Darmowe koncerty i imprezy muzyczne pod chmurką w Europie
Lato to koncerty, festiwale muzyczne pod chmurką i oczywiście podróże. Jeśli nadchodzący urlop masz zamiar spędzić w Europie, sprawdź, gdzie możesz liczyć na festiwalową atmosferę bez konieczności płacenia za wstęp. Aplikacja Kiwi.com przygotowała listę darmowych koncertów i festiwali muzycznych pod chmurką z udziałem światowej sławy wykonawców, którzy zaspokoją gusta wielu pokoleń. W programie m.in. musicale na West Endzie, eko festiwal w Toskanii i wielki festiwal muzyczny w Wiedniu z udziałem 100 wykonawców, na 11 scenach - w sumie ponad 600 godzin muzyki dla około 2,5 miliona odwiedzających. Oprócz koncertów w programie przygotowano wiele atrakcji pod postacią warsztatów, degustacji, targów itp. Sprawdź, czego nie możesz przegapić w nadchodzące wakacje!
Często celem naszych zagranicznych podróży jest udział w muzycznym wydarzeniu ukochanego zespołu. Dodatkowo, w trakcie wakacyjnych voyag’y nierzadko odkrywamy, że w miejscach, które odwiedzamy są organizowane lokalne eventy, a nawet międzynarodowe festiwale. Nie dość, że wstęp jest darmowy, to jeszcze występują tam gwiazdy światowego formatu. Przed wyjazdem warto sprawdzić program wydarzeń miasta lub regionu, do którego zamierzamy się udać i cieszyć dodatkową atrakcją w trakcie pobytu.
1. Wielka Brytania, Londyn – #West End na żywo – 26-27 czerwca
Czego nie możesz przegapić, gdy jesteś w Londynie? Jeśli marzysz o zobaczeniu sztuki na #West Endzie, będziesz musiał sięgnąć głęboko do portfela. Ale, jeśli planujesz wyjazd do Londynu z końcem czerwca, będziesz mógł cieszyć się dwoma dniami najlepszych musicali West Endu w Londynie za darmo! To inicjatywa, która zamienia jedną z najdroższych form rozrywki Londynu w najtańszą. Każdego roku jeden weekend bezpłatnych spektakli plenerowych na Trafalgar Square przeznaczony jest dla fanów teatru muzycznego. W tegorocznym line-upie znajdują się największe hity z niemal wszystkich obecnie emitowanych musicali, jak: Romeo i Julia, Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Wielki Gatsby, Hamilton, Król Lew, Mamma Mia, Mary Poppins, My Fair Lady, Les Misérables, a nawet Upiór w operze. Tego nie można przegapić!
W czerwcu na Kiwi.com loty do Londynu w cenie już od 240 zł!
2. Włochy, Chiusi – #Lars Rock Fest – 8-10 lipca
#Lars Rock Fest to bezpłatny festiwal muzyki niezależnej, który odbywa się w uroczym toskańskim mieście Chiusi. Na swojej scenie gościł wielu uznanych artystów alternatywnych. Tegoroczny skład jest na bieżąco ogłaszany na Facebooku. Niemiecki zespół faUSt przyjedzie do Sieny, aby zachwycić publiczność swoją eksperymentalną muzyką rockową. 8 lipca rozrywkę zapewnią amerykański post-punkowy zespół Algiers, amerykański shoegaze/alt-rockowy zespół Nothing oraz brytyjski post-punkowy zespół Porridge Radio.
Oprócz muzyki podczas trzydniowego festiwalu będzie okazja zasmakować wielu wystaw fotograficznych i performansów, odbędą się również warsztaty recyklingu (nieprzypadkowo, bo to eko festiwal), warsztaty kulinarne i zajęcia jogi. Menu będzie oparte na kuchni toskańskiej, a więc będzie okazja, by poznać lokalną tradycją i kuchnię. Na festiwalu znajdzie się również coś dla kolekcjonerów płyt winylowych i CD, a także masa książek dla fanów włoskiego.
Na miejsce najłatwiej dostać się samolotem. Z Rzymu podróż samochodem zajmuje około 2 godzin, a z Pizy dostaniemy się pociągiem w około 3 godziny. Szczegóły dojazdu sprawdź na Kiwi.com - aplikacja pomoże Ci znaleźć hybrydowe połączenie (samolot+ pociąg) w atrakcyjnej cenie.
3. Austria, Wiedeń – #Danube Island Festival – 24-26 czerwca
Największy w Europie bezpłatny festiwal muzyczny pod chmurką odbywa się na wyspie Donauinsel w Wiedniu. Długa, sztuczna wyspa #Donauinsel na Dunaju jest miejscem corocznego wydarzenia, w którym biorą udział głównie lokalni artyści, ale nierzadko nie brakuje również gwiazd światowego formatu, jak Mando Diao, Lisa Stansfield, Amy Macdonald, Michael Bolton, Sean Paul i Sir Bob Geldof. W tegorocznej imprezie weźmie udział ponad 100 wykonawców, na 11 scenach - w sumie ponad 600 godzin muzyki dla około 2,5 miliona odwiedzających. Będzie rock, pop, hip-hop, muzyka elektroniczna, swing, folk, indie, jazz, soul, country i metal. Oprócz muzyki, odwiedzający mogą zrelaksować się na Wyspie Sportu, Wyspie Akcji i Zabawy, zlocie puzzli #dif22 lub wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych na pop-up kreatywnym rynku. Do Wiednia z Kiwi.com dostaniesz się już za 329zł! szczegóły sprawdź tutaj.
O Kiwi.com
- Kiwi.com to jedna z wiodących firm technologicznych w branży turystycznej z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1000 osób na całym świecie
- Innowacyjny algorytm Virtual Interlining Kiwi.com umożliwia użytkownikom łączenie lotów w ramach tradycyjnych oraz tanich linii lotniczych w jeden plan podróży
- Kiwi.com przeprowadza 2 miliardY kontroli cen dziennie w 95% globalnych zasobach treści dotyczących lotów, umożliwiając klientom wyszukiwanie najlepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie mogą zobaczyć
- Każdego dnia w witrynie Kiwi.com przeprowadzanych jest 50 milionów wyszukiwań, a dziennie sprzedawanych jest ponad 40 000 miejsc.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.