City break w pałacowym stylu
Wszyscy widzimy jaką popularnością cieszą się city breaki. Na kilkudniowy weekend poza miejscem zamieszkania podróżni wybierają najczęściej duże miasta, które proponują wiele atrakcji. Planując wyjazd do Warszawy warto dobrze zaplanować trasę zwiedzania i zatrzymać się w wyjątkowych wnętrzach hotelu Bellotto – wizyta w historycznym pałacu zdecydowanie wzbogaci odpoczynek, a lokalizacja obiektu zadowoli wszystkich, nawet najbardziej wymagających gości.
Aby poznać dobrze Warszawę trzeba by było spędzić w niej kilka tygodni. Jeśli jednak praca nie pozwala na dłuższy urlop warto zatrzymać się w niej, chociaż na weekend. Nawet tak krótki wypoczynek w stolicy pozwoli oderwać się od codzienności.
TOP miejsca w Warszawie
Latem w stolicy warto odwiedzić Multimedialny Park fontann. W weekendy odbywają się w nim spektakularne pokazy światła, dźwięku i wody.
Miłośników historii miasta zachęci Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętniające wydarzenie, które przesądziło o losach stolicy w czasie II wojny światowej. W budynku dawnej elektrowni tramwajowej można zobaczyć kalendarium walk, posłuchać opowieści powstańców, a nawet wejść do kanału, podobnego do tych, którymi przemieszczali się powstańcy.
Z kolei w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN można zanurzyć się w tysiącletnią opowieść o wspólnych losach dwóch narodów – polskiego i żydowskiego.
Warta odwiedzenia jest także stała ekspozycja Muzeum Narodowego obejmująca dzieła sztuki polskiej i światowej, wśród nich słynną „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki.
Dla rodzin podróżujących z dziećmi szczególnie polecane jest Centrum Nauki Kopernik, gdzie można poeksperymentować i odkryć tajemnice natury. Sprawdzić wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów czy możliwości swojego ciała. Na wystawie „Przyszłość jest dziś – Cyfrowy Mózg?” można obejrzeć innowacje, które być może znajdą zastosowanie w naszych domach.
Nocleg w historycznym pałacu wyróżniony w konkursach
Nie mniej ważne od miejsc, które zwiedzimy jest miejsce, w którym przenocujemy. Hotel Bellotto stoi w samym sercu Warszawy, kilka minut od Starego Miasta, sąsiadując z Teatrem Wielkim i Operą Narodową. Ostatnio został nominowany wśród kilku innych obiektów do grona najlepszych hoteli miejskich „Poland’s Leading City Hotel” w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Travel Awards 2023. Konkurs ten uchodzi za wyraz najwyższego uznania, jakie może otrzymać markowy produkt czy usługa turystyczna.
– Eksperci, którzy przyznali nominacje docenili jakość i komfort, jakie oferujemy naszym Klientom. Cieszymy się, że jesteśmy w zacnym gronie nominowanych obiektów w Polsce – komentuje dyrektor hotelu Maciej Wołoszczak
Pałac, w którym mieści się hotel od zawsze przyjmował w swoich murach najwytworniejszych gości ze świata politycznych elit i showbiznesu. Na gości hotelu czeka dwadzieścia ekskluzywnych i przestronnych pokoi i apartamentów. Ich wystrój nawiązuje do oryginalnych, renesansowych wnętrz. Każdy urządzony z dużą dbałością o detale tak, aby jak najlepiej oddawał klimat zabytkowego miejsca. Dla osób pragnących relaksu i odpoczynku po długim zwiedzaniu miasta dostępna jest siłownia oraz centrum SPA. Bellotto to także wyśmienita włoska restauracja Focaccia oraz Cukiernia Miodowa.
Dla gości nastawionych na zwiedzanie nie tylko Warszawy, hotel oferuje organizację tematycznych wycieczek po okolicach np. po Mazowszu śladami Chopina, wycieczkę do Treblinki czy Białowieskiego Parku Narodowego.

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić
Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Inwestycje
Rynek domów prefabrykowanych może do 2030 roku być wart 7 mld zł. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.