Komunikaty PR

Dane mPay: Polacy stawiają na kolej

2024-07-18  |  10:00
Biuro prasowe

Dane mPay, wiodącej polskiej aplikacji mobilnej do podróżowania, pokazują wyraźny wzrost liczby biletów zakupionych na przejazdy koleją, który notuje się na przestrzeni ostatnich lat, a nawet miesięcy. W pierwszym półroczu 2024 roku liczba ta wzrosła o blisko 10% w porównaniu z analogicznym okresem 2023 roku. Najbardziej popularnymi kierunkami okazały się być takie miasta jak Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław oraz Poznań.

                                                            

Podróże kolejowe w Polsce przeżywają prawdziwy renesans, a przyczynia się do tego rozbudowa infrastruktury, atrakcyjne oferty promocyjne oraz rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa. Kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu zbiorowego i charakteryzuje się ponad 4 razy mniejszą emisją CO2 niż transport drogowy, a także 5 razy mniejszą emisją CO2 niż transport lotniczy. Wybierając kolej, w całym 2023 roku pasażerowie zaoszczędzili 1,67 mln ton CO2.

 

- Polacy coraz chętniej wybierają kolej jako swój główny środek transportu, doceniając zarówno niskoemisyjność, jak i wygodę podróżowania. Trend ten dostrzegamy w mPay, który jest cyfrowym towarzyszem podróży. Aplikacja umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie połączeń, rezerwację biletów oraz śledzenie aktualnych informacji o podróży, co znacząco podnosi jakość doświadczeń użytkowników. Nieustannie pracujemy nad wprowadzaniem kolejnych innowacji, które mają na celu jeszcze bardziej usprawnić proces zakupu biletów i zarządzania podróżami. Dzięki rosnącej liczbie użytkowników i pozytywnym opiniom, aplikacja stała się liderem w sektorze mobilnych rozwiązań dla transportu kolejowego w Polsce, co potwierdza fakt, że korzysta z niej już ponad 1,5 miliona osób. Popularność mPay świadczy o rosnącym zapotrzebowaniu na inteligentne i nowoczesne rozwiązania w sektorze transportu kolejowego, ale nie tylko – mówi Andrzej Basiak, CEO mPay S.A.

 

Plany rozwojowe kolei na najbliższe lata

 

Jak wynika ze strategii PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. do 2030 roku wraz z ukierunkowaniem na dalsze lata, przyszłość kolei w Polsce rysuje się niezwykle obiecująco. Plany obejmują dalszą elektryfikację linii kolejowych, co znacząco przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin i zwiększenia efektywności energetycznej. Dodatkowo, modernizacja infrastruktury, w tym usunięcie "wąskich gardeł", ma na celu poprawę płynności i punktualności podróży. Intensyfikacja digitalizacji sterowania ruchem kolejowym oraz inwestycje w nowoczesne technologie zasilania są kolejnymi krokami w kierunku jeszcze bardziej ekologicznej i efektywnej kolei.

 

W ramach projektu Kolej Dużych Prędkości planowane są inwestycje, które pozwolą na szybsze podróżowanie pomiędzy dużymi miastami w kraju. Na wybranych trasach pociągi rozpędzą się do prędkości ponad 300 km/h.

 

mPay w służbie podróżującym

 

Aplikacja finansowa mPay oferuje szereg funkcji, które czynią zakup biletów szybkim i bezproblemowym. Użytkownicy mogą łatwo i wygodnie dokonywać płatności za bilety komunikacji miejskiej, kolejowe oraz autobusowe, co sprawia, że podróżowanie staje się bardziej zintegrowane i spójne. Aplikacja współpracuje z najważniejszymi krajowymi przewoźnikami, takimi jak PKP Intercity, POLREGIO, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Wielkopolskie czy Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów i dostępnych połączeniach kolejowych, aplikacja zapewnia użytkownikom szerokie możliwości planowania podróży. Użytkownicy mogą łatwo zakupić bilety na różne kierunki i klasy, dostosowując swoje wybory do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży Biuro prasowe
2024-07-22 | 12:00

Coolcationig - kiedy klimat dyktuje kierunek podróży

To nie pierwszy rok, kiedy trend coolcationing jest widoczny wśród podróżujących, w tym m.in z Polski. Jednak rekordowe wysokie temperatury za oknem, szczególnie teraz,
Podróże Elegancka kuchnia na jachcie
2024-07-22 | 08:00

Elegancka kuchnia na jachcie

Współczesne wyposażenie jachtu musi łączyć w sobie elegancję, funkcjonalność, kompaktowość oraz bezpieczeństwo. Każdy element, zarówno na pokładzie, jak i pod nim,
Podróże MAZURY – JEDNA Z ULUBIONYCH DESTYNACJI WAKACYJNYCH POLAKÓW
2024-07-22 | 01:00

MAZURY – JEDNA Z ULUBIONYCH DESTYNACJI WAKACYJNYCH POLAKÓW

Mazury to od lat jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków[1], a jednak nadal możemy tu znaleźć miejsca kameralne, położone w bezpiecznej odległości od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.