Komunikaty PR

Co zrobić z dzieckiem w górach, gdy nie jest fanem wędrówek?

2022-05-30  |  14:03
Biuro prasowe

Góry to świetne miejsce do spędzenia czasu z rodziną, niezależnie czy wybierzemy się tylko na weekend, czy na dłuższy czas. Nie wszystkie dzieci jednak z uśmiechem na buziach przemierzają górskie szlaki, a niektóre są na nie jeszcze po prostu za małe. Nie oznacza to jednak, że czeka nas nuda!

Choć wyjazd w góry dla większości z nas oznacza wędrówki i zdobywanie szczytów, rodzice wiedzą, że dzieci często mają swoje własne wizje spędzenia dnia. Co zrobić, aby pobyt w górskich kurortach był mile spędzonym czasem dla wszystkich członków rodziny?

Góry czy woda? Nie trzeba wybierać

Choć góry niekoniecznie kojarzą nam się z wodą, te dwie opcje absolutnie się nie wykluczają. Ciekawym pomysłem jest np. podziwianie pięknych widoków z perspektywy rzeki. Najpopularniejsze są oczywiście spływy Dunajcem, gdzie możemy zdecydować się na opcję wygodną, kiedy wsiadamy do łódki, którą nawiguje flisak, a my możemy w pełni oddać się podziwianiu krajobrazu lub też na bardziej ekstremalną wersję, czyli rodzinny spływ tradycyjnym kajakiem lub pontonem.

Dzieci, których żywiołem jest woda, z pewnością ucieszą się także z pobytu w aquaparku lub termach, gdzie swoją energię będą mogły spożytkować na atrakcjach, takich jak zjeżdżalnie czy leniwe rzeki.

Wizyta w parku rozrywki

Mniejsze i większe parki rozrywki wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu, jednak nie każdy z nich zapewni całej rodzinie tyle zabawy, co te istniejące od wielu lat i posiadające bogate doświadczenie w sprawianiu dzieciom frajdy. W okolicy Tatr i Pienin takim miejscem jest znajdujący się w Rabce-Zdrój Rabkoland, który ze swojego dzieciństwa mogą pamiętać nawet niektórzy rodzice, ponieważ istnieje on już od ponad 30 lat.

Na wizytę w Rabkolandzie warto zarezerwować cały dzień, bo zdecydowanie jest co robić. W Parku dostępnych jest pięć stref, a szósta - Farma Cioci Maryni - zostanie otwarta w czerwcu 2022 r. Całodniowej wizycie w Parku nie przeszkodzi mniejszy czy większy głód, ponieważ dla odwiedzających przygotowano szeroką ofertę gastronomiczną w kilku restauracjach.

- Bardzo dbamy o to, aby co roku w Rabkolandzie pojawiały się nowe atrakcje. Dzięki temu na gości, którzy odwiedzają nas po raz kolejny, zawsze czeka coś nowego. W tym roku jest to karuzela - Skałożerca, plac zabaw Pofyrtane Drzewa, Klub Gąsienicy czy nowe przedstawienie teatralne - komentuje Piotr Wiecha, właściciel Parku Rozrywki Rabkoland.

Muzeum to nuda? Nic bardziej mylnego!

Choć wizyty w muzeach często kojarzą nam się z nudnym zwiedzaniem ekspozycji, niektóre z nich są naprawdę interesujące i stworzone z myślą o dzieciakach. Przykładowo, w Muzeum Górali i Zbójników w Rabce-Zdrój na odwiedzających czeka wystawa interaktywna i Odznaka Tropiciela Zbójników. W tym samym mieście, a dokładnie w Rabkolandzie, znajduje się również Muzeum Orderu Uśmiechu. Nieopodal, w Chabówce, miłośnicy kolei mogą zwiedzić Skansen Taboru Kolejowego.

W Zakopanem z kolei czeka na nas np. Wystawa Figur Woskowych czy Muzeum Zabawek, Komputerów, Gier Komputerowych RetroManiak. Jak więc widać, tematyka jest bardzo różna i z pewnością można wybrać miejsce zgodne z zainteresowaniami rodziny.

Niskie góry sposobem na rozbudzenie miłości do wędrówek

Podczas planowania górskich wypraw warto zadbać o to, aby trasy były dostosowane do możliwości najmłodszych - możemy wybrać szczyty, na które można wjechać kolejką lub zdecydować się na wędrówkę po niższych górach.

Mowa o takich miejscach, jak Gorczański Park Narodowy, gdzie znajduje się mierzący 1310 m n.p.m. szczyt Turbacz lub położony nieopodal Luboń Wielki, będący częścią Beskidu Wyspowego. Szczyty te znajdują się w zasięgu 10-30 km od Rabki-Zdrój, która jest świetną bazą noclegową oraz 35-50 km od Zakopanego.

Tego typu wycieczki są mniej wymagające, jednak pozwalają najmłodszym poczuć satysfakcję ze zdobycia celu oraz pokazać, jak piękne widoki czekają na tych, którzy podjęli wyzwanie. W razie problemów łatwo również zawrócić i stosunkowo szybko znaleźć się z powrotem na początku szlaku.

Pobyt w górach może być pełen wyjątkowych przygód i ciekawych przeżyć nawet, jeśli postanowimy odpuścić wędrówki i skupić się na innych aktywnościach. To, co zawsze jest gwarantowane w takich okolicach, to piękne widoki.


O Parku Rozrywki Rabkoland

Rabkoland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Polsce, znajdujący się w miejscowości Rabka-Zdrój. Park rozpoczął działalność pod nazwą Lunapark Alibaba w 1989 roku. Od 2001 roku funkcjonuje już jako Rabkoland. W latach 2019-2020 miejsce przeszło gruntowną rewitalizację. Na terenie parku można znaleźć atrakcje dla dzieci od 1 do 12 lat, choć w ofercie Rabkolandu bardzo dobrze odnajdują się także dorośli. Urządzenia rozrywkowe są podzielone na 5 stref tematycznych: Machinarium, Dolinę Trzmiela, Góralsko Dżunglę, Wioskę Wikingów i Cyrk Luna. Wśród atrakcji Rabkolandu można wymienić: najmniejszy rollercoaster tylko dla dzieci, Latający Autobus, Wesołą Farmę, Wieżę Duch-Duch czy Kuźnię Wikingów, a także nowości 2022: Klub Gąsienicy, Pofytrane Drzewa czy Skałożercę. Na terenie parku znajduje się ponadto Muzeum Orderu Uśmiechu. Więcej informacji na temat parku można znaleźć na stronie www.rabkoland.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej Biuro prasowe
2024-07-23 | 13:00

Bezpieczne wakacje: standardy ochrony dzieci w branży hotelarskiej

  Bezpieczeństwo dzieci podczas podróży jest priorytetem nie tylko dla rodziców, ale i dla całej branży hotelarskiej. Jak przypomina Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, w
Podróże Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 17:00

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.