Komunikaty PR

Czy polscy kierowcy są gotowi na wakacje z dala od cywilizacji

2022-07-06  |  14:30
Biuro prasowe

Wakacje to dla Polaków coraz częściej nie tylko odpoczynek od pracy, ale sposób na odcięcie się od świata zewnętrznego. Dodatkowo nowa sytuacja makroekonomiczna niejako zmusza nas do poszukiwania nowych, alternatywnych form spędzania wolnego czasu - także w kraju. Coraz częściej decydujemy się więc na urlop w odosobnionych miejscach, z dala od tłumów i poza zasięgiem internetu. Warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu wakacyjnej wycieczki.  

Sielskie wakacje na wsi?  

Rosnące ceny noclegów w kurortach oraz potrzeba odpoczynku od miejskiego zgiełku wpływają na zainteresowanie wakacjami na wsi. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w 2021 roku odnotowano wzrost liczby udzielonych noclegów w agroturystykach posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych o 15,7 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Wczasowicze najczęściej wybierali gospodarstwa w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, dolnośląskim i małopolskim. Polacy kuszeni są różnorodną ofertą gospodarzy, możliwościami spędzenia czasu na łonie natury a także cenami. Te, mimo, że z roku na rok stają się coraz wyższe, wciąż pozostają konkurencyjne dla oferty kurortów. Nocleg na wsi można znaleźć już nawet od 30 zł.  

Choć wiele spośród gospodarstw agroturystycznych znajduje się w znanych miejscowościach turystycznych, Polacy coraz częściej wybierają oferty w zacisznych, mało popularnych zakątkach kraju, do których droga wiedzie przez nieoznaczone, leśne drogi. To może oznaczać problemy z siecią, a co za tym idzie – brak połączenia z nawigacją. Warto zatem zaopatrzyć się w rozwiązania, które pozwalają na podróż także w trybie offline, takie jak nawigacja AutoMapa. Tutaj znaczenie ma fakt, że AutoMapa umożliwia pobranie pełnych danych mapowych do pamięci urządzenia, a wszystkie operacje wyszukiwania i wyznaczania tras mogą odbywać się lokalnie w smartfonie lub tablecie.  To gwarancja nieprzerwanej nawigacji po wyznaczonej trasie w przypadku braku połączenia z siecią.  W połączeniu z najaktualniejszą bazą adresową tworzy nam to niezawodnego kompana podróży w nieznane. 

W trasach zagranicznych lub tych blisko granicy, gdzie telefon łapie obcy zasięg, tryb offline chroni użytkowników przed niespodziewanymi kosztami roamingu danych (które wahają się w granicach od 60 do 100 zł za1 GB Internetu w krajach spoza UE) lub brakiem nawigacji, gdy zagraniczna sieć jest niestabilna. To kolejny powód, dla którego warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w nawigację premium, posiadającą funkcjonalności offline. 

Jeszcze jedno technologiczne rozwiązanie polecamy na wakacyjne wojaże - komunikator AutoCB., który wbudowany jest w AutoMapę jako moduł walkie-takie i cyfrowego radia w jednym. Ułatwieniem dla grup wczasowiczów podzielonych na kilka samochodów jest szybka komunikacja za pomocą jednego przycisku w aplikacji, czy to na kanale prywatnym, czy publicznym, również poza zasięgiem sieci.  

Na własnych zasadach, czyli Polacy wybierają kampery 

Na popularności zyskuje także podróżowanie na własnych warunkach, czyli objazdowe wycieczki kamperem.  A tych przybywa z roku na rok – według danych z Centralnej Bazy Pojazdów i Kierowców (CEPiK) w 2018 roku było ich na polskim rynku zaledwie 518, natomiast już w zeszłym roku ich liczba wynosiła 2191. Rośnie też zainteresowanie wtórnym rynkiem samochodów dostawczych, przerabianych na kampery.  

 

Decydując się na podróż kamperem należy jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach. Jednym z nich są legalne miejsca postojowe oraz campingi, innym ograniczenia na trasach – ze względu na swoje gabaryty kampery zaliczane są do samochód specjalnych, które mogą napotkać na drodze wiele ograniczeń. Warto zaplanować trasę, która poprowadzi bez niespodzianek i bezpiecznie. A do tego na miejsce. 

 

AutoMapa posiada stale aktualizowaną bazę campingów dla kamperów, opracowywaną przez Polską Federację Campingu i Caravaningu. Do tego polecamy opcję zaawansowanego wyznaczania tras dla pojazdów ciężarowych, na podstawie parametrów auta. Wystarczy podać wymiary pojazdu, aby na trasie uniknąć spotkania ze zbyt niskim wiaduktem, mostem o zbyt małej nośności, czy nie trafić na zbyt wąską drogę. To idealna opcja dla osób podróżujących kamperem, unikniemy niespodzianek, a jazda będzie wygodna, płynna i prosto do celu. Z zasięgiem lub bez! - wyjaśnia Magda Buchalska, brand development director w AutoMapa.  

Wybierając alternatywną formę wypoczynku z dala od Internetu warto wcześniej zaplanować jego przebieg i skorzystać ze wsparcia technologii. Rozsądne wykorzystanie nowoczesnych narzędzi działających online oraz - co ważne - także w trybie offline to komfort, większe bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu w podróży w nawet najbardziej oddalone rejony. W końcu wakacje są po to, by odpocząć i się nie stresować. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Marcin Lis obejmuje stanowisko Food & Beverage Director w Accor Eastern Europe Biuro prasowe
2022-10-04 | 11:20

Marcin Lis obejmuje stanowisko Food & Beverage Director w Accor Eastern Europe

Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, powołuje Marcina Lisa na stanowisko Food & Beverage Director w Accor Eastern Europe. W nowej roli Marcin pracuje od początku września. Z branżą
Podróże Polonia amerykańska chętnie wraca do kraju
2022-10-03 | 17:00

Polonia amerykańska chętnie wraca do kraju

  Ponad 70% Polonii zamieszkałej w Stanach Zjednoczonych planuje odwiedzić Polskę lub już w tym roku to zrobiła - wynika z badania przeprowadzonego przez Avis Polska. Okazuje się,
Podróże Wakacje na wypasie. Jak Polacy spędzili urlop?
2022-09-30 | 09:00

Wakacje na wypasie. Jak Polacy spędzili urlop?

Nieco ponad połowa Polaków planowała w tym roku wyjazd wakacyjny, wynika z badania zrealizowanego na zlecenie OLX. Młodsi marzyli o morzu, a starsi o górach. Co wyszło z tych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Seriale

Michał Piróg: Do 2024 roku jestem spokojny o pracę. Dostałem główną rolę w serialu

Tancerz cieszy się z tego, że w najbliższych miesiącach będzie miał sporo pracy i ma nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Owocem licznych castingów, w których uczestniczył, jest główna rola w serialu. Powrót do aktorstwa był spełnieniem jego marzeń, dlatego wiąże z tym projektem duże nadzieje. A już teraz Michał Piróg wylatuje do Londynu, gdzie weźmie udział w charytatywnej gali z udziałem stylistów z całego świata. Na tę okazję przygotował choreografię do krótkich spektakli z Akademią Babicz.

Muzyka

Tomasz Makowiecki: „Idol” był pierwszym talent show w Polsce i trochę działaliśmy po omacku. Dzisiaj uczestnicy takich programów już wiedzą, jak budować swój wizerunek

Artysta stał się rozpoznawalny dzięki programowi „Idol” i nie ukrywa, że ma do niego duży sentyment. Teraz na zmianę różne wspomnienia z tamtych czasów powracają bądź się zacierają, ale za największy sukces uważa to, że udało mu się zdobyć i utrzymać dobrą pozycję na rynku muzycznym. Tomasz Makowiecki zapowiada, że wiosną przyszłego roku zamierza wydać nową płytę, a w ramach jubileuszu pracy scenicznej zorganizować specjalną trasę koncertową i przypominać utwory z poszczególnych etapów kariery.

Farmacja

Przemysł medyczny bada kolejne terapeutyczne zastosowanie substancji psychodelicznych. Na świecie ten rynek jest wart ponad 4 mld dol.

Od zaburzeń i chorób psychicznych, przez autyzm, po schorzenia neurologiczne, jak choroba Parkinsona czy Alzheimera – naukowcy od lat badają zastosowanie w ich leczeniu substancji psychodelicznych. Kolejne badania naukowe w tym obszarze przynoszą nowe przeznaczenia. Rosnącą niszę rynkową wykorzystuje też biznes, m.in. terapeuci i kliniki, ale także, co nietypowe, software house’y czy muzycy. Wartość globalnego rynku substancji psychodelicznych jest szacowana 4,75 mld dol. i prognozowane są dynamiczne wzrosty. Dużym wyzwaniem w rozwoju tego rynku pozostają jednak kwestie prawa i legalności wykorzystania tych substancji.