenie, które przesądziło o losach stolicy w czasie II wojny światowej. W budynku dawnej elektrowni tramwajowej można zobaczyć kalendarium walk, posłuchać opowieści powstańców, a nawet wejść do kanału, podobnego do tych, którymi przemieszczali się powstańcy.

Z kolei w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN można zanurzyć się w tysiącletnią opowieść o wspólnych losach dwóch narodów – polskiego i żydowskiego.

Warta odwiedzenia jest także stała ekspozycja Muzeum Narodowego obejmująca dzieła  sztuki polskiej i światowej, wśród nich słynną „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki.

Dla rodzin podróżujących z dziećmi szczególnie polecane jest Centrum Nauki Kopernik, gdzie można poeksperymentować i odkryć tajemnice natury. Sprawdzić wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów czy możliwości swojego ciała. Na wystawie „Przyszłość jest dziś – Cyfrowy Mózg?” można obejrzeć innowacje, które być może znajdą zastosowanie w naszych domach.

 

 

Nocleg w historycznym pałacu wyróżniony w konkursach

Nie mniej ważne od miejsc, które zwiedzimy jest miejsce, w którym przenocujemy. Hotel Bellotto stoi w samym sercu Warszawy, kilka minut od Starego Miasta, sąsiadując z Teatrem Wielkim i Operą Narodową.  Ostatnio został nominowany wśród kilku innych obiektów do grona najlepszych hoteli miejskich „Poland’s Leading City Hotel” w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Travel Awards 2023. Konkurs ten uchodzi za wyraz najwyższego uznania, jakie może otrzymać markowy produkt czy usługa turystyczna.

Eksperci, którzy przyznali nominacje docenili jakość i komfort, jakie oferujemy naszym Klientom. Cieszymy się, że jesteśmy w zacnym gronie nominowanych obiektów w Polsce – komentuje dyrektor hotelu Maciej Wołoszczak

Pałac, w którym mieści się hotel od zawsze przyjmował w swoich murach najwytworniejszych gości ze świata politycznych elit i showbiznesu. Na gości hotelu czeka dwadzieścia ekskluzywnych i przestronnych pokoi i apartamentów. Ich wystrój nawiązuje do oryginalnych, renesansowych wnętrz. Każdy urządzony z dużą dbałością o detale tak, aby jak najlepiej oddawał klimat zabytkowego miejsca. Dla osób pragnących relaksu i odpoczynku po długim zwiedzaniu miasta dostępna jest siłownia oraz centrum SPA. Bellotto to także wyśmienita włoska restauracja Focaccia oraz Cukiernia Miodowa.

Dla gości nastawionych na zwiedzanie nie tylko Warszawy, hotel oferuje organizację tematycznych wycieczek po okolicach np. po Mazowszu śladami Chopina, wycieczkę do Treblinki czy Białowieskiego Parku Narodowego.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Wielki powrót pracy marzeń w roli World Travel Hackera! Biuro prasowe
2024-04-30 | 14:00

Wielki powrót pracy marzeń w roli World Travel Hackera!

Kiwi.com, firma travel-tech i wyszukiwarka tanich lotów i podróży, wraca z nową edycją rekrutacji na stanowisko World Travel Hackera, czyli osoby, która w towarzystwie
Podróże 5 najpiękniejszych plaż w okolicy europejskich stolic
2024-04-30 | 11:05

5 najpiękniejszych plaż w okolicy europejskich stolic

Wiosna to idealny czas, aby zaplanować city break w Europie. Mamy kilka pomysłów dla tych, którzy lubią połączenie zwiedzania z pobytem na wybrzeżu. Ukryta plaża w okolicy
Podróże Wieszanie wianków i puszczanie latawców, czyli obchody Święta Pracy w Europie
2024-04-30 | 11:00

Wieszanie wianków i puszczanie latawców, czyli obchody Święta Pracy w Europie

Majówka to zdecydowanie nasze polskie “narodowe święto”, które wielu z nas wykorzystuje na odpoczynek i spotkania z rodziną i przyjaciółmi przy grillu. Jednak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.