Komunikaty PR

Costa del Sol oczami mieszkańców

2024-05-28  |  12:00
Biuro prasowe

Południe Hiszpanii, oprócz słonecznej pogody i złocistych plaż, ma do zaoferowania znacznie więcej. Co sprawia, że każdego roku w malowniczym Costa del Sol zakochują się miliony turystów, a część z nich postanawia osiąść tu na dłużej? Pobyt w tym regionie to okazja do zgłębienia bogatej kultury, odkrycia barwnej historii czy rozkoszowania się doskonałą kuchnią. Poznaj 5 wskazówek, które w trakcie urlopu, pozwolą Ci jeszcze mocniej doświadczyć wyjątkowości tego regionu.

Według danych hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystycznego, ten słoneczny kraj odwiedziło w 2023 r. rekordowe 85,1 mln zagranicznych turystów. 

– Costa del Sol to bez wątpienia fantastyczne miejsce, które oferuje więcej niż tylko piękne krajobrazy czy słoneczną pogodę. To region z bogatą kulturą i morzem atrakcji. Prowincja Malagi należy do Andaluzji. Ta z kolei jest kwintesencją całej Hiszpanii – tego, co w niej najpiękniejsze i najbarwniejsze. Tutaj niemalże każde miejsce opowiada fascynującą historię, a nowoczesność splata się z tradycją w hipnotyzujący taniec, który przyciąga i oczarowuje każdego, kto ma szczęście odwiedzić ten region – mówi Renata Lorens, współwłaścicielka International Investment Marbella, polskiego biura nieruchomości, które od ponad 20 lat spełnia marzenia Polaków o posiadaniu mieszkania czy domu na Costa del Sol.

 

1. Doświadcz lokalnej kultury

Festiwal Starlite, odbywający się w Marbelli, jest jednym z najważniejszych letnich wydarzeń kulturalnych w Europie. Przyciąga międzynarodowe gwiazdy oraz lokalnych artystów. Program obejmuje koncerty, wystawy sztuki, pokazy mody i seanse filmowe, a imprezy trwają praktycznie przez całe lato. Warto wziąć udział także w Noche de San Juan, która przypada 23 czerwca. Tego dnia, z okazji letniego przesilenia, Hiszpanie zbierają się na plażach, gdzie rozpalają ogniska, urządzają pikniki i bawią się do świtu. Od czerwca do sierpnia trwa również Festiwal Cueva de Nerja, podczas którego Jaskinia Nerja staje się scenerią dla koncertów muzycznych i występów tanecznych. W sierpniu, w Maladze, warto zameldować się na Feria de Málaga – to jedno z najważniejszych świąt w Andaluzji, będące połączeniem historycznych tradycji z nowoczesnym festiwalem.

2. Daj się ponieść ognistemu flamenco

Nic tak nie rozpala zmysłów, jak ogniste flamenco w czerwonych promieniach zachodzącego, hiszpańskiego słońca. Ten emocjonujący taniec wywodzi się właśnie z Andaluzji. Wpisane na listę UNESCO, flamenco składa się z trzech elementów: cante, czyli śpiewu, baile, oznaczającego taniec oraz toque – gry na gitarze. Fakt, że flamenco uczy się w szkołach tanecznych na całym świecie, świadczy o jego globalnym wpływie i ogromnej popularności. Warto jednak doświadczyć tego wyjątkowego przedstawienia na własnej skórze.

 

3.  Odkryj naturalne i historyczne piękno Andaluzji

Co warto zobaczyć w Andaluzji? Granadę, znaną z Alhambry, majestatycznego pałacu i twierdzy z okresu mauretańskiego. Następna jest Kordoba, która słynie z imponującego meczetu – Mezquita-Catedral. Kolejna na mapie jest Jerez de la Frontera, światowa stolica hiszpańskiego wina sherry i ważne centrum hodowli koni andaluzyjskich. Nie można pominąć słynnej Sewilli, stolicy Andaluzji, której znakiem rozpoznawczym jest największa na świecie gotycka katedra i wieża Giralda. Kadyks oferuje malownicze plaże, zabytkową starówkę i wspaniały widok na Atlantyk. Popularny wśród turystów szukających uroku tradycyjnej, andaluzyjskiej wsi jest Mijas Pueblo, leżący w prowincji Malaga. Turystów urzeknie również Ronda, znana z mostu Puente Nuevo i wąwozu El Tajo, przyciąga swoimi historycznymi miejscami, w tym najstarszą areną walk byków w Hiszpanii. Na koniec Sierra Nevada – najwyższy łańcuch górski w kontynentalnej Hiszpanii, oferujący liczne trasy piesze i rowerowe oraz Sierra de las Nieves, będący rezerwatem biosfery UNESCO w Andaluzji, charakteryzujący się surowym, górskim krajobrazem. 

 

4. Spróbuj swoich sportowych sił w popularnych sportach

Costa del Sol, dzięki swojemu długiemu wybrzeżu i sprzyjającym warunkom pogodowym, jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Najpopularniejsze w tym regionie, to windsurfing i kitesurfing – szczególnie w Tarifie, która jest uważana za stolicę tych aktywności. Dużym powodzeniem w Marbelli, Puerto  Banús, czy Maladze cieszy się również żeglarstwo. Bogactwo Morza Śródziemnego czyni hiszpańskie wybrzeże również atrakcyjnym punktem do nurkowania. Na spokojniejszych wodach lokalsów i turystów można zobaczyć także na SUP-ie. Znajdziemy tu ponadto punkty oferujące wynajem sprzętu i profesjonalne lekcje wakeboardingu i jazdy na nartach wodnych. Costa del Sol to także gratka dla miłośników golfa (nie bez powodu ten region określany jest czasem jako Costa del Gol), tenisa, czy padla.

 

5. Rozkoszuj się hiszpańską kuchnią

Hiszpańska kuchnia, znana z różnorodności i bogactwa smaków, czerpie z regionalnych tradycji i śródziemnomorskich składników, takich jak oliwa z oliwek, owoce morza, ryż i świeże warzywa. Trzeba spróbować tu tapas, czyli małych przekąsek, będących podstawą tutejszego stylu jedzenia i społecznego życia. Popularna paella charakteryzuje się swoim zaskakującym i głębokim smakiem. Ceniona za swoją aksamitną teksturę na całym świecie jest luksusowa szynka Jamón ibérico. Nie zapominajmy o zimnej, wykonanej z sezonowych warzyw zupie gazpacho, A na deser? Oczywiście churros! Głęboko smażone ciasteczka podawane z gorącą czekoladą, to symbol tego kraju

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży Biuro prasowe
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem, szczególnie teraz,
Podróże Elegancka kuchnia na jachcie
2024-07-22 | 08:00

Elegancka kuchnia na jachcie

Współczesne wyposażenie jachtu musi łączyć w sobie elegancję, funkcjonalność, kompaktowość oraz bezpieczeństwo. Każdy element, zarówno na pokładzie, jak i pod nim,
Podróże MAZURY – JEDNA Z ULUBIONYCH DESTYNACJI WAKACYJNYCH POLAKÓW
2024-07-22 | 01:00

MAZURY – JEDNA Z ULUBIONYCH DESTYNACJI WAKACYJNYCH POLAKÓW

Mazury to od lat jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków[1], a jednak nadal możemy tu znaleźć miejsca kameralne, położone w bezpiecznej odległości od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.