City break w pałacowym stylu
Wszyscy widzimy jaką popularnością cieszą się city breaki. Na kilkudniowy weekend poza miejscem zamieszkania podróżni wybierają najczęściej duże miasta, które proponują wiele atrakcji. Planując wyjazd do Warszawy warto dobrze zaplanować trasę zwiedzania i zatrzymać się w wyjątkowych wnętrzach hotelu Bellotto – wizyta w historycznym pałacu zdecydowanie wzbogaci odpoczynek, a lokalizacja obiektu zadowoli wszystkich, nawet najbardziej wymagających gości.
Aby poznać dobrze Warszawę trzeba by było spędzić w niej kilka tygodni. Jeśli jednak praca nie pozwala na dłuższy urlop warto zatrzymać się w niej, chociaż na weekend. Nawet tak krótki wypoczynek w stolicy pozwoli oderwać się od codzienności.
TOP miejsca w Warszawie
Latem w stolicy warto odwiedzić Multimedialny Park fontann. W weekendy odbywają się w nim spektakularne pokazy światła, dźwięku i wody.
Miłośników historii miasta zachęci Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętniające wydarzenie, które przesądziło o losach stolicy w czasie II wojny światowej. W budynku dawnej elektrowni tramwajowej można zobaczyć kalendarium walk, posłuchać opowieści powstańców, a nawet wejść do kanału, podobnego do tych, którymi przemieszczali się powstańcy.
Z kolei w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN można zanurzyć się w tysiącletnią opowieść o wspólnych losach dwóch narodów – polskiego i żydowskiego.
Warta odwiedzenia jest także stała ekspozycja Muzeum Narodowego obejmująca dzieła sztuki polskiej i światowej, wśród nich słynną „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki.
Dla rodzin podróżujących z dziećmi szczególnie polecane jest Centrum Nauki Kopernik, gdzie można poeksperymentować i odkryć tajemnice natury. Sprawdzić wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów czy możliwości swojego ciała. Na wystawie „Przyszłość jest dziś – Cyfrowy Mózg?” można obejrzeć innowacje, które być może znajdą zastosowanie w naszych domach.
Nocleg w historycznym pałacu wyróżniony w konkursach
Nie mniej ważne od miejsc, które zwiedzimy jest miejsce, w którym przenocujemy. Hotel Bellotto stoi w samym sercu Warszawy, kilka minut od Starego Miasta, sąsiadując z Teatrem Wielkim i Operą Narodową. Ostatnio został nominowany wśród kilku innych obiektów do grona najlepszych hoteli miejskich „Poland’s Leading City Hotel” w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Travel Awards 2023. Konkurs ten uchodzi za wyraz najwyższego uznania, jakie może otrzymać markowy produkt czy usługa turystyczna.
– Eksperci, którzy przyznali nominacje docenili jakość i komfort, jakie oferujemy naszym Klientom. Cieszymy się, że jesteśmy w zacnym gronie nominowanych obiektów w Polsce – komentuje dyrektor hotelu Maciej Wołoszczak
Pałac, w którym mieści się hotel od zawsze przyjmował w swoich murach najwytworniejszych gości ze świata politycznych elit i showbiznesu. Na gości hotelu czeka dwadzieścia ekskluzywnych i przestronnych pokoi i apartamentów. Ich wystrój nawiązuje do oryginalnych, renesansowych wnętrz. Każdy urządzony z dużą dbałością o detale tak, aby jak najlepiej oddawał klimat zabytkowego miejsca. Dla osób pragnących relaksu i odpoczynku po długim zwiedzaniu miasta dostępna jest siłownia oraz centrum SPA. Bellotto to także wyśmienita włoska restauracja Focaccia oraz Cukiernia Miodowa.
Dla gości nastawionych na zwiedzanie nie tylko Warszawy, hotel oferuje organizację tematycznych wycieczek po okolicach np. po Mazowszu śladami Chopina, wycieczkę do Treblinki czy Białowieskiego Parku Narodowego.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.