Co można usłyszeć w Hotelach?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Wybierając hotel, w którym spędzimy wymarzone wakacje, przeglądamy zdjęcia pokoi, wyposażenie, lokalizację, a później… narzekamy na to, że sąsiedzi z jednej strony imprezowali do późna w nocy, a ci z naprzeciwka mają za głośne dzieci. Czy tak powinny wyglądać hotelowe wspomnienia? Z pewnością nie, dlatego wybierając miejsce pobytu, warto zwracać uwagę na jeszcze jedną kwestię.
Akustyka — tej kwestii nie pomijaj
Mowa oczywiście o akustyce, która nie jest jeszcze na tyle popularnym tematem, abyśmy szczególnie zwracali na nią uwagę. A szkoda, w końcu hałas to jeden z najczęstszych powodów do narzekania. Trudno się dziwić, że w miejscach pełnych innych osób, jakimi są hotele, z każdej strony otaczają nas różnorodne dźwięki. I nie zawsze te zbędne hałasy świadczą o braku kultury wśród sąsiadów, a częściej wynikają z niedopatrzeń w kwestii odpowiedniej akustyki pomieszczeń. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?
Przystosowanie budynku
Deweloperzy już na etapie budowy hotelu powinni skorzystać z porad akustyka, który wskaże potencjalne źródła hałasu i wyda o nich opinię. Hałasy mogą dobiegać z zewnątrz budynku, jeżeli hotel znajduje się blisko ulicy czy torów. W hotelach oczywistym jest także hałas generowany wewnątrz — przez rodziny, dzieci, czworonogi, imprezy czy wspólne posiłki.
Najlepiej jest zorganizować przestrzeń w taki sposób, aby zminimalizować hałas i ograniczać jego rozprzestrzenianie się. W tym celu należy na etapie budowy dobierać materiały, które nie będą powodowały odbijania dźwięku i powstawania pogłosu na korytarzach i holach. Można wykorzystać do tego sufity akustyczne, wykładziny dywanowe lub panele pochłaniające dźwięk. Właściwa akustyka hotelu wynika także z wysokiej izolacyjności akustycznej ścian między pomieszczeniami, wykonanymi w technologii suchej zabudowy z wypełnieniem wysokopochłaniającą dźwięki wełną mineralną, np. szklaną. — komentuje Paweł Polak ze Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”.
Bądźmy wymagającymi konsumentami
Jak więc widzimy poziom hałasu, jaki musimy znosić, przebywając w hotelu, zależy od wielu czynników i warto wybierać takie miejsca, które zagwarantują nam prawdziwy odpoczynek. Pokój, w którym można odpocząć i się zrelaksować to marzenie każdego gościa. Odpowiednia adaptacja akustyczna jest do tego niezbędna, ponieważ to właśnie ona odpowiada za poczucie prywatności i ochronę przed hałasem. Jest to kwestia, o którą powinien zatroszczyć się właściciel hotelu, a my jako konsumenci możemy częściej zwracać uwagę na ten temat i zadawać odpowiednie pytania. Dzięki temu zapewnimy sobie i rodzinie prawdziwy komfort odpoczynku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.